Açıköğretim Kayıt Tarihleri

Ortalama 1 milyon 400 bin öğrenciye açık öğretim sistemiyle yüksek tahsil imkanı elde eden Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 17 lisans ve 34 ön lisans programıyla bu yıl de yeni öğrencileri bünyesine katmış bulunuyor. Açıköğretim kayıt tarihleri her yıl dönem başlamadan ilkin ilgili kurum tarafınca yayınlanır ve bu tarihlerde öğrencilerin okula kaydı, ders yenilemesi ve bu benzer biçimde işlemlerin yapılmasına olanak sağlanır. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2016-2017 Öğretim Yılı Sonbahar Süreci kayıt işlemleri kayıtları yenileme, ders ekleme-silme işlemi ve lüzumlu bedelin kısaca harçların ödenmesiyle gerçekleşti. Bu seneki Açıköğretim kayıt tarihleri de açıklandı. Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başladı ve 07 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sonlanmış oldu. Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemlerinde ise, 07 Ekim 2016 Cuma günü mazeretli olanlar kayıtlarını yeniletme imkanı buldu.

  • İlk kere kayıt yaptıracak olanların kayıtları 25 Ağustos 2016 Perşembe günü başladı ve 03 Eylül 2016 Cumartesi günü bitti. Mazeretli Kayıt Zamanı ise 03 Eylül 2016 Cumartesi günü olarak açıklanmıştır.
  • İkinci Üniversite olarak kayıt yaptıracak olanların kayıt tarihleri de 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü başladı ve 09 Eylül 2016 Cuma bitti. Açıköğretim mazeretli kayıt zamanı ise 09 Eylül 2016 Cuma günü olarak belirlenmiştir.
  • Açıköğretim kayıt yenileme ise 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başladı 07 Ekim 2016 Cuma sonlanmış oldu. Mazeret Kayıt Zamanı ise 07 Ekim 2016 Cuma günü olarak açıklanmıştı. Kayıt yenileme için AÖF’den meydana getirilen açıklamaya nazaran kayıtlar uzatılmayacak.

Açıköğretim kayıt yenileme sonbahar döneminde ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde okul tarafınca belirlenir ve yapılır. Yine alınan derslerin haricinde, fakülte tarafınca verilen derslerde eksilme-arttırma yapabilir. Eğer ders ekleme ya da silme işlemi yapmak istiyorsak bunu Açıköğretim Fakültesinin web sitesinde Kayıt Otomasyonu Bağlantısı kısmından yapabiliriz. Ödeme yapmadan ilkin ekleme ve çıkarma işlemlerini yapabiliriz fakat ödemeden sonrasında bu işlemlere erişim kapatılmaktadır.

Açıköğretim kayıt tarihlerine bakmaksızın, dersleri ekleyip çıkarmadan ilkin harç parasını ödeyen öğrenciler ise okulun belirlediği dersleri kabul etmek zorundadırlar. Bu yüzden ödeme yapmadan ilkin dersleri inceleyip seçimleri istediğimiz şekilde yapmalı ve daha sonradan parayı ödemeliyiz.

Açıköğretim kayıt tarihleri geçmeden ilkin ve bedeli zamanında ödedikten sonrasında tekrardan ders ekleme-çıkarma işlemi yapmak isteyen kişiler Açık Öğretim Fakültesi’nin web adresinden Mazeretli Ders Ekleme kısmı ile bu işlemi gerçekleştirebilir. Alamadığı dersi kalan ve bu dersi alması halinde mezun olabilecek öğrenciler, 45 AKTS kredisini geçmeyecek şekilde tekrardan ders alabilirler.

Açıköğretim Fakültesi 2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı Imtihan Tarihleri

Sonbahar Süreci Ara Imtihanı: 26 – 27 Kasım 2016
Sonbahar Süreci Dönem Sonu Imtihanı: 14 – 15 Ocak 2017
Bahar Süreci Ara Imtihanı: 15 – 16 Nisan 2017
Bahar Süreci Dönem Sonu Imtihanı: 27 – 28 Mayıs 2017
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Imtihanı: 15 Temmuz 2017

Sponsorlu Bağlantılar

Açıköğretim Fakültesi’ne Kayıtta İstenen Belgeler

• İnternetten meydana getirilen müracaat belgesi
• Fotoğraflı – İmzalı Biçim
• Talebe Informasyon Formu
• Tahsil Belgesi
• Fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi.

Açıköğretim Fakültesi Büroları Emek verme Saatleri

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Büroları sabah saat 08.30 de açılır ve 17.00’de kapanır. Hafta içi hizmet veren Açık Öğretim Fakültesi büroları hafta sonu işlem almamaktadır.

Açıköğretim Fakültesi Harç Miktarları

Açıköğretim kayıt tarihleri benzer biçimde Açıköğretim programlarının ücretleri de her yıl eğitim-öğretim yılı başlamadan ilkin açıklanmaktadır. Aslına bakarsak Açıköğretim programlarındaki birçok bölümün tutarı aynıdır fakat arada değişik olan bölümler de vardır. Açıköğretim programlarının lisans programlarının, İktisat ve İşletme Fakültelerinin harç tutarı 205 TL’dir. Önlisans bölümlerinde ise aşağıda belirtilen bölümler hariç harç ücretleri 205 TL olarak belirlenmiştir.

  1. Ofis Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programı -225 TL
  2. Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağ. Önlisans Programı – 365 TL
  3. Laborant ve Baytar Sıhhat Önlisans Programı -225 TL
  4. Toplumsal Hizmetler Önlisans Programı -225 TL
  5. Gezim ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programı -225 TL
  6. Gezim ve Gezi Hizmetleri Önlisans Programı -225 TL

tıkla sorunu sor

Açıköğretim Kayıt Tarihleri İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir