Akbank Direkt Nedir? Avantajları Nelerdir?

Değişen teknolojinin ilerlemesi ile beraber her geçen gün hayatımızda yepyeni değişimlerle karşılaşıyoruz. Söz aramızda; hızla gelişen teknolojinin bu gelişmesi ile beraber aynı oranda da tembelleşiyoruz fakat hiçbirimiz bu durumdan şikayetçi değiliz. Mesela oturduğumuz yerden,  iki tıklama ile bankacılık işlemlerimizi halledebiliyoruz. Bankalar hızla gelişen teknolojinin de nimetlerinden faydalanarak şubesiz bankacılık anlayışını geliştirmek için devamlı emek verme içinde.

Mevcut teknolojiye birde akıllı telefonlar eklenince artık bankacılık işlemleri çocuk oyuncağı haline geldi. Bugünkü yazımızda Akbank ‘ın mobil bankacılık platformu olan Akbank Direkt nedir avantajları nedir konusunu ele alacağız.

Akbank Direkt Nedir?

Azca ilkin de bahsettiğimiz suretiyle Akbank ‘ın mobil uygulaması olan Akbank Direkt; alanında birçok ödül almış (Global Mobile Awards dünyanın en iyi akıllı telefon uygulaması), tamamen kullanıcı odaklı bir mobil bankacılık sistemidir.

Akbank Direkt‘i Play Store ‘den ya da AppStore’dan indirip telefonunuza kurduktan sonrasında satın alan numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Şifresi olmayan Akbank müşterileri için gizyazı alma işlemini de derhal özetlemek gerekirse tanım edelim. Bunun için ilkin Akbank ‘ın resmi web sitesi www.akbank.com üstünden Akbank Direkt bölümünü buradan da Bireysel kısmına girdikten sonrasında açılacak ekranda “Gizyazı Al” butonuna tıklamamız gerekecektir. Aramak istemeyen okurlarımız için direkt bağlantı verelim . http://www.akbank.com/tr-tr/Akbank-Direkt/Sayfalar/Akbank-Direkt-Web-Bireysel.aspx adresine tıklayarak direkt olarak gizyazı alma menüsüne ulaşabilirsiniz. Gizyazı al kısmına tıkladıktan sonrasında satın alan numaranız yada TC kimlik numaranız, anne kızlık soyadı bilgisi, kart numaranız ile ilgili bilgiler sorulacaktır. Bu detayları girdikten sonrasında şifreniz size gönderilecektir.

Akbank Direkt Nedir?

Akbank Direkt Nedir?

Giriş yaptıktan sonrasında kredi kartı bilgileriniz, vadeli – vadesiz mevduat hesabı bilgileriniz karşınıza çıkacaktır. Bu bölümlerde bulunan alt menüler vasıtasıyla kalan öteki işlemlere de göz atabilirsiniz. Ek olarak Akbank Direkt ile bankacılıkla ile ilgili para çekme haricinde tüm işlemleri süratli ve kolayca yapabilir, hatta hatta kredi başvurusu yapabilir, onaylanması halinde direkt olarak bu parayı hesabınıza alabilirsiniz. Yapabileceğiniz birkaç işlemle ilgili örnek verecek olursak; satmaca ödeme, kurum ödemeleri, ceza ödeme, kredi kartı borç ödeme, kredi kartı nakit ön ödeme çekme, EFT, havale, virman, döviz alma – satma, kredi kartınız için hazırlanan harcama dağılımı grafiklerini araştırma, hesap açma – kapama, kredi kartı başvurusu, vs.  daha birçok işlemi sayabiliriz.

Akbank Direkt Avantajları

Akbank Direkt avantajlarına bakacak olursak; bu avantajların en önemlisi süratli ve kolayca işlem yapabilme özgürlüğüdür. Cep telefonunuz ve internetiniz olduktan sonrasında her yerden anında işlem yapabilirsiniz. Gene bir örnek daha vererek Akbank Direkt ‘in imkanlarını siz değerli ziyaretçilerimizin takdirine sunalım. Akbank Direkt ile kredi başvurusu yaptınız, krediniz onaylandı, bu parayı gene Akbank Direkt ile mevduat hesabınıza aldınız, buradan da istediğiniz yere gönderebilirsiniz.

Evet web bankacılığı ve mobil bankacılık mevzularında rakiplerinin bir adım önünde bulunan Akbank, mobil uygulamacılığını geliştirmek için de her geçen gün yeni çalışmalara imza atıyor. Bakalım ilerleyen günler bizlere daha neler gösterecek…

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir