30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir?

Devlet tarafınca minik aile işletmelerine 30 koyun bağışlama verileceği söyleniyor. Bu bağışlama yardımıyla Devlet, minik ailelerin belirli bir sürü sayısına ulaşmalarını hedefliyor. Gene büyükbaş sektöründe de  500 bin düve, 500 bin besilik hayvan alınacağı söyleniyor. Koyun kredisi çekmek isteyenlerin Devletin genç ziraatçi ve minik aile işletme hibelerine başvurmalarını tavsiye etmekteyiz.

Koyun yetiştiriciliği için kendinize koyun almadan ilkin yapmak istediğiniz işin ne işe yaradığını sormalısınız. Bu koyunlar ile besicilik mi yapmak istiyorsunuz yoksa süt hayvancılığı olarak süt satmak ve süt üretmek için mi koyun yetiştiriciliği yapacaksınız. Her ne şekilde olursa olsun küçükbaş hayvancılıkta merinos ırkı koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere kamu enerjisini elinde bulunduran Ziraat bankası destek vermektedir. Ziraat bankasından hayvancılık yapmak isteyenler için koyun kredisi hazır. Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır? işte detaylar.

Küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği uzaktan ne kadar kolay şeklinde görünse de işin içine girilince bu işin ne kadar zor bulunduğunu yapanlar bilir. Koyun yetiştiriciliği işini tertipli ve planlı yaparak bu işi zevkli bir işe dönüştürmek çiftçinin elindedir. Çiftçiler koyunun yününden derisinden, etinden ve sütünden yararlanmak için koyun yetiştiriciliği yapmaktadır. Koyunun en iyisi olarak malum merinos koyun ırkına haiz olmak isteyenler de devletten bağışlama desteği alabilir isterlerse de bankalardan küçükbaş hayvancılık kredisi ürünlerine başvuruda bulunarak merinos koyun yetiştiriciliği işine başlayabilir.

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır
Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır?

Bankalar küçükbaş hayvancılık sektöründe etkinlik gösteren çiftçilere hususi olarak hayvancılık kredisi vermektedir.Yapağı koyun ırkı olan merinos koyunu yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçiler bankalara başvuruda bulunarak bu krediler ile çiftlik ve hayvan alımı gerçekleştirebilirler. 100 koyun yılda kaç para kazandırır isminde içeriğimizde et ve süt hayvancılığı üstüne hesaplamalar yaptık. Buradan detaylı data alabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Kredi Şartları Nedir?

2021 senesinde verilen devlet desteklerini alarak hayvan sayınızı çoğaltabilir , hayvan alımı yaparak hayvancılığa sıfırdan başlayabilirsiniz. TKDK Ipard programı kapsamında verilen hayvancılık hibeleri ile çiftçiler her yıl olduğu şeklinde 2021 senesinde da desteklenecektir. Devletimizde merinos koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere küçükbaş hayvan kredisi olarak TKDK hibeleri,  KOSGEB geri ödemesiz bağışlama ve faizsiz kredi ile kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafınca ise düşük faizli ve senelik ödemeli krediler ile destek vermektedir. Merinos koyun yetiştiriciliği yapmayı düşünen ve bu alanda etkinlik gösteren çiftçiler küçükbaş hayvancılık kredisi şartlarını sağlayarak tüm bu imkanlardan kolaylıkla yararlanabilirler. Çiftçilerin hayvancılık kredi desteği içi başvuruda bulunmuş olduğu kurumlara gore şartlar değişmektedir.

7 sene vadeli hayvancılık kredisi iyi mi alınır öğrenmek için tıklayınız.

Ziraatçi kayıt belgesi olan çiftçilerimiz her türlü küçükbaş hayvan üretimi için devletten destek alabilir. Bu destek sunar verilen bölgelere gore değişebilir. Gene de ÇKS’ ye kayıtlı çiftçiler İl ziraat Müdürlükleri tarafınca verilen hayvancılık desteklerine başvuruda bulunarak merinos koyun yetiştiriciliği yapabilirler. Hem de hayvan alımı için her insanın bilmiş olduğu suretiyle Ziraat ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu destek verdiği 42 ilde yapmış olduğu davet ilanları ile hayvan alımı için bağışlama desteği vermektedir. Ziraat bankası da hayvancılık yapmak isteyen çiftçilere % 4 şeklinde düşük faiz oranları ile kredi desteği vermektedir.

Kosgeb Merinos Koyun Yetiştiriciliği İçin Kredi Desteği

Kosgeb canlı hayvan alımları için her ne kadar bağışlama desteği vermese de hayvan üretime kısaca imalata dayalı tüm sektördeki programları desteklemektedir. Şu demek oluyor ki İmalat/ Besin ürünlerinin imalatı / etin işlenmesi ve saklanması ile et ürünlerinin imalatı adı altında koyun yetiştiriciliği yapmak isteyen üreticilere bağışlama desteği vermektedir. Merinos koyun yetiştiriciliği için tesis açmak isteyen girişimciler bu destekten yararlanabilirler.

Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır
Merinos Koyun Yetiştiriciliği Kredisi Iyi mi Alınır

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Veriyor

Küçükbaş hayvancılık sektöründe etkinlik göstermek isteyen çiftçilerimiz için Ziraat bankası koyun kredisi veriyor.. Bu kredi imkanından yararlanabilir ve Ziraat bankasından koyun kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası hayvansal üretim kredileri kapsamında koyun keçi şeklinde küçükbaş hayvancılığı iki program ile desteklemektedir.
Besicilik , süt hayvancılığı ve damızlık olarak büyükbaş inek manda düve dana, küçükbaş hayvancılık koyun keçi hayvancılık , kanatlı hayvancılık sektöründe tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek, deve kuşu vb. ile yumurta, et, damızlık hayvancılık, arıcılık alanlarında Hayvansal üretim kredisi veren Ziraat bankasından  koyun kredisi proje kapsamında değişik seçenekler ile sunulmaktadır.

2021 senesinde Ziraat Bankası’ ndan koyun kredisi almak isteyenlere bir müjdemiz var. Ziraat Kredi Kooperatifleri ile banka tarafınca tarımsal üretime destek olmak amaçlı düşük faizli kredi kullandırılması kararlaştırılmıştır. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği mevzusunda da yatırım ve işletme dönemlerine ilişik krediler verilecektir. Yatırım dönemine ilişik kullandırılacak olan kredilerden herhangi bir faiz talep edilmeyecektir. İşletme döneminde ise yetiştiricilere yüzde 75 oranında faiz indirimi yapılacak ve çektikleri kredi tutarına yalnız yüzde 25 oranında faiz ödeyeceklerdir. Detaylı bilgiyi Ziraat Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Bağışlama Koyun Kredisi Iyi mi Alınır?

Ziraat müdürlüklerinden proje karşılığında 30 bin lira değerinde hayvan verilecektir. TİGEM tarafınca projesi onaylanan çiftçiler 30 bin lira değerinde geri ödemesiz olarak verilen küçükbaş koyun ve keçiye haiz olmak için projelerinin ne olursa olsun  onay alması gerekiyor. Lüzumlu şartları elde eden çiftçilere 30 bin lira değerinde hayvan verilecek davet ilanları hemen hemen açıklanmadı. Çiftçiler yapılacak davet ilanlarını takip ederek 30 bin lira geri ödemesiz hayvan hibesini alarak küçükbaş hayvancılıkta merinos koyun yetiştiriciliği yapabilirler.

Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca 2021 senesinde da anaç koyun ve keçi destekleri verilecektir. Geçen yıl hayvan başına 25 TL destek verilmişti. Mevzuat hükümlerince belirtilen şartlara uyanlar 15 ile 90 yaş içinde olan hayvanları için destekleme ödemesi alabilirler. Başvurular yetiştiricilerin üye oldukları İl Damızlık koyun yetiştiricileri birlikleri tarafınca kabul edilmektedir. Genç ziraatçi projesi 30 koyun hibesi için başvuruların 31 Mayıs 2021‘ a kadar süreceğinden söz ediliyor. Projeye müracaat yaparak 30 bin TL. hibeden yararlanabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir