20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar

Sıfırdan bir işletme oluşturmak istemeyenler bayilik veren firmalardan hizmet alarak işlerini kurabilirler. Franchise hizmeti veren firmalar ücretsiz bir şekilde bu hizmeti sağlarken, oldukça meşhur markalar ise isim bedeli talep etmektedir. Sadece herhangi bir ana para gerektirmeden işimi oluşturmak isterim diyorsanız giyim mağazası, cafe vb. bayilikleri veren firmalardan destek alabilirsiniz. Sizler için 20 bin TL ana para ile bayilik veren firmaları ve bu markaların şartlarını araştırdık. Gaziantep, İstanbul, Ankara benzer biçimde neredeyse her ilde ve ilçede bayilik veren firmalar bulunmaktadır.  Bayilik veren besin ve giyim firmaları, bölge bayiliği veren firmalar, parasız bayilik veren firmalara içerikten ulaşabilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik denilince aklımıza pişmemiş köfteciler gelmektedir. Sadece bayilik alabileceğimiz firmalar yalnız bu sektör ile sınırı olan değildir. Franchise hizmeti almanın pek oldukça pozitif yanları bulunmaktadır. Mesela sıfırdan bir giyim mağazası açtınız. Sektörde yeni ve oldukça acemisiniz. Kimse tarafınca da tanınmıyorsunuz. Bir işten kazanç sağlamak için ilk koşul sektöre kendinizi tanıtmanız ve ifade edebilmeniz olacaktır. İşte bayilik almak tam da bu aşamada size can simidi olacaktır. Zira bu markalar kendilerini geniş kitlelere ispatlamıştır. Onların adları size referans olacak ve karınıza kar ekleyebileceksiniz.

bayilik-veren-firmalar
Bayilik veren firmalar

Aslına bakarsanız hali hazırda bir satın alan potansiyeliniz olacağı için satın alan arama sıkıntısı da yaşamayacaksınız. Bu durumda riskle değil de itimat ile sektöre giriş yapmış olacaksınız. Reklam giderleri de işletmelerin gider listesinin başlangıcında gelmektedir. Bayilik hizmeti veren bir çok firmanın adını tamamımız bilmekteyiz. Tanıtım ve reklam için çok da fazla harcama yapmamıza gerek kalmayacaktır. Markaların kendilerine hususi dekorasyonları olduğundan dolayı size yalnız ödeme yapmak kalır. Ek olarak bir çok şirket işletme kurulumundan sonrasında danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu sayede çalışanlarınız da bir eğitimden geçmiş olur. Sadece bazı markaların dezavantajı olduğundan da bahsedelim. Bu markalar kar oranlarınızın belirli bir tutarını talep etmektedir.

Komagene Pişmeden Köfte

Bayilik denince aklımıza pişmemiş köfte sektörünün geldiğini söylemiştik. Yurt içinde şubeleri olan marka yurt haricinde da hizmet vermektedir. Bu güne dek alınan bayiliklerin yüzde 97′ si başarı göstermiş bir halde hizmet vermeye devam etmektedir. Bilhassa düşük yatırım bütçesi olanların tercih edebileceği işlerden bir tanesidir. 20 bin TL ile bayilik alabilirsiniz. Bayilik başvurunuz aday müracaat olarak kabul edilmektedir. 1 haftalık bir eğitim verilmektedir.

Avmlerinde bayilik açmak için şahıs kendisi başvuruyor. Sadece şirket bu mevzuda da destek olabiliyor. 6 bin metre kare fabrikada pişmemiş köfteler +4 derecede üretilmektedir. Kent dışına pişmemiş köfte gönderilirken haftada 2 – 3 kere lojistik firmaları kullanılmaktadır. Bu durum bölgelere gore değişim de izah edebilir. Eğitimler genel olarak İstanbul’ da verilmektedir. Komagene’ nin kurumsal rengi kırmızıdır.

komagene-çiğ-köfte
Komagene pişmemiş köfte

Şirket mimarlık firmaları ile beraber iş koşturmacasındadır. Size kalan yalnız dükkanı kiralamaktır. Antak kalma sağlanması durumunda mimarlar anahtar teslim halinde iş yerinizi hazır edecektir. Sadece konsepte uygun kalmak koşulu ile kendiniz de iş yerinizi hazırlatabilirsiniz. Komagene şubelerinde markaların kendi ürünleri satılmakta ve değişik ürünlerin satışına izin verilmemektedir. Başvuru formunu doldurarak franschise başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonrasında yetkililer tarafınca geri dönüş sağlanacaktır. Çiğ köfteci açmak için devlet desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

Tostcuu Torku Bayiliği

Düşük maliyetle bayilik alabileceğiniz firmalardan bir tanesidir. İsminin tost ile ilgili olmasından dolayı aklınıza yalnız tost satışının yapıldığı gelmesin. Pizza, tavuk döner, kahve ya da hamburger satışı da yapılmaktadır. Bayilik alabilmek için 2 koşul bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ürün bayiliği almak diğeri ise franchise olmak. Ürün bayiliği almak istiyor iseniz sizden hiçbir isim bedelinin alınmayacağını izah edelim.

  • Soğuk hava deponuz ya da soğutucu dolaplarınız olmalıdır.
  • Lokasyonun okul bulunan yerlerde, kahvehane, kantin, yazlık mekanlar ya da yurtların civarlarında olması gerekiyor.
  • Metrekare başına 2 bin TL + Katma kıymet vergisi ödemeniz gerekiyor.
  • Minimum 8 metrekare, en fazla da 50 metrekare alana haiz olunmalıdır.
  • Bedeli ödeyenlerin işletmeleri anahtar teslimi olarak teslim edilir.

Şirket bu mevzuda iddialıdır. Kurulum için harcanan bedelin 12 ay içinde kar olarak geri döneceği söylenmektedir. Kar elde etme süresinin daha kısa vakit almasını isteyenler ise mekan seçimlerini buna gore yapmalıdır.

Elegance Vip Parfüm

Düşük maliyetle bir parfüm dükkanı açmak istiyorsanız bu düşünce tam da size gore. Şirket tüm Türkiye’ ye bayilik hizmeti vermektedir. Şirket Haramidere Endüstri merkezinde bulunmaktadır. Bayilik almak isteyenlerin başvuruları buralardan kabul edilmektedir. Yatırımların doğru noktalarda yönlendirilmesi sağlanmaktadır. 2003 senesinde kurulan markanın 20 tane şubesi bulunmaktadır. Bayilik için firmanın bazı şartları bulunmaktadır. Yer seçiminizin trafiğin akmış olduğu işlek caddelerde olması, yaya ve iş sirkülasyonunun yoğun olması, nüfusun 50 binin altında olmaması benzer biçimde şartlar söz mevzusudur. Okul, market, AVM benzer biçimde noktalara da yakın olmalıdır.

elegance-vip-parfüm
Elegance vip parfüm bayilik

Vip parfümün belirlediği bir konsepti bulunmaktadır. Onay aldıktan sonrasında yetkililer size örnek formatları gösterecektir. Dekorasyon harcamaları bayilik alan şahsa aittir. Mağazanın konsept düzenlemeleri ve hazır hale gelmesi 15 – 20 bin TL içinde değişmektedir. Dükkan olarak tercih edilen mekanın caddeye bakıyor olması ve dükkan büyüklüğünün 10 – 15 metrekare içinde olması gerekmektedir. Avmleri ve öteki iş bölgeleri için ise 5- 15 metre kare dükkan gerekmektedir.

Kapbula Organik Şeyler Bayilik

Kapbula Organik Şeyler adı ile kurulan şirket, bebek ve ufaklıklara yönelik olarak etkinlik göstermektedir. Ekolojik ve organik ürünlerin satış ve pazarlaması gerçekleştirilmektedir. Mağaza hedefleri içinde her yıl 3 tane mağaza açmak hedefleniyor. Ilk olarak büyük şehirlerde var olmak hedefleniyor. Mağaza bayiliği alabilmek için minimum 40 metre kare dükkana haiz olunmalıdır. Franchise bedeli olarak ilk aşamada 10 bin TL talep edilmektedir. Kosgeb’ den kira desteği alarak da işletmenizi kurabilirsiniz.

İşletme lokasyonu vb. seçimlerinize gore yerinde araştırma yapılıyor ve görüşmeler karşı karşıya kabul ediliyor. Şirket GOTS Sertifikasına haiz olan kumaş üretimi yapmaktadır. Üretimlerin ülke içinde yapılmasının sebebi ülke ekonomisine destek olunmasıdır. Ek olarak hanım girişimcilere istihdam oluşması hedeflenmektedir. Şirket organik ürünler üretiminin yanı sıra, toplumsal mesuliyet projelerine de destek vermektedir. Geri dönüşümün desteklenmesi için atık kağıt ve organik ambalaj kullanılmaktadır. Ek olarak el emeği ile üretim icra eden pek oldukça firmanın da yanında olunmaktadır.  Ek olarak şirket toptan ürün alımına da olanak tanımaktadır. Detaylar için tıklayınız.

Ekoversol Organik Gübre

İş fikirleri kategorisine haiz neredeyse her yazımızda solucan gübresinin oldukça yaygın olduğundan ve sizlere oldukça iyi kazandıracağından söz ediyoruz. Bu şirket 2016 senesinde kurulmuştur. Balıkesir’ in Bandırma ilçesinde kurulan gübre fabrikası katı, sıvı ve Kaliforniya solucanı gübresi üretimi yapmaktadır. 2 yılda toplamda 8 şubesi oluşturulan gübre firmasından bayilik alabilmek için bazı şartları bulunmaktadır. Hedeflenen kar marjı %100 oranlarında olmaktadır.

Ekoversol Organik Gübre
Ekoversol Organik Gübre
  • Bayilik alabilmek için minimum 50 metre kare kapalı alana haiz olmak gerekmektedir.
  • 100 bin tane solucan sektöre giriş yapmak için kafi sayı olarak görülmektedir.
  • Ek olarak bayilik olmanız durumunda şirket tarafınca 3 aylık yem desteği de sağlanmaktadır.
  • Meydana getirilen bir sözleşme ile şirket ürettiğiniz gübreleri sizden alma taahhüdünde bulunuyor.

Bayilik almak için 10 bin ila 20 bin TL içinde yatırım yapmak gerekiyor. Şirket bayilik almak isteyen kişilerden ise hiçbir isim hakkı bedeli talep etmiyor. Ürünleri incelemek için tıklayınız.

20 bin TL’ ye sıfırdan bir işletme oluşturmak günümüz şartlarında çok da fazla mümkün olmasa da bayilik veren firmaların yardımı ve  size sağlayacağı danışmanlık hizmetinden istifade ederek, üstelik hiçbir isim bedeli ödemeden işletmenizi kurabilirsiniz. Bir tek lokasyon seçimi ve lüzumlu olan finansmanı sağlamak sizlere kalacaktır. Bunun dışındaki tüm kurulum ve dekorasyon bayilik veren firmalara ilişik olacaktır.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir