Akbank İnternet Bankacılığı Şifresini En Kolay Alma Yöntemleri

Günümüzde web bankacılığı üstünden ve gene mobil bankacılık üstünden işlem icra eden banka müşterisi sayısı her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. Bunun sebepleri içinde en önemlisi; doğal ki de bankaya gidip, saatlerce sıra beklemek yerine derhal 2  – 3 tıklama ile işlemimizi yapabiliyor olmamızdır. Akbank da kurmuş olduğu web bankacılığı ve mobil bankacılık platformları ile müşterilerinin bu yöndeki gereksinimlerini gidermek adına; devamlı olarak bu platformları yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Eğer daha ilkin Akbank web bankacılığını kullanmadıysanız ve artık kullanmaya karar verdiyseniz bu durumda gizyazı alma işlemini yapmanız gerekecektir.

Iyi mi gizyazı alındığını merak edenler için bu yazımızda Akbank web bankacılığı şifresini en kolay alma şekilleri üstüne paylaşımda bulunmaya çalışacağız.

Akbank Direkt

Akbank ‘ın web bankacılığı ve mobil bankacılık platformuna vermiş olduğu isim Akbank Direkt ‘tir. Akbank ‘ın bu platformlar ile gerek ulusal alanda ve gerekse uluslar arası hatırı sayılır kuruluştan birçok ödülün de sahibi bulunduğunun altını çizelim. Şimdi gizyazı alma meselesine gelecek olursak; bunun için iki aşamalı olarak mevzuyu ele alacağız. Birincisi  Akbank müşterileri için ikincisi ise Akbank müşterisi olmayanlar için..

Akbank Müşterileri İçin İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İlk olarak söylemek gerekiyor ki; o da hâli hazırda Akbank müşterisi olanların web bankacılığı şifresi alma işlemlerinin fazlaca daha kolay ve kısa sürdüğü.. Bunun için derhal Akbank ‘ın kurumsal resmi web sayfası olan www.akbank.com.tr adresine giriş yapacağız.

Mühim!  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

İnternet sitesine girdiğimizde derhal sağ üst köşede bulunan Akbank Direkt butonuna tıklayacak, oluşturulan ekrandan da “gizyazı al”  kısmına giriş yapacağız. Buraya da tıkladıktan sonrasında karşımıza bir biçim çıkacaktır. Bu formda bizlerden bazı bilgiler istenmekte olup, sırasıyla bu detayları doğru bir halde girmemiz gerekmektedir.

Bu bilgiler ise; TC kimlik numarası yada satın alan numarası, annenizin evlenmeden önceki soyisminin ilk ve son harfleri ile kart numaranızın son 4 hanesidir. Bu detayları doğru girdiğimize güvenli olduktan sonrasında Devam tuşuna basacağız. Sonraki ekranda ise; Kart şifremizi yazacağız. Bu işlemleri tamamlamamıza müteakiben Akbank tarafınca bizlere SMS ile bir onay kodu gönderilecektir. Bu onay kodundaki şifreyi de forma işledikten sonrasında böylelikle süreci tamamlamış olacağız. Artık Akbank İnternet bankacılığına giriş yapabiliriz. İlk girişte bizlerden şifremizi oluşturmamız istenecektir. Gizyazı belirlerken fazlaca dikkat etmek gerekir. Kolay şifreler tercih edilmemelidir. Bilhassa doğum zamanı, cep telefonu numarası, ad soyad, vs. gibii şifrelerden kaçınılmalıdır.

Akbank Müşterisi Olmayanlar İçin İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bu şekilde bir durumda size en yakın Akbank şubesine gitmeniz yeterlidir. Şubeye gittikten sonrasında ilgili banka görevlisine Akbank Direkt kullanmak istediğinizi bu yüzden Akbank müşterisi olmak istediğinizi söylemeniz ve akabinde de size gelen mesajla gizyazı alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir