%0,98 Faiz ile Konut Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası ve Türkiye İş Bankası belirli projelerle sınırı olan olarak konut kredilerinde indirime gitti. Aslen bu bir indirim değil bir antak kalma olarak adlandırabilirsiniz. Büyük inşaat projeleri bu dönemdeki sıkıntılardan dolayı evlerini satamama noktasına gelmiş durumdaydı. Sadece devlet bankaları ile antak kalma yaparak kendi projelerinden bu 4 bankadan (Ziraat Bankası – Vakıfbank – Halk Bankası – Türkiye İş Bankası) ev almak için konut kredisi çekenlere indirimli olarak kredi çektirme olanağına haiz oldular. Burada bankaların bir kaybı olmaması için düzgüsel faizin (%1,78) kalan kısmını inşaat firmaları üstlenmektedir. Şu dönemde %0,98 lik bir konut kredisi bulunmaz bir nimettir. Bunu değerlendirmek için ev almayı sonraki döneme bırakanlar derhal banka şubelerine akın etti. Peki gelelim şimdi bu projeler hangileri?

Hangi Bankalar %0,98 Faiz ile Konut Kredisi Veriyor?

Aşağıdaki 4 banka düzgüsel konut kredisi faiz oranlarını %1,78’e çekti. Sadece kampanya kapsamında bulunan projeler için %0,98 faiz oranı uygulamaktadır. Bu kredinin limiti 500.000 TL‘ye kadar sınırlandırılmıştır.

  • Ziraat Bankası detaylı bil
  • Halk Bankası
  • Vakıfbank
  • Türkiye İş Bankası

%0,98 Faiz Oranlı Konut Projeleri Hangileri?

1. Adım İstanbul
2. Avangart İstanbul
3. Avrupa Konutları Başakşehir
4. Avrupark Bahçekent
5. Avrupark Yaşam
6. Başkent Emlak Konutları
7. Büyükyalı İstanbul
8. Cer İstanbul
9. Ebruli Ispartakule
10. Esenler Emlak Konutları
11. Evora İstanbul
12. Evvel İstanbul
13. Gebze Emlak Konutları 3
14. Karat 34
15. Koordinat Çayyolu
16. Körfezkent Çarşı
17. Köy Zekeriyaköy
18. Kuzeyyakası
19. Merkez Ankara
20. Nevşehir Emlak Konutları
21. Nidapark İstinye
22. Nidapark Kayaşehir
23. Nidapark Küçükyalı
24. Niğde Emlak Konutları
25. Ofis Karat Bakırköy
26. Semt Bahçekent
27. Sofa Loca
28. Temaşehir Konya
29. Tual Adalar
30. Tual Bahçekent
31. Validebağ Konakları
32. Yeniköy Konakları
33. İdealist Cadde
34. Evora Denizli

Bir ev almak istediğimiz de en büyük sorun nakit sıkıntısı olmaktadır şundan dolayı yeterince birikim yapılamamaktadır. Naturel olarak bu ev alma süreçlerinde biz krediye yöneliyoruz. Biz tüketicilerin bu süreçte en büyük istediğimiz cebimizi yakmadan uygun fiyata ve düşük faizli kredi bulmak ve ödeyebileceğimiz şekilde taksitlendirmek. Türkiye’de her gün bankaların yapmış olduğu kampanyalar, reklam filmleri insanları düşük faizli ev kredisi almaya teşvik ediyor. Peki aralarında bizlere en uygununu iyi mi seçeceğiz.

Bundan önceki yazımız olan 26 Ocak 2015 Güncel Altın Fiyatları – Kapalıçarşı başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir