Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma

Günümüzde kredi kartı kullanım oranı gittikçe artmaktadır. Bunda insanların üzerlerinde para taşımak istememesi büyük rol oynamaktadır. Kredi kartı kullanımının avantajlarının yanında dezavantajlı olabileceği durumlarda olabilmektedir. Bunlardan biri de kredi kartlarında limit olması durumudur. Bu benzer biçimde sorunlarla karşılaşmamak için limit kontrolünü yapmak mühim olmaktadır. Bu yazımızda sizlere Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işleminin iyi mi yapılacağından bahsedeceğiz.

Axess Kredi Kartı Limit Yükseltme Yolları

Akbank Axess kredi kartınızın limitini çoğaltmak için değişik yollar bulunmaktadır. Ilk olarak haiz olduğunuz kredi kartı satın alan limitinizde daha azca ise Akbank Davet Merkezi’nin yazışma numarası olan 444 25 25’i arayarak, Akbank Direk İnternet hizmetinden, Akbank Şubeleri’nden yada ATM’lerden Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı yapılabilir.

Böylelikle ihtiyacınız olan kredi kartı limit değerine ulaşıp harcamalarınızda size lazım olacak limit değerine ulaşabilirsiniz. Bunların yanında gelir durumu ve mal varlıklarında değişim olması durumunda bu değişikliklerin belgelenip, bir dilekçe ile gelir belgelerinin 0 (262) 686 96 46 numarasına faks olarak gönderilmesi kafi olacaktır. Gönderilen belgeler incelendikten sonrasında mevzu ile ilgili olarak müracaat sahibine lüzumlu bilgilendirme yapılmaktadır. Müracaat uygun bulunmuş olduğu takdirde de kredi kartı limiti artırılmaktadır. Siz de Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı için bu adımları takip ederek kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz. Akbank’a ilişkin Axess kredi kartına haiz olanlar kart limitini çoğaltmak için değişik yollara başvurabilirler. Ilk olarak Akbank’ta kredi kartı için tanımlanan ‘Satın alan Limiti’nden bahsedelim. Satın alan limiti, eğer Akbank’a ilişkin birden fazla kredi kartınız var ise tüm kartların tek bir limit üstünde tanımlanması anlamına gelmektedir. Bunu örneklendirmek gerekirse, mesela satın alan limitiniz 5000 TL olsun, Axess’e ilişkin iki değişik kredi kartınız var ise ve bunlara ilişkin limitler sırasıyla 5000 TL ve 4000 TL ise kartlardan biriyle 4000 TL’lik alışveriş yaptıysanız öteki kartla 1000 TL daha alışveriş yapabilme hakkınız bulunacaktır.

Bu durumda Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı yapmak için ‘Satın alan Limiti’ni artırmanız kafi olacaktır. Satın alan limitini çoğaltmak için yapmanız ihtiyaç duyulan şey kredi kartlarınız içinde en yüksek limite haiz kartın limitini çoğaltmak olacaktır.

Bundan önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer? 2021 [Çözüldü.] başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir