2021 İsmek Bilgisayar Kurs Kayıtları Başvuru Şartları

İsmek bilgisayar kursu,16 yaştan 70 yaşa kadar bilgisayar kullanmayı öğrenmek isteyen tüm vatandaşları kapsamakta olup kayıtlar Temmuz ayında başlayacaktır. Bilgisayar kursu kayıt işlemleri için ilçe Halk Eğitim Merkezleri ile İsmek binalarına başvurulması gerekmektedir.

İsmek Bilgisayar Kursu Mevzuları

İsmek bilgisayar kursu kapsamı Windows işletim sistemi programlarını kapsamaktadır. Bu bağlamda Windows 10 kullanım detayları, Word, Excel, web ve e- posta yönetimi, Crome, İnternet Explorer, Firefox şeklinde pek oldukca erişim ve bağlantı ayarlarının kontrolü kursiyerlere öğretilecektir. Program kapsamında alınacak web kullanım eğitimi ile e- posta kontrollerini yapabilecek, e- devlet uygulamasının kullanım alanları da kursiyerlere öğretilecektir. Bunun yanında kelime işlem programları alanına giren Office Word, Excel, PowerPoint şeklinde uygulamaların süratli kullanımı kursiyerlere öğretilecektir.

160 saat sürecek eğitimde her bireye bu bilgiler verilecek olup herhangi bir informasyon ve deneyim aranmadan kayıtlar yapılacaktır. Bu sayede yaş sınırı yada ön informasyon zorunluluğu olmadan her yurttaş bilgisayar mevzusunda informasyon sahibi olma şansını elde edecektir. Bunun yanında İsmek bilgisayar kurslarının özelleştirilmiş alt dalları içinde yer edinen süratli klavye kullanımı yardımıyla 10 parmak klavye kullanımı da kursiyerlere öğretilebilmektedir. Bu sayede işlerini süratli bir halde web üstünden halletmeyi öğrenen kursiyerler, bilgisayar mevzusunda informasyon sahibi olmanın haricinde klavyeye hakim bir halde kurs bitiminde sertifikalarını alacaklardır.

İsmek, bilgisayar kurslarının birinci seviyesini verdikten sonrasında kurslarını özelleştirmektedir. Bu özelleştirmelerde 10 parmak kullanım, Office programlarında hızlanma ve uzmanlaşma şeklinde ek eğitimler verilmektedir. İleri düzey ofis programları kullanımında, Word, Excel, Powerpoint şeklinde Office paketi içinde bulunan programların kullanımı detaylandırılmakta, kısa yollar şeklinde hızınızı arttıracak bilgiler sunulmaktadır. Bu çerçevede İsmek bilgisayar kursuna kayıt yaptıran kursiyerler birinci düzey bilgisayar kullanmayı öğrenmekte iken, bunlar şeklinde özelleştirilmiş programlarla devam edenler ikinci seviyeye yükselebilmektedir.

160 saatlik kurs süresince birinci düzey bilgisayar kullanımı öğrenerek ikinci düzey kurslardan birini seçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İsmek Bilgisayar Kursu Kayıt Şartları

İsmek bilgisayar kursuna kaydolacaklarda aranacak şartlar şunlardır:

 • 16 yaşından büyük olmak,
 • C. Kimlik belgesine haiz olmak
 • Temmuz ayında web üstünden meydana getirilen başvurunun çıktısını almış olmak

Yukarıdaki şartlar haricinde herhangi bir şart aranmamaktadır. Bu kapsamda herhangi bir yaş sınırı da olmayan kurslar, 70 yaşlarında kursiyerleri dahi ağırlamaktadır. Kaydolunan kurs hakkında ön bilgiye haiz olma şartı da İsmek tarafınca konmamıştır. Dolayısıyla İsmek bilgisayar kursu programına kaydolmak istiyorsanız, herhangi bir ön bilgiye ihtiyacınız yoktur. Bilgisayarınızın olma şartı bile aranmadan, bilgisayar kursuna kayıt yaptırabilir, verimli bir eğitim süreci sonunda gireceğiniz sınavda yukarıda belirtilen alanlardan herhangi birine önem vererek uzmanlaşabilir, usta öğreticilik belgesi alabilirsiniz. Kariyerinizi bu yönde şekillendirebilir ya da işinizde düzey atlayabilirsiniz.

İsmek, tüm branşlarda öğreticilerini uzmanlar arasından seçmektedir. İşinde uzman ve güler yüzlü eğitimciler yardımıyla alacağınız eğitimle dönem sonunda belge almaya hak kazanacağınız imtihanı kolaylıkla verebilir, sonrasında devam etmek istediğiniz kursu seçebilirsiniz.seviyenizi yükselttikten sonrasında isterseniz sınavlara girerek siz de bir İsmek öğreticisi olabilirsiniz.

İsmek Bilgisayar Kursu Seçenekleri

İsmek bilgisayar kursu çeşitleri, birinci part başlangıç seviyesini bitirdikten sonrasında başvurabileceğiniz, size uzmanlık kazandıracak bilgisayar kursu türleridir. Bu türler şu şekilde açıklanabilir:

 • İsmek 10 Parmak Klavye Kullanım Kursu: Klavye kullanımında hızlanarak bilhassa adliyelerde vazife almak isteyenler için uygun bir eğitim olarak görülen bu kurs, ilk adım bilgisayar kursunu tamamlayanlara verilmektedir. Kursun sonunda girilecek imtihan sonunda başarı göstermiş olanlar bu kursa girmeye hak kazanacaktır. 10 parmak klavye kurallarına gore verilecek eğitim kapsamında Word ve Excel programlarının detaylı kullanımı da verilmektedir.
 • İsmek Office Programları Kullanım Kursu: Word, Excel ve Powerpoint programlarını kapsayan Office paketi eğitimi, bu programlarda tablo oluşturma ve detaylandırma, veri analizi, lüzumlu durumlarda muhasebe raporu oluşturma şeklinde bilgiler içermektedir. Her kursiyerin kendi uzmanlık alanı doğrultusunda yorumlayarak mesleki anlamda ilerleyeceği kurs, bilgisayarla ilgili meslekler düşünen ve bu mesleklerde vazife alan kursiyerlerce tercih edilmektedir.
 • İsmek Bilgisayar Operatörlüğü Kursu: programın amacı bilgisayar teknolojisini temel anlamda kullanan, bilgisayar donanımlarını birleştirebilen, işletim sistemi mevzusunda informasyon sahibi olan, web araştırmaları ve informasyon güvenliği mevzusunda informasyon sahibi olan nitelikli eleman yetiştirmektir.
 • İsmek İnternet Okuryazarlığı Kursu: Bu kursun amacı web mevzusunda informasyon sahibi ve internette görmüş olduğu bilgilerin güvenilirliğini sorgulayan, web üstünden doğru bilgiye yetişme mevzusunda uzmanlaşmış eleman yetiştirmektir.
 • İsmek Bilişim Hizmetleri Kursu: Program kapsamında kursiyerlere android programlama, ağ teknolojileri, algoritma ve programlamaya giriş eğitimleri verilmektedir. Her biri minimum 70 saat olan bu eğitimler sonucunda kursiyerler, nitelikli birer bilişim görevlisi olacaktır.
 • İsmek Bilgisayar Onarım Kursu: Bilgisayar onarımı, bilgisayar yazılım ve donanımı mevzusunda informasyon sahibi olma amacıyla bu kursa giden kursiyerler, başarıları dahilinde kurs sonunda sınavlara girerek işyeri açma belgesi alabileceklerdir. Bu kurs sonucunda mesleki anlamda bu işi yapabilen kursiyerler bulunmaktadır.
 • İsmek Grafik Yazılımları Kursu: Kurs kapsamında adobe illüstratör, grafik programları öğretilmekte, kursiyerlere illüstrasyon, kitap ve mecmua kapağı tasarlama şeklinde eğitimler verilmektedir.
 • İsmek Seo Kursu: İnternet mevzusunda günümüzün popüler mesleklerinden seo uzmanlığı İsmek’te! İsmek seo kursu ile Google aramaları mevzusunda firmalara danışmanlık yapabilir, bu kapsamda yüksek ücretlerle çalışan kursiyerler arasına adınızı yazdırabilirsiniz.

İsmek Engelliler İçin Bilgisayar Kursu

Engelli vatandaşlar için bilgisayar kursu hizmeti de mevcut olan İsmek, bu hizmetini görme engellilere sunmaktadır. Bununla beraber engelli sandalyesi kullanan ve azca duyan bireylere yönelik olarak da herhangi bir değişim yapılmadan sunulan kurs programı, görme engelliler için bilgisayarın erişilebilirlik ayarları üstünde değişim yapılarak sunulmaktadır. Bu kapsamda görme engelli bireylere sesli  hizmet verecek ve aynı şekilde sesli komut alacak şekilde ayarlanmış bilgisayarlarla kurs süresince verilecek bilgiler aktarılmaktadır.

İsmek Bilgisayar Kursu İstihdam Alanları

İsmek kursiyerleri emek harcama alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hususi kurumların bünyesinde bulunan yazıhane ve sekreterlikler
 • Kamu alanlarının veri hazırlama ve denetim bölümlerinde
 • Hususi kurumların veri işleme bölümlerinde
 • Kişisel olarak kendi işletmelerde
 • Bağımsız şirketlerde seo danışmanı olarak

Vazife alabilirler. Bunun yanı sıra eğitim sonunda verilecek Meb onaylı sertifika kpss ile girilen zabıt katipliği şeklinde işlerde şartlar içinde yer verilmiştir.

İsmek 2021 Kurs Kayıtları Ne Süre?

İsmek kurs kayıt zamanları her senenin temmuz ayıdır. Temmuz ayının 2’sinden itibaren ay süresince yapılacak web başvurularının peşinden alınacak çıktı sonrası, eylül ayındaki kati kayıt tarihleri beklenmelidir. Kati kayıt esnasında web üstünden meydana getirilen başvurunun çıktısı ile beraber nüfus cüzdanı ile gelinmelidir. Bazı sertifika programlarında sertifikaya eklenmek suretiyle fotoğraf istenebilmektedir.

İsmek Kurs Seçme Sistemi

İsmek kurs seçimleri, İsmek kurs kayıt sayfasında sıralı halde bulunan kurs çeşitlerinden birinin seçilmesi ile  yapılmaktadır. Hali hazırda 658 tane İsmek kursu verilmektedir. Size en uygun kursu bulabilmek için bu sayfadan  kursların tamamını, saatlerini, kaç saatlik bir eğitim olacağını ve eğitim sonunda verilecek sertifikanın yetkinliğini inceleyebilirsiniz.

İsmek İletişim

İsmek kontakt yolları içinde telefonla, web adresleri ile yada bağlı bulunduğunun il yada ilçenin İsmek binasından yetişme yolları mevcuttur. Bilgisayar kursu ve öteki kurslar hakkında informasyon almak ve aklınızdaki soruları paylaşmak için bağlı bulunduğunun ilçenin İsmek binasına ilişkin telefon numarasını web vasıtasıyla sorgulayabilirsiniz.

İsmek Pastacılık Kurs Kayıtları

tıkla sorunu sor

2021 İsmek Bilgisayar Kurs Kayıtları Müracaat Şartları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir