30 Yıl 360 Ay En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankada sorusunu soran siz kıymetli okuyucularımız için BBDK kayıtlı tüm bankaların 5, 10 ve hatta 20 yıl vadeli konut kredilerini inceledik. Kira öder benzer biçimde, taksit taksit ev almak için uzun vadeli kredi çekmek avantajdır. Sadece şuan itibariyle standart ev finansmanları 10 yıl vadeli olduğundan ve 40-50 bin lira civarında fiyatı olan evlere ise kredi çıkmadığından, krediye uygun ufak bir daire almak zorundasınız. İşte burada mühim mevzu, uzun vade ve faizlerin uygun olmasıdır. Esnaf, emekli, çalışan, işgören, amir, polis, öğretmen, işçi, ev hanımları ve tüm müşterilerimiz için En uzun vadeli konut kredisi haberimizde.

15 yıl, 240 ay, 360 ay, 30 yıl vade meydana getiren bankaların bulunduğunu biliyor muydunuz?

Bankalar sıralaması

 1. Halkbank ve TOKİ İşbirliği
 2. Şekerbank,
 3. Tc. Ziraat Bankası,
 4. Türkiye Iktisat Bankası
 5. Qnb Finansbank,
 6. Denizbank,
 7. Güvence Bankası ve MORTGAGE Garanti,
 8. Yapı ve Kredi Bankası ve Leasing hizmetleri

Bu bankaların büyük bir kısmı, BBDK Konut Kredi Sözleşmeleri Yönetmeliği gereğince kredi kullandırmaktadırlar. Bankalar tarafınca ilk müracaat esnasında, tüketiciye konut kredisi bilgilendirme metnini verilmesi zorunludur. Bu metin içinde vade, faiz, hesaplama, gecikme, şartlar, evraklar, kullanıcıdan talep edilecek ücretler, durağan(durgun) faiz, akdi faiz oranı ve bu faiz oranları ile beraber aylık ödenecek taksit tutarları, cayma vb.  her türlü durum için 12 punto büyüklüğünde yazılmış açıklamalar bulunmaktadır.

En uzun vadeli konut kredileri

Maalesef ev alma heyecanını yaşan hiçbir alan kişi, bu sözleşmeyi tek tek okumamakta, hatta sayfalarına tek tek imza atarken bile sıkılmaktadır. Yarın öbürgün herhangi bir olumsuzluk halinde, evrak dolabına dahi koymayı üşendiğimiz sözleşme metnini arar dururuz.

Halk Bankası Uzun Vadeli TOKİ Konut Kredisi Veriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yurdun dört bir bölgesinde satışa çıkartılan konutlardan bazıları, dar gelirli aileler için yapılmaktadır. 1+1 ve 2+1 büyüklüğünde satışa sunulan bu konutlar için, bazı merkezlerde kişinin sicil araştırması yapılmakta, evi satan alan alan kişi kendisinin yada ailesinin daha evvelde evi olmadığını ve satın almış olduğu bu evde uzun vadeli konut kredi taksitlerinin bitişine kadar kendisinin oturacağını, eğer bu şartlara uymaz ise, evinin elinden geri alınabileceğini taahhütname ile taahhüt etmektedir. Bu konutların amacı, ev alma gücü olmayan ve bankaların yüksek faizli kredilerini ödeyemeyen vatandaşı ev sahibi yapmaktadır.

TOKİ Halk Bankası ile antak kalma yapmış olup, en uzun vade, en düşük faiz devlet bankası olan Halkbank tarafınca verilmektedir. TOKİ başlangıçta öteki bankaların %25 konut kredi peşinatından ayrı olmak suretiyle bir miktar nakit para talep edip, 10.000 TL. civarında peşinat veren alan kişi 15 yıl 180 ay vadeli konut kredisi kullanmaktadır. Bu kredinin aylık taksitleri ise averaj 500-600 TL. olduğundan vatandaşlar bu taksitleri kira öder benzer biçimde ödeyerek ev sahibi olabilmektedir.

Halkbank Hesaplı evim konut kredisi
Halkbank Hesaplı evim konut kredisi

Düzgüsel şartlarda Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi paketiyle 120 ay vadede bugün için aylık yüzde 1,28 faiz almaktadır. Yukarıda yer almakta olan görsel de 120 ay vade için hesaplama mevcuttur.

Düzgüsel bir hesaplama yapıldığında 1+1 ev için 10.000 TL. peşinat veren bir alan kişi aylık 500 – 600 TL. x 10 yıl ödeme yaptığında averaj olarak evin kıymetini ödemektedir. Sadece bu alan kişi hiçbir bankadan 10 bin lira peşinat ile evin geri kalanı için kredi alamadığından Halkbank TOKİ finansmanı mantıklı gelmektedir. Sadece 3+1 ev tutarları ve taksitleri dar gelirli yurttaş için inşa edilmediğinden, maddi durumu kafi olan ve kredinin aylık taksitlerini ödeyebilecek yurttaşlarımız bu kredileri de tercih edebilirler. Avantajlı yönü ise ev satın alınır alınmaz kiraya verilebilir ve kredi taksitinin bir kısmı kiracının verdiği kiradan karşılanabilir.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Var mı?

2021 senesinde sıfır faizli olarak konut kredisi veren banka bulunmamaktadır. Türkiye’nin büyük şehirlerinde inşa edilen evler için 60 ay vadede sıfır faiz pozitif yanları uygulandı. Sadece bu evler dar gelirli vatandaştan oldukca, lüks siteler içindi. Yinede kampanyadan size uygun bir ev olabileceğini düşünüyor iseniz sıfır faizli konut kredisi isminde yazıyı incelemelisiniz.

Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veriyor!

Şekerbank şubelerinde 1 yıl ile 30 yıl içinde vade pozitif yanları mevttur. 30 yıl vade demek, insanoğlunun yaşamı süresince konut kredisi ödemesi anlamına gelse de, yaşamı süresince ekonomik durumu sebebiyle ev sahibi olamayacağını düşünen yurttaşlarımız için 30 yıl süresince başkasının evine kira ödemek yerine mantıklı bir tekliftir. Bankanın tüm ev kampanyaları şunlardır;

 1. Kiraya Son Kampanyası,
 2. Gelirine uygun %3 ve %5 kampanyası
 3. Her Şey Dahil
 4. Ziraatçi Kiraya Son Konut (3 – 6 ve yılda bir kez hasat ödemeli seçenekli)
 5. Esnaf Kiraya Son Konut (3 er aylık ve 6 şar aylık ödeme seçenekleri vardır)
 6. Esnaflar için her şey içinde olan kampanya
 7. Tüm müşteriler için 3 ve 6 aylık ödemeli konut kredisi

Bunlarla beraber eğer eski evinize tadilat yapmak istiyorsanız Esnafa ve Çiftçiye hususi konut tadilat kredileri de mevcuttur.

Kiraya son kampanyasında; Dosya harcaması: 500 TL. Ekspertiz tutarı: 500 TL. (tüm bankalarda averaj bu tutarlardadır.) Taşınmaz Rehin tutarı 150 TL. Toplam harcama ve ücretler 1.210 TL. dir.

Biz iyi mi olur da 30 yıl vadeli olarak bu krediyi öderiz diye müşteriler için hesaplama yapmak gerekirse;

 • İlk yıl; 8.952 TL. /12 = 746 TL. Aylık
 • İkinci yıl; 4.775 TL, /12 = 397 TL. Aylık
 • Üçüncü yıl; 3.391 TL, /12 282 TL. Aylık
 • Dördüncü yıl; 2.705 TL. / 225 TL. Aylık
 • Beşinci yıl; 2.298 TL. /12 191 TL. Aylık
 • Altıncı yıl; 2.031 TL. /12 169 TL. Aylık

ödemesi olup, altıncı yıldan sonrasında taksitler daha da düşmektedir. Geriye kalan yıllarda senelik olarak 1.800 TL. ile 1.200 TL. içinde senelik taksit ödenmektedir. 1.200 lirayı 12’ye böldüğümüzde ise her ay 100 TL. benzer biçimde bir tutara denk gelmektedir.  Şekerbank  en uzun vadeli konut kredisi linkinden senelik olarak ödemeniz ihtiyaç duyulan tutarı daha net olarak inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası ikinci bir ipotek tesis edilirse ikinci ipoteğin %75’ine kadar kredi sunmuş olduğu benzer biçimde şuan için standart finansmanında taksit sayısı maksimum 120’dir. 2021 yılı için 120 ay vadeli konut kredisinin faiz oranı yüzde 1,28’dir. 1.635,47 TL aylık taksitler ile kredinizi alabilirsiniz.

Bu videoda ev alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar anlatılmıştır. Yabana atmayın!

Güvence Bankası Kiracıya Mortgage adı verilen kampanyası ile 20 yıl uzun vade sağlamaktadır. 20 yıl vadeli konut kredisi hesaplaması aşağıda mevcuttur.

 • Kredi Miktarı : 150.000
 • Taksit Tutarı: 2.878,97 TL
 • Vade: 120
 • Aylık Faiz Oranı Faiz Oranı:% 1,65
 • Kredi Tahsis Tutarı:750 TL
 • Ekspertiz Tutarı: 750  TL
 • Taşınmaz Rehin Tutarı: 225 TL
 • Tüm Masrafların Toplamı 1.660 TL
Konut Kredinizi Kim Çekecek?
Konut Kredinizi Kim Çekecek?

Denizbank ise 25 yıl en uzun soluklu ev finansmanı imkanı ile birçok müşterisini ev sahibi yapmıştır. Bu bankalar içinden herhangi birini tercih etmeden ilkin, geri ödeme planına dikkat edin. 30 yıl vade oldukca uzun süre olduğundan 10 yıl sonrasında ödeyeceğiniz taksitler, her senenin başlangıcında balon ödeme olup olmadığı, taksitlerin durağan(durgun) mi, yoksa piyasalara nazaran değerlendirmeye esas olup olmadığı ehemmiyet arz etmektedir. En düşük faizli konut kredisi isminde içeriğimizden bankaların güncel konut kredisi faizleri ile ilgili detaylı data edinebilirsiniz.

Yeni evinizin size ve ailenize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir