2021 Yılında Evlere Verilen 12 Farklı Yeni İş İmkanı

Günümüz itibari ile bir oldukca ev hanımı evlerinde ek iş yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Kimi zaman yapmış oldukları ek işlerden oldukça güzel paralar kazandıkları ve durağan(durgun) bir işte aylık alarak çalışan yurttaşlarımızdan oldukca daha çok kazandıkları doğrudur. Ev hanımlarına iş imkanı sunan firmalara ulaşmak için İş kur’a başvuruda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarının para kazanabileceği ek işler ise aşağıda maddeler halinde yer almıştır.

 • Çocuk bakıcılığı
 • Penye ipten sepet yapmak
 • Amigurumi bebek yapımı
 • Dikiş Nakış
 • Hasta bakıcılığı yapmak
 • Ev mantısı yapmak
 • Blok yazarlığı yapmak
 • Evlere temizliğe gitmek
 • Merdiven yıkamak
 • Reçel yapmak
 • Ev baklavası yapmak
 • Sarma sarmak
 • Network şirketleri ile çalışmak
Bayanlara evde ek iş imkanı
Bayanlara evde ek iş imkanı

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz iş kolları üstünde ek iş meydana getiren oldukca sayıda ev hanımımız vardır. Son dönemlerin en popüler olan işlerinden bahsederken hem de oldukça yüksek oranda para kazandıran iş grupları olduklarını da sile getirmek isteriz.

İş-kur ek iş imkanları nelerdir adlı başlığımızı inceleyerek ek iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Son dönemlerde çocuk bakıcılığı işinde oldukça yoğun bir artışın olduğu istatiksel açıdan gözlemlenmiş ve bir oldukca ev hanımının ek iş olarak çocuk bakıcılığı yapmış olduğu belirlenmiştir. Çocuk bakıcılığı meydana getiren ev hanımları minimum 1.000 Türk Lirası alırken en fazla 2.000  lira civarında ücret alabilirler.

Penye İpten Sepet Yapmak

Penye ipten sepet yapmak son dönemlerin en oldukca tercih edilen işleri içinde yerini alırken yalnız sepet değil kilim, paspas, battaniye, oyuncak, çanta, kırlenti şeklinde daha bir oldukca eşyayı yapabilir ve evinizde dekor olarak kullanabilirsiniz. Toplumsal medya üstünden oldukça satış yapabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Orta boylarda bir sepet yapmış olduğunuzda alacağınız ücret tutarı 40 ila 45 lira civarında olacaktır.

Penye ipten sepet yapmak

Amigurumi Bebek Yapımı

Amigurumi bebek yapımı son dönemlerin en moda işlerinden birisidir. Oldukça sıhhatli olduğundan oldukca sayıda vatandaşımız evlatları için bu tip oyuncakları almayı tercih ederken bir oldukca vatandaşımızda görsel açıdan oldukca keyifli ve oldukca güzel olduğundan amigurumi bebek almayı tercih etmektedirler. Bu iş yapmayı yeğleyen ev hanımlarımız ise yüksek gelirler elde etmektedirler. 15 santimetre bir bebeğin averaj fiyatı 15 Türk Lirası olurken 100 liraya kadar fiyat vermeniz de mümkün olacaktır. Hal bu şekilde olunca da aylığa vurmuş olduğunuzda bu meblağ oldukça yüksek olacaktır.

Amigurumi bebek yapımı

Dikiş Nakış İşi

Ev hanımlarının çoğu zaman yapmayı tercih etmiş olduğu işlerden birisi de dikiş nakış işi olmaktadır. Atalarımızdan yadigar olan bu iş kız evlatlarından tutunda 70-80 yaşlarındaki hanımefendilere kadar her insanın yapabileceği iş grupları arasındandır. Dikiş nakış bilen yada evlerinde dikiş makinesi bulunan ev hanımları ek iş olarak bu işi tercih edebilirler. Elbise yada abiye dikmiş olduğunuzu varsaymış olduğumuzda bir elbiseye verebileceğiniz 50 ile 100 lira içinde bir ücret olacaktır.

Hasta Bakıcılığı Yapmak

Hasta bakıcılığı işini de ek iş olarak yapabilirsiniz. Yaşlı yada orta yaşlarda fakat desteğe gereksinim duyan yurttaşlarımıza yoldaş olarak, onlarla söyleşi ederek, kimi zaman kitap okuyarak, yiyeceklerini yaparak ve ilaçlarını tertipli olarak vererek bu işi yapabilir ve aylık olarak 1.500 ile 2.000 lira civarında ücret alabilirsiniz.

Ev Mantısı Yapmak

Türk mutfağının eğer olmazsa olmazları içinde yer edinen ev yapımı mantılar nerede ise hepimizin dikkatini çekerken hem de bir çoğumuzun da vazgeçilmezleri içinde yerini almaktadır. Yemesi oldukça zevkli olan mantıların yapımı da bir o denli zahmetli olmaktadır. Bu sebeple de bir oldukca vatandaşımız ev mantılarını hazır almayı tercih etmektedirler. Ev mantısı yaparak aylık olarak 2.000 lira civarında bir ücret alabilirsiniz.

Ev mantısı yapmak

Evlere Temizliğe Gitmek

Evlere temizliğe giderek günlük 150 lira alabilir ve aylık olarak oldukça yüksek bir tutara haiz olabilirsiniz. Evlere temizliğe giden ve aile ekonomisine destek olmak için çaba gösteren oldukca sayıda ev hanımımız bulunmaktadır. Kimi zaman yarım gün gidebilir kimi zaman ise tam gün giderek tam ücret alabilirsiniz. Ek olarak bir oldukca vatandaşımız eve temizlik için gitmiş olduğunda yalnız cam yada dolap silerek de para kazanabilir. Bu sebeple oldukça zor ve yorucu olan bu iş yüksek gelirler elde etmenizi de sağlamaktadır.

Merdiven Yıkamak

Apartman merdivenlerini, iş yeri merdivenlerini, site merdivenlerini yıkayarak da ailenize katkı sağlayabilirsiniz. Bir apartmanın merdivenini yıkamak minimum 50 Türk Lirasından başlamaktadır. Ve averaj bir yada bir buçuk saatinizi alacaktır. Günde 2-3 apartmanın merdivenlerini yıkamış olduğunuzu düşünürsek 50 liradan 150 lira edecektir. Ve hafta içi her gün bu işi yaptığınızı düşündüğümüzde ise 150*20= 3.000 lira civarında bir ücret edecektir. Tam zamanlı bir firmada asgari ücret alarak çalışmaktan oldukca daha karlı bir iş bulunduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak ki bu iş ek iş arayan yurttaşlarımız için oldukca daha uygun bir iştir.

Merdiven yıkama

Reçel Yapmak

Mevsimlik meyvelerden reçel yaparak oldukça karlı bir işe adım atabilirsiniz. Evinizde asla yorulmadan organik olarak üretmiş olduğunuz meyvelerin reçelini yapabilir ve ailenizin geçimine katkıda bulunabilirsiniz. İlk bakışta kolay bir iş olarak görünmüş olsa da aslen oldukça yorucu ve bir o denli da zahmetli olan bu işi yaparak oldukca güzel gelirler elde edebilirsiniz. Organik olarak üretilmiş olan ve ev yapımı olan reçel kavanozunun tanesini 25 liradan satabilir ve oldukca karlı bir işe imzanızı atabilirsiniz.

Ev Baklavası Yapmak

Bayramların olmazsa olmaz olan tatlarından bir tanesi de ev baklavasıdır. Yapması oldukça süre alan ve oldukça yorucu olan bir iştir. Ev baklavası her insanın yapabileceği kolay bir iş değildir. Bu yüzden de hazır pastanelerin yapmış olduğu baklavaları almayı tercih etmektedirler. Fakat bir de ev baklavası meydana getiren ev hanımları bulunmaktadır. Ev baklavası yaparak orta boy bir sini için averaj olarak 50 lira ile 60 lirasında bir ücret alabilirsiniz. Elinizin hızına ve kaç sini yaptığınıza nazaran alacağınız ücretlerde de değişimler meydana gelecektir. Ne kadar oldukca baklava o denli oldukca para demek bu sebeple yoğun ve süratli çalışmanızı tavsiye ederiz.

ev baklavası yapmak

Sarma Sarmak

Evde yapılabilecek olan işler içinde en oldukca tercih edilen bir öteki iş ise sarma sarmaktır. Sarma sararak ailesinin geçimini elde eden ve yüksek gelirler kazanarak kendi iş yerini açan ev hanımları da bulunmaktadır. Sarma sararak aylık 1.500 lira ile 2.500 lira içinde bir ücret kazanabilirsiniz.

Network İşi Yapmak

Ev hanımlarının ek iş olarak yapmayı tercih etmiş oldukları ve nerede ise her kadının yapmış olduğu işler içinde network işi yer almıştır. Bir oldukca ev hanımı kozmetik ürünlerini satarken hem de temizlik malzemeleri, iç çamaşırı, aksesuar ürünleri ve giyim ürünleri ile network işi yaparak oldukca güzel paralar kazanabilirsiniz. Avon, Oriflame, Farmasi, Ersağ şeklinde firmaların satış danışmanlığını ele alarak yükselebilir ve düzey alarak oldukca güzel paralar kazanabilirsiniz. Ek olarak satmış olduğunuz ürün karları ile de güzel gelirler elde edebilirsiniz.

2021 senesinde ev hanımları da bu işleri yaparak para kazanma imkanı yaratabilir.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir