Akbank Yatırım ve Yatırımcı Hizmetleri

Ülkemizin en mühim bankalarından birisi olan Akbank; ortaya koyduğu yeniliklerle devamlı adından bahsettirmeye devam etmektedir. Son olarak açıklanan Türkiye ‘nin en kıymetli 100 şirketi sıralamasında 10 milyar dolar civarındaki kıymeti ile 3. Sıraya yerleşen Akbank; 1948 ‘li yıllarda Ömer Sabancı tarafınca Adana ilinde kurulmuştur. İlk etapta amaç; pamuk üreticisi olan kişilerin nakit ihtiyaçlarının karşılanması iken günümüzde dünyanın sayılı bankaları arasına girmek olmuştur.

Akbank her geçen günle beraber devamlı olarak alt yapısını yenilemiş, gelişen teknolojiye ayak uydurmuş, teknolojik gelişmeler mevzusunda da vatanımızda bankacılık sektöründe öncülük etmektedir. Bunlara örnek olarak Akbank Direkt web bankacılığı uygulamasını ve gene mobil uygulamasını örnek verebiliriz. Sırası gelmişken Akbank Direkt ‘in mobil uygulamasının internasyonal alanda ödüllü bir uygulama bulunduğunun da altını çizelim.

Akbank ‘ın son zamanlarda hayata geçirdiği en mühim hizmetlerden birisi de Akbank Yatırım ve Yatırımcı Hizmetleri uygulamasıdır. Bu uygulama yardımıyla yatırımcılara birçok mevzuda destek olunmakta, piyasanın nabzının tutulabilmesi için düşünce sahibi olmasına destek olmaktadır. Doğal ki hisse senedi işlemleri yapabilmek için de bununla ilgili hesap açmamız gerekecektir.

Akbank direkt üstünden hisse senedi hesabı açmak için https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx?lang=tr-TR&to=5080 linkinden giriş yapmış olup hesap işlemleri bölümünde Hisse Senedi Hesabı açmamız kafi. Bu hesap ile yatırımcılara borsa üstünden anlık işlem yapma imkanı sunulmaktadır.

Gene bunun yanı sıra; portföy fikirleri bölümünde piyasa ile ilgili meydana getirilen analizler ile piyasa mevzusundaki tavsiyeler ve informasyon paylaşımında da bulunuluyor. Akbank Yatırımcı Hizmetleri ‘nin portföy fikirleri ile ilgili olarak 6 – 12 ay ya da üstü bir perspektif ile değerlendirilmesi öneriliyor. Daha evvelinde sunulan portföy fikirlerinin de aylık bazda performansı da gene Akbank ‘ın web sitesinde Yatırımcı Hizmetleri bölümünde tablo olarak sunulmuştur. Böylelikle portföy analizlerinin de ne kadar gerçekçi olduğu mevzusunda düşünce sahibi olunabilmektedir.

Yatırım hesabına ve bu hesap üstünden meydana getirilen işlemlere daha da yabancı olan yeni yatırımcılar için de bir bölüm oluşturulmuş. Internet sayfası üstünden Akbank Yatırımcı Hizmetleri ‘nin Data Servisi adlı menüsü altında sıkça sorulan sorular, vergilendirme, duyurular bölümlerinde de yeterince doyurucu informasyon sunmakta.

Haberler kısmına baktığımızda ise; gerek küresel ekonomiyi ve gerekse ülkemiz ekonomisini yakından ilgilendiren mühim haberlerin güncel olarak duyurulduğunu görmekteyiz.

Sitede hisse senedi, VİOP, yatırım fonu, tahvil, bono, döviz, altın, mevduat, repo benzer biçimde mevzularda da merak edenler için yeterince detaylı informasyon bulunmakta. Bunun için Akbank ‘ın kurumsal internet sayfası www.akbank.com.tr adresinden Yatırım Hizmetleri kısmına girmeniz kafi. Direkt ulaşmak isteyen okurlarımız https://yatirim.akbank.com/tr-tr/sayfalar/default.aspx linkine tıklayabilirler.

Akbank; hayata geçirmiş olduğu Akbank Yatırımcı Hizmetleri ile; bu mevzuda ciddi anlamda öteki bankalara nazaran yatırımcılara daha oldukca hitap eden bir banka haline çoktan gelmiş durumda. Borsa işlemleri ile ilgilenen yatırımcıların Akbank ‘ın yatırımcılara hususi hazırlamış olduğu Akbank Yatırımcı Hizmetleri platformuna bir göz atmalarında yarar bulunduğunu düşünüyoruz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir