50.000 TL Geri Ödemesiz Devlet Teşviklerini Kaçırmayın!

Kendi İşini Oluşturmak İsteyenlere Müjde !

KOSGEB 50.000 TL  bağışlama desteğini alabilmek için başvuruda bulunan vatandaşlardan daha ilkin 24 saati imalathane çalışmalarından oluşan 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamladıklarını belirten Sertifikayı almak zorundalardı. Girişimcilik eğitimlerini tamamlayan girişimciler sadece diplomalarını aldıktan sonrasında bağışlama için başvuruda bulunabiliyordu. Bu da birçok girişimci için gerek süre açısından gerekse değişik nedenlerle mesele teşkil ediyordu. Ek olarak iş fikri ile ilgili harcamaların yapılması sonrasında KOSGEB desteği veriliyordu.

1 Şubat’tan itibaren KOSGEB Yeni düzenlemeyle artık kendi işini kuracak kişilere ilkin sertifika sahibi olup, peşinden iş yeri açma şartını kaldırdı. düzenleme ile artık artık kendi işini kuracak şahıs KOSGEB’e müracaat edip fikrini kabul ettirirse derhal paraya kavuşuyor.

50.000 TL Bağışlama Desteğinden Yararlanma Şartları Neler ?

Bağışlama desteğinden yararlanıp kendi işini kuracak yurttaşlarımızın sağlaması ihtiyaç duyulan 2 koşul var. Bunlar ise başka bir işyerinde sigortalı (SGK’lı) çalışmamak ve şirket sahibi olmamak.

YENİ DÜZENLEMEYLE BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yeni sistemin getirmiş olduğu değişimler ile beraber müracaat adımları aşağıdaki şeklinde oluyor;

  1. Şirket kurmadan ilkin KOSGEB’e başvurarak, kurulda iş fikrinizi kabul ettirip onay almanız gerekiyor
  2. Onay aldıktan sonrasında en geç 90 gün içinde kabul edilen iş ile ilgili firmanızı kurmalısınız.
  3. Hemen hemen şirket kuruluşu olmadan KOSGEB’e başvurduğunuz için vergi numaranız olmayacak ve dolayısı ile yapacağınız için maliyetini belgeleyebilmek için kurula Proforma Satmaca ibraz edebilirsiniz.

KOSGEB Kurulları Iyi mi Değerlendirme Yapıyor ?

Oluşturulan kurullar  işletmelerini kurmadan KOSGEB’e müracaat eden girişimcilerin; müracaat formlarında belirtilen iş ile ilgili kurulacak işletmelerin sürdürülebilirlik, kârlılık ve potansiyel sektörel fırsatlar şeklinde mevzularda değerlendirilecek. Kısaca bu kuruldan geçmek, fikrini doğru savunabilecek girişimcilerimizin elinde.

Sponsorlu Bağlantılar

En Fazla Ne Kadar Destek Alabilirsiniz ?

KOSGEB istihdama katkı sağlayamayan fakat iş yeri açma fikri olup da maddi imkanları el vermeyen yurttaşlarımıza 50 bin TL ye kadar HİBE, 100 bin TL ye kadarda FAİZSİZ KREDİ desteği veriyor. Kısaca eğer fikrinizi kabul ettirirseniz toplamda 150 bin TL ye kadar KOSGEB desteği almanız mümkün. Değerlendirme sonucu pozitif yönde yada negatif netice başvuran yurttaşlarımıza bildiriliyor.

Kaç Kere Müracaat Hakkı Var ?

Başvurusu onaylanan girişimci adaylarının, 90 gün içinde işletmesini kurup, KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak, taahhütname imzalaması gerekiyor. Bu işlemleri belirlenen süre zarfında yapmayan girişimci adaylar müracaat hakkını kaybediyor. Adayların en fazla 3 müracaat hakkı bulunuyor. 3 kez üst üste negatif netice alanın hakkı yanıyor ve artık bu desteğe müracaat yapamıyor.

Destek Tüm İllerde Geçerli Mi ?

KOSGEB, 81 ilin tümünde etkinlik gösteriyor. Tüm illerde şubesi, temsilciliği ve müdürlüğü mevcut. Bununla beraber bazı ilçelerde de şubeleri var. Siz Türkiye sınırlarında nerede İsterseniz yaşayın  KOSGEB şubelerine başvurunuzu gerçekleştirip 150 bin TL ye kadar olan bu destekten yararlanabilirsiniz.KOSGEB şubelerini öğrenmek için ‘444 15 67’ no’lu KOSGEB Davet Merkezi’ni arayabilir yada ‘kosgeb.gov.tr’ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

tıkla sorunu sor

50.000 TL Geri Ödemesiz Devlet Teşviklerini Kaçırmayın! İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir