4B Emekli Aylığı Öğrenme

BAĞ-KUR (4B) Nedir?

BAĞ-KUR şu demek oluyor ki 4B, kapsamına almış olduğu vatandaşların sigorta alanlarından olan sakatlık, yaşlılık, ölüm durumlarında sıhhat sigortası yardımı yapmakta, cenaze harcamalarını toptan olarak ödeme ve toplumsal yardım sağlamaktadır.

4B Emekli Aylığı Öğrenme İşlemi Ne İşe Yarar?

BAĞ-KUR’a bağlı olan yurttaşlarımızın emekli oldukları vakit alacakları emekli maaşlarını evvel öğrenme benzer biçimde bir olanakları vardır. BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işlemi yardımıyla emekli olmadan emekli maaşının ne kadar olacağı öğrenilebilir. E-Devlet üstünden birçok işlem yapılabildiği benzer biçimde bu işlem de kolaylıkla yapılabilinir.

Sadece işlemi gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet sistemi yardımı ile yapacağınız 4B emekli aylığı öğrenme işlemi ve E-Devlet sistemi üstünden meydana getirilen herhangi bir sorgulama işlemi için gizyazı almanız gerekmektedir.

Şifreniz yoksa bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi almak için size yakın herhangi bir PTT şubesine giderek gizyazı alma başvurunuzu yapınız. Ondan sonra sizden kimliğiniz ve işlemi tamamlamak için 2 TL işlem tutarı istenecektir. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem tutarı karşılığında E-Devlet şifrenizi size hususi bir zarf içinde teslim alabilirsiniz. Aldığınız E-Devlet şifresini kimselerle paylaşmayınız, şifreniz size özeldir ve bu gizyazı ile bir tek sizin için işlem yapılabilir.

4B Emekli Aylığı Öğrenme İşlemi Iyi mi Yapılır?

4B emekli aylığı öğrenme işlemini yapabilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Ondan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Aşağıdaki resimde bulunan ve daire içine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üstünde tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

4B Emeklilik Aylık Bilgisi

Bu seçeneğe tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama sayfası gene aşağıda bulunan resimdeki gibidir. Resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan alanlara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazınız. Ondan sonra aynı sayfa üstünde bulunan resimde de daire içine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayıp, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle açılacak olan sayfadan BAĞ-KUR emekli maaşı bilgilerinize erişim sağlayabileceksiniz.

4B Emekli Aylığı Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

4B Emekli Aylığı Öğrenme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir