Aile Hekimi Sağlık Raporu ve Tahlil Sonuçları Sorgulama

Sıhhat ocaklarından alınan raporlar ve meydana getirilen testler gelişen teknolojilerin kamu kurum ve kuruluşları alt yapısıyla entegre edilmesiyle beraber web üstünden öğrenilebilmektedir. Devletimizde vatandaşlarının ikametlerinin bulunmuş olduğu yerlerdeki sıhhat ocaklarında vazife icra eden aile hekimleri vatandaşların daha iyi sıhhat hizmeti alabilmeleri ve polikliniklerde vakit kaybı yaşamadan muayene olabilmeleri için hizmet vermektedir. Aile hekimlerine başvurarak yönetimsel işlemlerle ilgili sıhhat raporu başta olmak suretiyle lüzumlu rapor talepleri karşılanabileceği şeklinde kan testi başta olmak suretiyle birçok tahlil aile hekimleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Aile hekimleri tarafınca meydana getirilen tahlillerin sonuçlarının ne olduğu ve sıhhat raporunun kapsamı ve geçerlilik süresi bakımından yaşanmış olan tereddütlerin ortadan kaldırılması için devlet hastanesi tahlil neticeleri da dahil olmak suretiyle bu bilgilerin web üstünden sorgulanması ve görüntülenmesi mümkündür. Bu sayede hem yaptırılan işlemin neticeleri online olarak görülebilmekte hem de uzman doktorlara da bu tahlillerin sunumu sistem üstünden yapılabilmektedir.

Aile Hekiminden Sıhhat Raporu Tahlil Neticeleri Iyi mi Alınır?

Aile hekimleri merkezleri tarafınca düzenlenen sıhhat raporları ve tahlil sonuçlarının online olarak web üstünden öğrenilmesi mümkündür. T.C. kimlik no ile tahlil sonucunu öğrenme sıhhat ocağında meydana getirilen muayene ve kan verme işlemleri sonrasında gerçekleştirilmektedir. Kan neticeleri başta olmak suretiyle yaptırılan tahlillerin neticelerini öğrenme kan testinin öğleye kadar verilmesi halinde öteki günde web üstünden öğrenilebilmekteyken öğleden sonrasında verilen kan numunelerinin tahlil sonuçlarının çıkması iki gün sonrasında gerçekleşmektedir. Ek olarak cuma günleri verilen kan testlerine dair kan neticeleri da pazartesi günü öğrenilebilmektedir.

Aile hekimlerinden buluşma alınarak genel muayene olunabileceği şeklinde sıhhat raporu, tahlil işlemleri de aile hekimleri vasıtası ile sıhhat ocaklarında yaptırılabilmektedir. Her vatandaşın bağlı bulunmuş olduğu bir aile hekimi sistem tarafınca belirleme edilmekle beraber adres değişikliklerinde yeni aile hekiminin aile sağlığı merkezlerine başvurularak belirlenmesi gerekmektedir. Otomatikman adres sistemine bakılırsa belirleme edilmiş aile hekiminin aile sağlığı merkezlerine başvurularak değiştirilmesi mümkündür.

Aile hekimi sorgulama işlemleri e-Devlet sistemi üstünden yapılabilmektedir. E-devlet sistemi üstünden aile hekimi sorgulaması yaparak size ilişik tabip bilgisine ulaşabilir, sıhhat raporu ve tahlil işlemlerinizi aile hekiminizin bulunmuş olduğu sıhhat ocağında sıra beklemeden yaptırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Aile Hekimi Tarafınca Yazılan Sıhhat Raporları Nereden Öğrenilebilir?

Aile hekimleri, nüfus müdürlüklerine meydana getirilen yeterlik ve başvurularında sürücü olabilme muayenesi başta olmak suretiyle sıhhat raporlarının tanzim edilmesi mevzularında yetkilidirler. Bağlı bulunduğunuz aile hekimine fotoğraf ve kimliğinizle beraber başvurarak sıhhat raporu başvurularınızı yaptırabileceğiniz şeklinde raporlu ilaçların temin edilmesi ve hastalık raporunun alınması mevzularında da aile hekimlerinden destek alabilirsiniz.

Aile hekimleri tarafınca yazılmış olan sıhhat raporunun sonucunun öğrenilmesi, rapor geçerlilik zamanı yada ilaç alım süresinin ne zamana kadar devam etmiş olduğu şeklinde tüm süreçlerin takip edilmesi adına Ankara aile hekimliği tahlil sonucunu öğrenme başta olmak suretiyle yazılan güncel ve geçmiş rapor bilgilerinin sorgulamasına web üstünden erişim sağlanabilmektedir. www.enabiz.gov.tr web adresine T.C. kimlik numaranız ile e-nabız şifresi, e-devlet şifresi yada e-şifre yardımı ile giriş yapabilirsiniz. E-nabız sistemine girişte yaygın olarak kullanılan e-Devlet şifresi temin işlemlerinizi PTT şubelerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber aile hekiminize talepte bulunarak da geçici e-nabız şifresine haiz olabilirsiniz.

E-nabız sistemine giriş yapıldıktan sonrasında ana ekranın sol tarafında bulunan “Raporlarım” kısmına tıklayarak aile hekiminiz ve öteki tüm doktorlar tarafınca hazırlanan sıhhat raporlarına ulaşabilir;

 • Rapor zamanı,
 • Rapor numarası,
 • Rapor türü,
 • Konulmuş olan tanılar,
 • Rapor başlangıç bitiş zamanı

Şeklinde detayları oluşturulan ekranda görüntüleyerek sağlığınız ile ilgili ihtiyacınız olan süreçleri takip edebilirsiniz.

Hastane ve Sıhhat Ocaklarında Yaptırılan Tahlil Neticeleri Iyi mi Öğrenilir?

Hastane ve sıhhat ocaklarında kan tahlili başta olmak suretiyle idrar tahlili, gaita testi şeklinde pek fazlaca tahlil yapılmakta bu testlerin neticeleri çerçevesinde hastalıkların tanı ve tedavisi amaçlanmaktadır. Doktorlar tarafınca son aşama mühim olan bu testlerin hastalar tarafınca da öğrenilebilmesi sıhhat hizmetlerinin web ortamına aktarılmasıyla beraber mümkün hale gelmiştir. T.C. kimlik no ile hastane tahlil neticeleri öğrenme işlemleri de sıhhat raporu sorgulamalarında olduğu şeklinde www.enabiz.gov.tr web adresi üstünden kolayca yapılabilmektedir.

E-Nabız sistemi üstünden tahlil neticelerini öğrenmek ve geçmişe yönelik tahlil netice bilgilerine ulaşmak için e-nabız sistemine T.C. kimlik numarası ve gizyazı ile giriş yapılması gerekir. E-Devlet şifresi e-nabız sistemine girişte yaygın olarak kullanılmaktadır. E-nabız sistemine giriş yapıldıktan sonrasında ekranın sol tarafında bulunan “Tahlillerim” bölümünden ortalama 5 senelik tahlil netice bilgisine erişim sağlanması ve bilgilerin denetim edilmesi mümkündür. Tahlil neticeleri sorgulama ekranında;

 • Hangi tarihte numune verildiği,
 • Hangi tahlile yönelik işlem yapıldığı,
 • Tahlil sonucu,
 • Tahlil sonucunun minimum ve maksimum referans kıymeti,
 • Tahlil sonucunun grafik ve tablo bilgisiyle raporlanması,
 • Hata bildiriminde bulunarak işlemin sorgulama icra eden kişiye ilişik olmadığı

İşlemleri sistem üstünden görüntülenebilmekte ve tedavi süreçlerinde bu şekilde bir tahlilin yapılmaması halinde tahlil sonuçlarına online olarak itiraz edilebilmektedir.

E-Nabız Sisteminden Online Olarak Öğrenebilen İşlemler Nedir?

E-Devlet sistemi üstünden sıhhat hizmetlerinin online olarak yürütülmesine olanak veren E-nabız uygulaması geçmiş döneme ilişik alınan sıhhat hizmetlerinin sorgulanması ve gelecekteki sıhhat planlarının takip edilmesi bakımından oldukça yararlı bir uygulamadır. E-devlet sistemi üstünden yada www.enabiz.gov.tr web adresi üstünden T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile süratli bir halde giriş yapılabilen uygulama kapsamında;

 • Kullanıcıya yazılmış olan reçeteler,
 • Aile hekimleri ve hastaneler tarafınca düzenlenen raporlar,
 • Hastalıklar,
 • Tahliller,
 • Çekilen görüntüler, röntgenler ve MR detayları,
 • Alerjiler,
 • Meydana getirilen aşılar,
 • Tertipli olarak ya da belli aralıklarla kullanılması ihtiyaç duyulan ilaçlar,
 • Geçmiş ve gelecek döneme ilişik tabip buluşma detayları,
 • Kalp krizi riski hesaplama,
 • Vücut kitle endeksi hesaplama,
 • Nabız, gerilim ve şeker değerlerine ilişik veriler

Sistem üstünden denetim edilebilmekte hastaneye yada aile hekimine yine müracaat etmek zorunda kalmadan sıhhat hizmetleri ile ilgili takip ve sorgulama işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Gene sistem üstünden belirleyeceğiniz e-nabız uygulamalarıyla tertipli olarak kullanmanız ihtiyaç duyulan ilaçlarla ilgili ilaç hatırlatmanızı tanımlayabilir, kan ve ilik bağışı, organ bağışı şeklinde hususlarda geçmiş dönem kan bağış bilgilerini sorgulayarak ne vakit ve nereye kan bağışı yapabileceğiniz mevzusunda online olarak yardım alabilirsiniz.

Ankara Halk Sağlığı Laboratuvarları Netice Sorgulaması Iyi mi Yapılır?

Ankara başta olmak suretiyle büyükşehirlerde meydana getirilen aile hekimine verilen tahlil neticeleri web üstünden öğrenilebilmektedir. Ankara halk sağlığı laboratuvarlı kan neticeleri başta olmak suretiyle meydana getirilen testlere dair sonuçlar ankaraahsl.saglik.gov.tr web adresi üstünden tahlil verme işleminin ertesi gününden itibaren süratli bir halde sorgulanabilmektedir. Ankara aile hekimleri aracılığı ile yaptırılan tahlil neticelerini online olarak öğrenebilmek için;

 • C. kimlik numarası,
 • Tahlil yaptırılırken hastaya verilen barkod numarası,
 • Soyadı

Detayları ile Ankara Halk Sağlığı Laboratuvarı web sitesinde sorgulama yapılması gerekmektedir. Tahlil esnasında size verilen barkod numarasının kaybedilmemesi ve sorgu esnasında bu numaranın sorgulama ekranına yazılmaması sorgulama sonucunun öğrenilmesini engelleyeceğinden tahlil yapılırken tahsis edilen barkod numarasının not edilmesi oldukça önemlidir. Öteki şehirlerde meydana getirilen tahlil verme işlemleri neticeleri da aile hekiminin bulunmuş olduğu şehirdeki aile sağlığı merkezleri web siteleri üstünden süratli bir halde öğrenilebilmektedir.

Aile Hekimi Değiştirme Ve Randevu Alma

Aile Hekimi Maaşları Ne Kadar?

Aile Hekimi Doktorum Kim? Nasıl Öğrenirim?

tıkla sorunu sor

Aile Hekimi Sıhhat Raporu ve Tahlil Neticeleri Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir