Akbank’tan HGS Nasıl Alınır?

Süratli Geçiş Sistemi etiketleri için başvurulabilecek yerlerden birisi de Akbank’tır. Otoyollardan ve köprülerden geçişlerde rahatlık yaşamak için Akbank’tan HGS nasıl alınır hep birlikte bir göz atalım.

Akbank Parasız HGS Kampanyası

Akbank, otoyollardan ve köprülerden geçişlerde kullanılan HGS’’yi tüm vasıta sahipleriyle buluşturmayı planlıyor. Banka, HGS’nin mecburi hale gelmesi ile beraber düzenlemiş olduğu kampanya ile pek oldukça vasıta sahibini HGS etiketine haiz kılmaktadır. Bu etiket yardımıyla köprülerden ve otoyollardan duraklamaksızın indirimli bir halde geçiş yapılabilmektedir. Akbank’a ilişkin bir kredi kartı yada mevduat hesabından HGS için otomatik ödeme talimatı verilebilir. Böylece HGS’de limit azalması halinde verilen yönerge doğrusunda tekrardan yükleme yapılır ve geçişlerde limit yetersizliği benzer biçimde negatif bir durumla karşılaşılmaz. Üstelik hesapta para olmasa dahi vereceğiniz emirle beraber Artı Para hesabınız devreye girer. Bu sayede otomatik ödeme talimatınız, hesabınızda para olmasa dahi devreye girecektir. HGS ile meydana getirilen tüm geçişler hesap özetine harcama olarak yansıtılır.

Akbank HGS Alma Yolları

Akbank’tan HGS iyi mi alınır sorusunun en kolay cevabı, herhangi bir Akbank Şubesi yada Akbank Direkt İnternet üstünden alınabilmesidir. Şubeye başvuran vasıta sahipleri etiketi almak istedikleri aracın ruhsatı ve TC kimlikleri ile kısa sürede etiketlerini alabilirler. HGS etiketi alındığında Akbank satın alan temsilcisi sizlere kullanma kılavuzu ve detaylı detayları içeren dokümanları da verecektir. Hepsi için de herhangi bir ücret istenmeyecektir. Akbank Direkt İnternet üstünden HGS etiket almak için ilk olarak online bankacılığa giriş yapılmalıdır. Peşinden ödemeler menüsünde yer edinen HGS işlemleri içinden ilgili başvuruda bulunulabilir. Başvurunun peşinden HGS etiketi adresinize kurye vesilesiyle teslim edilecektir. HGS etiketi ile ilgili tüm detayları ve sorularınızın yanıtını 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı telefonlardan öğrenebilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer? 2021 [Çözüldü.] başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir