4B ÖDEME DÖKÜMÜ

4B ödeme dökümü konusunu sizler için rahat bir halde anlatalım. BAĞKUR “4B” olarak da bilinmektedir. Sıhhat hizmetlerinden yararlanmak ve ileride de emekli olabilmek için sigorta kurumlarına prim ödemek zorundayız. BAĞKUR, kapsamına almış olduğu sigortalılarına sigorta kollarından olan malüllük, yaşlılık, ölüm ve sıhhat sigortası yapmakta, cenaze harcamaları karşılığı toptan ödeme ve toplumsal yardım zammı vermektedir. Eğer BAĞKUR’a bağlıysanız 4B ödeme dökümü yaparak gün sayınızı, primlerinizin ne süre yattığını, tarihlerini sıralı bir halde öğrenebilirsiniz. Bu işlemler birçok sorgulama işlemi şeklinde E-Devlet üstünden kolaylıkla yapılmaktadır. Birçok sorgulama işleminin yapıldığı bu uygulamada lüzumlu olan E-Devlet şifrenizi tüm PTT şubelerinden nüfus cüzdanınızla başvurarak 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamaktır. Önceleri bu işle E-SGM sistemi üstünden şifresiz olarak da yapılmaktaydı sadece bu sitenin insanoğlu  tarafında kullanılmamasından dolayı Toplumsal Güvenlik Kurumu bu sitenin sınırsız olarak kapatılmasına karar vermiştir. Bundan dolayı bu yazımızda yalnız E-Devlet üstünden 4B ödeme dökümü hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet 4B Ödeme Dökümü Iyi mi Alınır?

Eğer bu işlemi  E-Devlet şifreniz ile yapmak istiyorsanız aşağıda anlattığımız şeklinde adımları takip ediniz.

  • Aşağıda sizin için verdiğimiz bağlantıya tıklayınız ve oluşturulan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Oluşturulan sayfada ilkin T.C. kimlik numaranızı yazınız arkasından E-devlet şifrenizi de doğru bölgelere tam bir halde yazmanız gerekmektedir.
  • Ondan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazının üstüne tıklayarak sistem girişinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet 4B Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

4B ÖDEME DÖKÜMÜ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


One comment

  1. Odeme dökümü tam olarak ne demek..yani e eevletten bakıyorum ama sacma rakanlmlar cıkıyor…ywni bunlar bugüne kadar odedigimiz paralarmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir