10 Bin Lira ile Ne İş Yapılır? Sorusuna Verilebilecek 10 Faydali Cevap

Neredeyse hepimiz kendine ilişkin bir iş yeri açarak kendi işinin patronu olmanın hayalini kuruyor desek yanlış bir şey demiş olmayız. Sadece bunun için de lüzumlu olan en mühim şey sermayedir. Sermayenin ne kadar olması gerektiği ise yapacağınız işe bakılırsa değişmektedir. Kimi vakit bir iş için 200 000 TL ana para yetmezken kimi iş için de 10 000 TL ana para kafi gelecektir. Hatta kimi zaman öyleki durumlar ortaya çıkmaktadır ki; 10 000 TL ana para ile kurduğunuz bir işten, 100 000 TL ana para ile kurduğunuz bir işe bakılırsa daha oldukca para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için 10 Bin lira ile ne iş yapılabilir konusunu mercek altına aldık.

İşte 10 bin lira ile yapılabilecek 10 iş fikri

Bardak Mısır

Son devrin en popüler işlerinden birisi olan Bardak Mısır işini yapabilmek için 10 bin TL ana para size yetecektir. Bunun için uygun bir otomobil ya da tezgah, ısıtma ekipmanı ve mısıra ihtiyacınız olacaktır. Bardak mısırdan; yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde aylık 6 – 7 bin TL kazananlar bile bulunmaktadır.

Fast Food

Türk insanının fast fooda sempati duyması ve genel anlamda tercih etmesi yardımıyla; 10 bin TL ile hot dog, döner, köfte ekmek, tost, çubuk patates, vs. şeklinde ürünlerle ilgili dükkan bile açabilirsiniz.

Dönemsel Toptan Mal Alım Satımı

Yazın rağbet gören malları kışın, kışın rağbet gören malları yazın toptan fiyatına satın alıp, mevsimi ulaştığında bu tarz şeyleri perakende olarak güzel kârlarla pazarlayabilirsiniz.

Playstation Kafe

10 bin TL ile ortalama 6 – 7 tane playstation bulunan Playstation Cafe açabilirsiniz.

Çinden Mal İthal Etmek

Alibaba, Aliexpress şeklinde sitelerden toptan mal alıp, bu tarz şeyleri Türkiye ‘ye ithal edebilir, bu ürünleri de toplumsal medya üstünden pazarlayabilirsiniz. Bilhassa Instagram bu şekilde ürün satışı icra eden satıcılarla doludur.

Çikolata Şelalesi

AVM’ lerde görmeye alıştığımız çikolata şelalesi için oldukca fazla ana paraya gerek kalmamıştır. 10 bin TL bu mevzu için kafi olacaktır. Kalabalık bir AVM ‘de çikolata şelalesi ile ek iş yapmanıza bile gerek kalmayacaktır.

İkinci El Eşya Alım Satımı

10 bin TL ile yapabileceğiniz işlerden birisi de ikinci el eşya alım satımıdır. Bilhassa üniversite yerleşkeleri civarında ikinci el eşya satışı rağbet görmektedir. Satış için illa ki dükkana gerek yok, artık web var !

Pişmeden Köfte Dükkanı Açma

Her köşe başlangıcında gördüğümüz, hatta görmediğimizde bu işte bir gariplik var (!) dediğimiz pişmemiş köfteci açmak için 10 bin TL ‘niz olması kafi. Hatta bazı bu meblağlarla bazı markaların bayiliklerini bile alabilirsiniz. Millet olarak pişmemiş köfteyi oldukca sevdik, bunu fırsata çevirmek 10 bin TL ile oldukca kolay…

Organizasyon İşi

Son yıllarda organizasyon şirketi kuran birçok girişimci ortaya çıktı. Yaptıkları iş emeğe dayalı olduğundan dolayısıyla oldukca bir ana paraya gerek yok. 10 bin TL bu iş için kafi olacaktır.

Cep Telefonu Aksesuar Ürünleri Satma

Cep telefonlarının artık yaşamın bir parçası olması ile beraber; cep telefonu satışları ve doğal ki buna paralel cep telefonu kılıfı, kırılmaz cam, cam jelatini, vs. şeklinde ürünlerin satışı da oldukça artış gösterdi. 10 bin TL ile bir ihtimal cep telefonu satabileceğiniz bir dükkan açamasanız da cep telefonu aksesuarı satışı yapabilirsiniz. Üstelik bilinmiş olduğu suretiyle kâr marjları devasa yükseklikte…

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir