2 Başlıkta Akbank Hesap Açma

Akbank’ta hesap açmak artık hepimiz için oldukca kolay. Birazcık bankamızın sizlere sunmuş olduğu kolaylıklardan bahsedelim. Öteki bankalar benzer biçimde Akbank; vadeli hesap açma ve vadesiz hesap açma özelliklerini bizlere sunmaktadır. Bunların yanı sıra çeşitli mevduat hesapları ile biz müşterilerinin fırsata çevirebileceği birçok kampanyalarını bizimle paylaşmaktadır. Şimdi tüm bu kampanyalardan yararlanmak, Akbank’ın bizlere sunmuş olduğu kolaylıkları görmek için başta yapmamız lüzumlu olan hesap açma işlemleri hakkında sizleri bilgilendirelim.

Akbank Hesap Açma

Evet, size bahsettiğim benzer biçimde Akbank’ta hesap açmak oldukca kolay ve zamanımızdan tutum edecek kadar kısa sürecek bir işlem olacaktır. Birkaç yöntem ile bankamızda hesap açabilirsiniz. Hesap açmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. 18 yaşını doldurmamış ve hesaba gereksinim duyanlar için, yasal vasili ile bankaya gidip talepte bulunmanız kafi olacaktır. Yaşını doldurmuş müşterimiz bu geçerli değildir doğal olarak. Bir tek bir kimlik ve kimlik fotokopisini yanında bulundurmak kafi olup, işlemlerini de hızlandıracaktır. Şimdi ilk Akbank hesap açma yöntemimiz, en yakın Akbank şubesine gitmeniz olacaktır. Birazcık ilkin bahsettiğim benzer biçimde kimliğinizi ve kimlik fotokopisini yanınıza almayı unutmayınız.

Başvurunuz için size verilecek olan müracaat formunu doldurmamız ilk kaide. Formu doldurduktan sonrasında hesap açmamız için lüzumlu olacak birkaç evrak bizlere verilecektir. Son olarak evrakları okuyarak imzalamak, artık bir hesabımızın olması için kafi olacaktır. Evrak tesliminden sonrasında kartımızı bekleyebiliriz. Kartınız ulaştıktan sonra istediğiniz daima para yatırıp, para çekebilirsiniz. EFT ve havale yapmak için de başka bir banka hesabını da gerek duymayacaksınız. Birikimlerinizi daima size uygun olan faizlerle değerlendirebilirisiniz. Artık Akbank hesabınızı kullanmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İkinci ve en kolay hesap açma yöntemimiz doğal olarak ki de Akbank web ve mobil aracılığı ile hesap açmak olacaktır. Size vereceğim bağlantı ile işlemimize başlayabiliriz. (http://www.akbank.com/vadesiz-mevduat-hesabi) Hesap açma butonuna tıklayıp, önümüze çıkan sayfadaki soruları doldurmanız gereklidir. Bu işlemi yaparken sizden gizyazı istenebilir.

Eğer şifreniz yok ise gizyazı al butonuna tıklayarak, TC numaranız, annenizin kızlık soyadı ile şifrenize ulaşabileceksinizdir. Telefonunuza gelen gizyazı ile işleminize devam edip hesabınızı açabilirisiniz. Mobil aracılığını kullanarak da aynı işlemi uygulamanız, sizi hesabınıza ulaştıracaktır. Bunun içinde telefonunuza Akbank mobil hizmet uygulamasını indirmeniz yetecektir.

Vadeli ve Vadesiz Hesap Açma

İlk olarak sizleri Akbank Vadeli Hesap açma ve Akbank vadesiz hesap açma mevzusunda bilgilendirmek isterim. Içinde doğal olarak ki küçük farklar var. Vadeli hesap açmada yatırdığımız parayı bir nevi işleme bırakmış oluyoruz. Vadeli hesabı açmış olduğumuzda, paramızın banka tarafınca gerektiği vakit kullanmasına izin vermiş durumunda bulunuyoruz. Belirlenen vade esnasında paramızı çekmemiz söz mevzusu değildir. Eğer vade süresi içine paramızı çekmiş olursak, vademiz banka ve sözleşmemiz tarafınca bozulmuş olur.

Yalnız bizlere bir güzellik daha sunan Akbank, işlenen faizi vadesiz hesabımıza aktarıp dilediğimiz benzer biçimde harcama imkânı da veriyor. Birkaç informasyon daha ilave ederek sizi bilgilendireyim: Vade süremizi 7 ila 400 gün içinde istediğimiz şekilde düzenleyebilmekteyiz. Vadeyi belirtmediğimiz takdirde, bankamız otomatikman vadeyi kendi kendine yenileyecektir.

Vadeli hesap açmak için minimum 1000 TL limitimizin olması gerekecektir. Yatırmış olduğumuz para, banka tarafınca değerlendirilip anapara ve faizi olarak bizlere dönüş yapmış olacaktır. Vade süresince bizim karımıza para artışı oluşacaktır. Paranızın katlanıp karını görmek için verdiğim bağlantıya girip derhal vadesiz hesap açabilirsiniz.(http://www.akbank.com/vadeli-mevduat-hesabi) İşlemler gene başta anlattığım gibidir. Bağlantı girip bilgilerinizi girmeniz Akbank Vadeli Hesabınızın olması için kafi olacaktır.

Akbank Vadesiz Hesap açtığımızda ise, istediğiniz her an para yatırabilir ve çekebiliriz. Artı para, banka kartı, kredi kartı ve yatırım hesaplarına dileğiniz ve gereksinim duyduğunuz her an müracaat yapma fırsatına haiz olabilirsiniz. Akbank vadesiz hesabımıza ATM’lerden Akbank kartımızdan, 7 /24 şu demek oluyor ki istediğimiz daima yetişebilme imkânımız mümkündür. Vadesiz mevduat hesabı bizlere hayatımızı kolaylaştırıp, zamandan tutum imkânı da vermektedir.

Ne şekilde mi? Tek bir telefon başvurumuz ile Akbank Vadesiz Hesabımız ile faturalarımızı, aidatlarımızı, kredi kartı taksitimizi vs. ödemelerimizi rahat bir halde otomatikman yapabiliriz. Böylelikle nakit taşıma sıkıntısından da kurtulmuş oluyoruz. Iyi mi açılır Akbank Vadesiz Hesap bir bakalım. Gene aynı linkimizden (http://www.akbank.com/vadesiz-mevduat-hesabi ) hesap açarken yaptığımız işlemin ta kendisi aslına. Değişik bir işlem gerektirmemektir. Akbank’ın size sunmuş olduğu güzellikleri görmek için kalbinizin sesini kulak verin ve derhal başvurunuzu yapın.

Bundan önceki yazımız olan 2021’da Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir