ABank Bireysel Emeklilik

Günümüzde devamlı artan gereksinimler, paranın değersizleşmesi, yeni teknolojilerle beraber yaşamın fazlaca süratli bir hal alması benzer biçimde sebeplerden dolayı çalışanlar genel anlamda hayatlarının tadını tam anlamıyla çıkaramazlar. Şu sebeple daima onları bekleyen işler, ödemeler, faturalar bulunur ve iş yaşamları süresince bunlarla boğuşup dururlar. Rahat bir nefes alıp yaşamdan keyif almak içinse emeklilik dönemlerinin hayalini kurarlar. Çalışmış oldukları dönemlerde yaptıkları birikimler, prim ödemeleri kendilerine emekli maaşı olarak geri dönerek güzel bir emeklilik periyodu geçirmelerini sağlayabilir. Bugün Türkiye’deki tüm emeklilik sistemleri Toplumsal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışmakla beraber, kimi emeklilik sistemleri Toplumsal Güvenlik Kurumunun emekli maaşına ek olarak, çalışanlara fazlaca daha geniş imkanlar sunar. Onlardan biri de Abank Bireysel Emekliliktir. 25 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de hizmet veren Abank, Toplumsal Güvenlik Kurumundan alacakları maaşla yetinmek istemeyen sigortalılara başka imkanlar da sunuyor.

Bireysel Emeklilik Sistemleri Iyi mi İşler?

Genel olarak konuşmak gerekirse, bireysel emeklilik sistemleri çalışanların her ay belirli bir tutarı yatırmalarını sağlayarak onlara birikim yapma imkanı veren sistemlerdir. Tıpkı SSK, Emekli Sandığı, Bağkur benzer biçimde çalışanların sıhhat sorunlarında da daha azca ücret ödemelerini elde eden bu sistemlerde genel anlamda hangi kuruluşa bağlı çalıştığınızın bir önemi olmaz, kısaca halihazırda SSK, Emekli Sandığı ya da Bağkur kurumlarından birine bağlı sigortalı olsanız bile bir bireysel emeklilik şirketi vasıtasıyla sisteme dahil olup birikim yapabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemlerini öbürlerinden ayıran şey yalnızca daha yüksek emekli maaşları veya daha geniş kapsamlı sıhhat sigortaları değil, ek olarak çalışılan seneler süresince meydana getirilen ödemelerin emekli olduktan sonrasında geri alınabilmesidir. Bu şekilde çalışanlar tıpkı çocukluklarında kumbaralarında para biriktirdikleri benzer biçimde emeklilik dönemleri için para biriktirmiş olurlar.

ABank Bireysel Emeklilik Nedir?

19 Aralık 201’da The Commercial Bank tarafınca hisselerinin alınmasından sonrasında yalnızca Türkiye’de değil dünyada da etkinlik gösteren ABank, çalışanlara rahat bir emeklilik periyodu geçirebilmeleri için bireysel emeklilik sistemi sunuyor. Abank bireysel emeklilik sistemi, mevcut Toplumsal Güvenlik Kurumu sigortasına tamamlayıcı olarak tasarlanmıştır. Üyelerin adına açılacak mevduat hesaplarına anlaşılan tutarda miktar her ay yatırılarak üyelerin tertipli bir birikim yapmaları sağlanır. Sadece, Abank bireysel emeklilik sistemi şu anda yalnızca “Grup Bireysel Emeklilik Planları” altında hizmet vermektedir. Bu da şu anlama gelir, çalıştığınız kurum ya da firmanın ABank ile bireysel emeklilik adına anlaşması ve yatırılması ihtiyaç duyulan ücretleri sizin adınıza oluşturulan hesaba yatırılması gerekmektedir. Vakıf ve dernekler de bu kapsama girer.

Ek olarak, 1 Ocak 2017’den itibaren otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine aşamalı bir geçiş sağlanacak. Her ne kadar bu bireysel emeklilik sistemi devlet teşviki ve işveren desteğiyle sağlanıyor olsa da bir emeklilik şirketi işlemleri denetim altında tutmak zorundadır. Senelerdir Türkiye halkına en iyi şekilde hizmet veren ABank burada da hem işverenlerin hem de çalışanların yanında içeriyor. Eğer siz de işletmeniz için otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemlerinin sağlanmasını güvenli ellere bırakmak istiyorsanız ABank bu mevzuda iyi bir adres olabilir. Böylece çalışanlarınızın otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine katılmasını sağlayarak yasal yükümlülüğünüzü yerine getirmiş olmuş olursunuz. Çalışanlarınız da %25 devlet katkısı, 1 yıl, 3 yıl, 10 yıl benzer biçimde uzun süreler süresince sistemde kalmaları durumunda yüksek oranlarda devlet katılımıyla beraber ABank bireysel emeklilikten emekli olabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ABank Grup Bireysel Emeklilik Planları hakkında detaylı informasyon alabilir, aklınıza takılan sorunlarda size destek olmak için her şeye hazır satın alan hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Abank Bireysel Emeklilik İşlemi için TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

ABank Bireysel Emeklilik İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir