Akbank Yazarkasa Pos Başvurusu

Akbank Yazarkasa Pos Başvurusu

Akbank yazarkasa pos başvurusunu, Gelirler idaresi başkanlığının yayımladığı bildiri uyarınca, GSM pos kullanan 3100 nolu kanuna doğal olarak işyerlerinin, 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren hem yazarkasa hem de pos özellikli, yeni nesil ödeme kayıt edici pos cihazlarının kullanımına geçilmesiyle başlatmıştır.

Akbank Yazarkasa Pos Başvurusu İçin Gerekenler

Tebliğler kapsamında ve 3100 nolu kanuna doğal olarak iş bölgeleri için;

 • Yazarkasa pos aleti müracaat evraklarını tamamlamış olmalıdırlar.
 • Lüzumlu evrak işlemleri bitince ilgili firmalardan yazarkasa pos aleti satın alma gerçekleştirilmeli ve satmaca düzenlemesini yaptırmalıdır.
 • Yazarkasa pos aleti alımı meydana getirilen firmadan alınan Mali ID bilgisi Akbank şubesine başvurmaları gerekmektedir.

Akbank Yazarkasa Pos Aygıt Sistemi

 • Şubeye gitmeden, tüm değerlendirme süreçlerini online olarak tamamlandığı pos başvurusu Türkiye’de ilk Akbank ile hizmete sunulmuştur.
 • Akbank’ta ticari hesabınız bulunmuyorsa, başvurunuz pozitif sonuçlandığında talebinize istinaden hesap açılımı yapılır.
 • Ekopos tarifeleri ile aylık durağan(durgun) bir ücret karşılığında, herhangi başka bir ilave ödemeye gerek kalmadan pos sahibi olabilirsiniz.
 • Paket dâhilinde meydana getirilen tahsilâtlar ertesi gün komisyon kesintisi olmaksızın hesabınıza aktarılır.
 • Yaptığınız paket tutarı ve belirtilen ücretler aylık otomatikman hesabınızdan kesilir.
 • Ekopos cihazlarının aylık ciro limitleri 2.500TL ile 5000TL’dir. Bu miktarları aşmadığınız takdirde ek ücret kesimi yapılmaz. Limit aşımı yaşandığında ise limit aşım komisyonu uygulanır.
 • Banka, tarifelerdeki ciro ve durağan(durgun) ücret tutarlarında yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı meblağ.
 • İşlem bazlı pos paketi ile herhangi bir ciro sınırlaması olmaksızın, tüm kartlar için aynı komisyon oranı ile çalışabilirsiniz.
 • Pos aletinin kurulumu esnasında TC vatandaşlık numaranızın da üstünde bulunduran kimliğiniz ile dükkânda bulunmanız gerekir.
 • Kurulum esnasında imzalayacağınız sözleşme Akbank’a ulaşana kadar aylık limitiniz 20.000TL’dir.
 • Sözleşmenin 60 gün içinde bankaya iletilmemesi durumunda banka pos cihazını iptal etme hakkına haizdir.
 • Online olarak Akbank.com’ dan bir tek TC vatandaşlık numaranızla pos aleti başvurusu yapabilirsiniz.
Mühim!  En İyi Kobi Kredisi Veren Bankalar [EN UYGUN FAİZLİ]

Akbank bunlar benzer biçimde birçok kolaylığı size sunarken kendi haklarını da göz önünde bulundurarak sizin ve kendinin zarar görme ihtimalinin de önüne geçmiş olur. Akbank müşterisine en kaliteli hizmeti sunmak adına yenilikleri takip ederek ilkleri yaşatmaktadır. Müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli hizmetlerle yazarkasa pos aleti işlemlerinde de kendinin tercih edilmesini elde etmiştir.  İnternet üstünden müracaat kabul etmesi de zaman ayıramayan müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklar müşterilerine dükkanlarında kolaylıklar sağlamaktadır. Tüm bu yazarkasa pos cihazlarının sağlamış olduğu kolaylıklar nendi ile Akbank müşterilerinin kullanımına sunmuştur.

Yazarkasa pos cihazlarının sunmuş olduğu kolaylıklar dükkanda müşterilerin hesap ödeme kuyruklarında bekleme oranını azaltmıştır. Buda alan kişi memnuniyetini arttırarak dükkanların işlerinin açılmasına vesile olmaktadır. Sağlanan tüm bu kolaylıklar her iki tarafa da kazanç sağlamaktadır. Bankaya sağlamış olduğu kazanç yeni müşterileri olması, dükkan sahibine süratli sonuçlanan ödeme işlemleri ve vakit kazandırmaktadır. Yazarkasa Pos cihazlarının kullanımın kolay olması da dükkan sahiplerinin derhal adapte olmasını sağlar.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir