Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartı ile web üstünden alışveriş yapma mevzusunda epeyce eli bol bir ülke olduğumuzu söyleyebiliriz. Her geçen gün web üstünden meydana getirilen alış veriş sayıları yükseliyor. İnternetten alışverişe oldukça alıştık sadece bu mevzuda son dönemde küçük bir detay hepimizin kafasında bir sual işareti oluşturdu. Bankalar tarafınca devamlı 17 Ağustos geçmişine kadar onay vermezseniz artık kredi kartınızı web alışverişinde kullanamayacaksınız benzer biçimde bir uyarı gelmekte ve bu durumda kafamızı karıştırmakta idi. Sadece bu mevzuda da yeni bir takım düzenleme yapılmış oldu.

Şimdi tüm bu düzenlemelerle beraber bu yazımızda, Akbank Axess kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır sizlere aktarmaya çalışacağız.

Son Tarih 31 Aralık Olarak Güncellendi

17 Ağustos 2017 ile ilgili devamlı gelen uyarı mesajları kesildi ve muhtemelen yakın süre sonrasında bu mesajların aynısı 31 Aralık 2017 olarak gelmeye başlamış olacak. Bunun sebebi ise; BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafınca meydana getirilen bir düzenleme ile 17 Ağustos 2017 tarihinin, yıl sonuna kadar şu demek oluyor ki 31 Aralık 2017 geçmişine kadar uzatılmasıdır. Kısaca mevcut Akbank Axess kredi kartı sahibi olanlar; kredi kartlarını web üstünden alışveriş için kullanmaya devam edebilecek. Bu aşamada herhangi bir sorun bulunmuyor. Sadece 31 Aralık ‘tan sonrasında kredi kartlarını web alışverişine açtırmayanlar artık internetten alışveriş yapamayacak.

Yeni Axess Sahibi Olacakların Dikkatine

Eğer Akbank Axess ‘ten bir kredi kartı alacaksanız, bu durumda kredi kartınız size gönderilirken direkt web alışverişine kapalı olarak gönderilecek. BDDK ‘nın yapmış olduğu düzenlemelerden birisi de  bu. İnternet üstünden alışveriş yapmak isteyenlerin kredi kartlarını aşağıda sayacağımız yöntemlerden birisini kullanarak web alışverişine açtırması gerekiyor. Mevcut düzenlemeler ve gelişmeler ile ilgili mühim noktaları sizlere aktardıktan sonrasında şimdi isterseniz Akbank Axess kredi kartınızı web alışverişine iyi mi açtıracaksınız bu bölüme geçelim.

Bir tek Birkaç Dakikada Axess Kartınızı İnternet Alışverişine Açabilirsiniz

Ilk olarak bu işin öyleki oldukca kafa karıştıran aman aman zor bir iş olmadığını açıklayalım. Sayacağımız yöntemlerle derhal bir kaç dakika içinde Akbank Axess kredi kartınızı web alışverişine açık hale getirebilirsiniz. Bu yöntemlere sırasıyla bakacak olursak;

Şubeler

Akbank şubelerinden bu işleminizi ister gişelerden, isterseniz de bireysel satın alan temsilciliklerinden anında halledebilirsiniz. İlgili görevliye kredi kartınızı web alışverişine açtırmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

Akbank Direkt ve Mobil Uygulama

Alan kişi numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonrasında kredi kartları bölümünüzden ilgili kredi kartını seçtikten sonrasında; Ayarlar > Kart Ayarları kısmına giriş yapmanız ve sonrasında da açılacak ekranda; >Yurt Dışı / İnternet Ayarları kısmına girmeniz gerekecektir. Burada Yurt Dışı Kullanımı, Yurt Dışı İnternetten Alışveriş, Yurt İçi İnternetten Alışveriş, Mail / Phone Order işlemi bölümünden hangisine izin vermek istiyorsanız tarafındaki kutucuğu ayarlamanız kafi olacaktır. Böylelikle kredi kartınız ilgili işlemlere açılmış olacaktır.

Akbank Telefon Bankacılığı

Akbank ‘ın satın alan hizmetleri telefon bankacılığı  numarası olan 444 25 25 nolu telefonunu arayarak, ilgili satın alan temsilcisine bağlandıktan sonrasında kendisine kredi kartınızı web alışverişine açtırmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. İlgili satın alan temsilcisine bağlanmak için ise; sesli cevap sisteminden kredi kartını web alışverişine açtırmak şeklinde bir konuşma yapmanız kafi olacaktır.

Gelen Mesajlara Yanıt Verme

Bir çok banka benzer biçimde Akbank ‘ta müşterilerine otomatik sistem üstünden bildiri göndererek, kredi kartlarını internet alışverişine açtırmak isteyenlere; EVET yazın ONAYLA yazın cevaplayın şeklinde geri dönüş yapmalarını istemektedir. Bu biçim otomatik mesajlara da banka tarafınca belirtildiği şekilde yanıt yazarak Axess kredi kartınızı web alışverişine açtırabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir