2021 PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

PTT emekli kredisi başvuruları 2021 senesinde da web üstünden pek oldukça değişik bankanın hizmetinden faydalanılarak yapılabilmektedir. Emekli vatandaşların mevcut ekonomik durumda yaşamış olduğu nakit ihtiyacına acil çözüm olması için hizmete çıkarılan bir finansman türü olan PTT emekli kredisi, geçtiğimiz yıllarda olduğu şeklinde bu yıl da vatanımızda bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren pek oldukça hususi ve kamu bankasının kredi ürünleri içinde yerini almaktadır.

Devletimizde gereksinim sahiplerine PTT kurumuyla anlaşmalı olarak emekli kredisi veren bankalar, son dönemde acil nakit ihtiyacı duyan emekliler tarafınca en oldukça merak mevzusu edilen bankalar içinde yer verilmiştir. Bu kapsamda vatanımızda PTT ile anlaşmalı şekilde emekli kredisi veren bankalar şunlardan oluşmaktadır:

 • Etken Bank
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Türkiye Iktisat Bankası (TEB)
 • Burgan Bank
 • ING Bank

PTT Emekli Kredisi Başvuruları Nereden Yapılır?

PTT emekli kredisi müracaat işlemlerini, esas olarak size en yakın PTT şubesine şahsen müracaat ederek yapabilirsiniz. Bununla beraber emekli maaşlarını PTT kurumundan alan emekli vatandaşlar, PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan kredi kullanmak istediklerinde kurumun gişe personeline bu yöndeki taleplerini iletmeleri kafi olmaktadır.

Öte taraftan yazımızın devamında da görebileceğiniz suretiyle, yukarıda belirtmiş olduğumuz PTT ile anlaşmalı olarak emekli kredisi veren hususi ve kamu bankalarının web siteleri üstünden de bu kredi türüne başvuruda bulunmak mümkün olmaktadır. Dolayısıyla web üstünden bazı adımları uygulayarak PTT emekli kredisine ön başvuruda bulunmak için yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz. Böylelikle size detaylı bir halde gösterdiğimiz adımları uygulayarak kolaylıkla başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Etken Bank’tan PTT Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Etken Bank üstünden PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

Sponsorlu Bağlantılar

 • Ilk olarak https://www.aktifbank.com.tr/tr adresine haiz olan Etken Bank kurumsal web sitesini tarayıcınızda açınız.
 • Sonrasında aşağıdaki görselde de gördüğünüz suretiyle ana sayfada yer edinen “Bireysel” menüsüne tıkladıktan sonrasında oluşturulan alanda “PTT Emekli Kredisi” başlığını seçiniz.

Belirttiğimiz şekilde işleme devam ettikten sonrasında karşınıza çıkan sayfada Etken Bank vesilesiyle kullanmak istediğiniz PTT Emekli Kredisi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İlk olarak sayfanın üst kısmında sizlere, Etken Bank’tan PTT emekli kredisi alırken izlemeniz ihtiyaç duyulan yöntemler belirtilmektedir. Bu bölümde yer edinen bilgilere bakılırsa;

 • En yakın PTT işyerine uğrayın,
 • Müracaat formunu doldurun,
 • Kredinizi anında kullanın!

bildirimi yapılmaktadır. Öte taraftan acil nakit gereksinim duyan emeklilere kefilsiz, şartsız PTT emekli kredisinde kullandırılan kredi üst limiti 60 bin TL olarak belirlendiği de bu alanda açıklanmaktadır.

Sayfanın alt kısmında PTT kredisi hesaplama robotu bulunmaktadır. Buna bakılırsa aşağıdaki görselde belirtilen adımları uygulayarak siz de Etken Bank üstünden PTT emekli kredisi kullandığınızda ihtiyacınız olan tutara ne kadar aylık taksit ödeyeceğinizi evvel hesaplayabilirsiniz.

Bununla beraber Etken Bank PTT emekli kredisinde kredinin aylık / senelik efektif faiz maliyeti tablosuna da şuradan göz atabilirsiniz:

Kredi Tutarı 10.000 TL
Vade (Ay) 60
Faiz Oranı 2,29%
Taksit Tutarı 342,05 TL
Kredi Tahsis Tutarı 50 TL
Aylık Efektif Faiz 2,7707%
Senelik Efektif Faiz 38,8140%​​

Denizbank’tan PTT Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Denizbank vesilesiyle PTT emekli kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin de kurumla anlaşmalı olan öteki bankalar şeklinde ilk olarak kendilerine en yakın PTT işyerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu kısım da Denizbank resmi web sitesi üstünde PTT emekli kredisi detaylarında açıklanmaktadır. Bunun için ilk olarak;

 • https://www.denizbank.com/ bağlantısını tarayıcınızda açtıktan sonrasında bankanın kurumsal web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonrasında aşağıdaki görsellerde belirttiğimiz adımları teker teker uygulayarak Denizbank PTT kredisi başvurusu için yapılması gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Denizbank PTT emekli kredisi de öteki anlaşmalı bankalarda olduğu şeklinde “Bireysel” krediler kapsamına alınmıştır. Dolayısıyla bankanın kurumsal web sitesinde bireysel krediler içinde yer edinen gereksinim kredisi ürünlerine tıklamanız PTT Emekli Kredisi kampanyasına ulaşmanız için kafi olmaktadır.

Denizbank’ın maaşını PTT üstünden alan emekli vatandaşlara yönelik sunmuş olduğu PTT gereksinim kredisinde de müracaat işlemleri için ilk olarak müracaat sahibinin nüfus cüzdanı ile beraber kendilerine en yakın PTT merkezlerine müracaat etmesi gerekmektedir.

Acil nakit ihtiyacınızda başvurabileceğiniz PTT emekli kredisinin detaylarını ve bu krediyi kullanmak isteyenlerin merak etmiş olduğu tüm soruların yanıtlarını bu alanda Denizbank resmi web sitesi üstünden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Son olarak Denizbank vesilesiyle PTT emekli kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan maliyet tablosu da şu şekilde oluşmuştur:

Meblağ Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı (TL) Kredi Tahsis Tutarı (TL) Aylık Maliyet Oranı Senelik Maliyet Oranı
3.000 TL 36 ay %2,59 139,63 15 %3,7483 %44,9799
10.000 TL 36 ay %2,39 449,06 50 %3,4144 %40,9728
30.000 TL 36 ay %2,24 1.310,90 150 %3,1695 %38,0345
30.000 TL 36 ay %2,24 1.012,58 150 %3,1550 %37,8599

TEB’den PTT Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Türkiye Iktisat Bankası’ndan PTT Emekli Kredisi başvurusu yapmak isteyen acil nakit paraya gereksinim duyan kişiler, lüzumlu şartları sağlamaları halinde kolaylıkla bu krediyi kullanabilirler. Bu aşamada TEB kurumsal web sitesine giriş yapıldıktan sonrasında şu aşamaların izlenmesi, PTT Emekli Kredisi kampanyası başvurusu hakkında detaylı bilgilere ulaşılması mevzusunda kafi olmaktadır:

 • https://www.teb.com.tr/ bağlantı adresini tarayıcınızda açınız.
 • Sonrasında ana sayfa üstünde yer edinen “Krediler” menüsü altında “İhtiyaç Kredileri” başlığını seçmeniz gerekmektedir.

PTT ile anlaşmalı olan her hususi ve kamu bankasında olduğu şeklinde TEB’de de PTT kredisi bireysel gereksinim kredisi kapsamına alınmıştır.

Öteki tüm PTT emekli kredilerinde olduğu şeklinde anlaşmalı bankalardan önde gelen Türkiye Iktisat Bankası’nda (TEB) da söz mevzusu krediyi kullanırken dikkat edilmesi gerekenlere dair bilgileri bulabilirsiniz.

TEB vesilesiyle PTT emekli kredisi kullanmak isteyenler için kredi faiz oranları ve ödeme tablosuyla ilgili detaylı bilgiler banka şubelerinden edinilebilir.

Burgan Bank’tan PTT Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Burgan Bank vesilesiyle PTT emekli kredisine başvuruda bulunmak isteyen kişiler web üstünden bu işlemler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmektedir. Bu aşamada şu adımların uygulanmasında yarar vardır:

 • https://www.burgan.com.tr/tr bağlantı adresine haiz olan Burgan Bank kurumsal web sitesine giriş yapınız.
 • Ana sayfa üstünde yer edinen krediler menüsü altında PTT İhtiyaç Kredisi başlığına tıklayınız.

Oluşturulan ekranda Burgan Bank’tan PTT emekli kredisi kullanmanın şartlarını ve detaylarını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Burgan Bank resmi web sitesi üstünde PTT emekli kredisinin kullanımında uygulanan güncel faiz oranlarını da kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemlerin peşinden PTT emeklisi yada çalışanı olan kişilerin kullanabileceği bu kredinin aylık ve senelik maliyet tablosunu da yazımızda bulabilirsiniz.

Burgan Bank’ın maaşını PTT’den alan emekli müşterilerine sunmuş olduğu gereksinim kredisinde uygulanan faiz oranları ve ödeme tablosu şu şekilde oluşmaktadır:

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tahsis Tutarı Aylık Maliyet Oranı Senelik Maliyet Oranı
3.000 TL 60 2,86% 119 TL 15 TL 4,20% 50,3719%
5.000 TL 60 2,86% 198 TL 25 TL 4,20% 50,3719%
10.000 TL 60 2,47% 359 TL 50 TL 3,53% 42,3851%
20.000 TL 60 2,35% 695 TL 100 TL 3,33% 40,0074%
40.000 TL 60 2,35% 1.390 TL 200 TL 3,33% 40,0074%
55.000 TL 60 2,35% 1.911 TL 275 TL 3,33% 40,0074%

Emekliye Faizsiz Ziraat Bankası Kredisi Verilecek mi ?

Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Emeklilik Aylığı Hesaplama

tıkla sorunu sor

2021 PTT Emekli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir