2021 Emekliye Zam, Emekliye Yeni Yıl Zammı Ne Kadar Oldu ?

Emekliye Zam, Emekliye Yeni Yıl Zammı Ne Kadar? Vatanımızda bulunan milyonlarca emeklinin gözü emekli maaşlarına yeni yıl için yapılacak zamda! Toplu sözleşme görüşmelerinde ilk teklif Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafınca geldi. Merakla beklenen toplu sözleşme görüşmelerinde işgören ve emekli zammının ne kadar olacağı soruları kulakları kabartı!

Emekliye Zam, Emekliye Yeni Yıl Zammı Ne Kadar? Hükümetin önümüzdeki 2 senelik dönem için işgören ve emeklilere yönelik ilk zam teklifi önceki gün geldi. Sadece teklif edilen oranlar işgören konfederasyonları tarafınca kabul görmedi. Konfederasyonlar şimdi yeni teklif verilmesini, oranların artırılmasını bekliyor.

Gelen İlk teklif memurlar ve emekliler için

En düşük işgören emekli aylığı 2 bin 522 liradan

2021 yılı içinde İlk 6 ay için 2 bin 610TL ve son 6 ay 2 bin 688TL seviyelerine çıkacak.

Sponsorlu Bağlantılar

2021 yılı içinde İlk 6 ay 2 bin 769TL ve son 6 Ay 2 bin 838TL’ye yükselecek. Böylece 2 yılda enflasyon farkı hariç en düşük emekli aylığında 316 lira artış kaydedilecek.

Aile yardımı hariç en düşük işgören aylığı da 3 bin 334TL’den 2 senelik sürede zarfında 3 bin 752TL’ye yükselmesi planlanıyor.

MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, yapmış olduğu açıklamada “Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Bunun için de asla zaman kaybedilmemeli.  Kamu işveren tarafının asla gecikmeden, zaman kaybetmeden yeni teklifi oluşturması gerekiyor” dedi. Pazarlıklar için belirlenen son tarih 20 Ağustos. Bu tarihe kadar uzlaşma antak kalma eğer olmazsa, yargıcı kuruluna başvurulacak,  kurul da 5 gün içinde kararını açıklayacak.

tıkla sorunu sor

2021 Emekliye Zam, Emekliye Yeni Yıl Zammı Ne Kadar Oldu ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir