21 Eylül ve 22 Eylül’de Bankalar Açık mı?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını Başbakan Davutoğlu’nun açıklamasının arkasından akıllara gelen soruların başlangıcında bayram öncesi şu demek oluyor ki 21 eylül  ve 22 eylül tarihlerinde bankalar açık mı sorusu  gelmektedir.

Malum 9 günlük bayram tatili bir tek kamu kurum ve kuruluşları için geçerli bir dinlence sürecedir.Şu demek oluyor ki bankacılara ve öteki işçilere hususi bir süreç değildir. Bu yüzden bu 9 günlük dinlence de bankacılar benzer biçimde {özel sektör} çalışanlarını kapsamaz. Bankacılar ve {özel sektör} çalışanları genel anlamda arefe yarım gün olmak suretiyle bayramlarda 3 yada 4 gün izin yaparlar. Bu mevzuda 21-22 eylül bankalar açık mı, bankacılar 21-22 eylülde çalışıyor mu, arefe günü bankalar ne kadara kadar açık diye düşünmenize gerek yok haliyle.

Netice itibariyle mevzuyu toplayacak olursak bankalar arefe günü yarım gün çalışır, Kurban bayramında ise 4 gün dinlence yaparlar.

Bundan önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer? 2021 [Çözüldü.] başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Mühim!  Çiftçiye Verilen Faizsiz Destek Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir