Android Uygulamalardan Para Kazanmanın Yolları (GÜNCEL)

Artık akıllı telefon kullanmayan insan sayısı yok denecek kadar. Android telefonlara uygulamaları indirerek toplumsal medyada dolaşabiliyor, fotoğraf düzenleyebiliyor, alışveriş yapabiliyor, hatta kitap bile okuyabiliyorsunuz. Google Play Store ve APP Store’ da bu uygulamalara haiz olmak için birçoğuna fazladan para ödemeniz gerekiyor. Sadece bu uygulamaları kullanarak para elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Uygulama tarafınca size verilen görevleri yerine getirebilir, bu sayede para ve armağan kartı kazanabilirsiniz. 2021 senesinde para kazanabileceğiniz android uygulamaları sizler için araştırdık.

Mobil Uygulamalar İle Iyi mi Para Kazanılır?

Mobil uygulamalardan para kazanmanın birçok tekniği vardır. Halıhazırda uygulamaları indirerek size verilen görevleri yerine getirebilirsiniz. Mesela bir mekanda check- in yaparak orada bulunan kişilerin bu uygulamayı indirmelerine vesile olabilirsiniz. Bu uygulama tıpkı video izleme ve tıklama sitelerine başka kullanıcıları ekleme sistemine benziyor. Sisteme dahil olan kişiler üyelik bilgilerini doldururken sizin kullanıcı bilgilerinizi referans alanına girerlerse para kazanabiliyorsunuz. Android uygulama sistemi de bu şekilde işliyor. Çağrı gönderdiğinizde ve bu şahıs o uygulamayı indirdiğinde belirlenen tutarlar tarafınıza ödenebiliyor.

Mobil Uygulamalar İle Nasıl Para Kazanılır?
Mobil Uygulamalar İle Iyi mi Para Kazanılır?

Öteki yöntem ise uygulama geliştirmektir. Play Store ya da App Store’ a bu uygulamaları yükleyebilir ve kişilerin bu uygulamaları indirmesi dahilinde para kazanabilirsiniz. Doğal olarak uygulamanızın indirilmesini belirli bir tutara bağlamanız gerekiyor. Sadece uygulama geliştirmek için mevzu ile ilgili bilginizin olması gerekiyor. App Store ve Play Store’ un kendisine özgü olan politikalarını bilmelisiniz. Uygulamanızı kullanıcılara sunmadan ilkin gelir modelini belirlemeniz gerekiyor. Bunu sonradan belirlemek hiçbir işe yaramayacaktır. Aslolan iş bu uygulamaları mağazalara yükledikten sonrasında başlıyor. Kullananların bu uygulamaları indirmeleri için uygulamanızın kaliteli bir içerik olması ve belirli kitlelere hitap etmesi gerekiyor. Mesela Whatsapp mesajlaşma uygulaması Google Play Store’ da 69 milyon 297 bin 190 şahıs tarafınca kullanılmaktadır. Gene instagram uygulaması 66 milyon 712 bin 406 şahıs tarafınca indirilmiştir. Uygulamanızın kişilere yarar sağlaması esas kriter olmalıdır. Ek olarak öteki uygulamaları da inceleyerek rakiplerinizin açıklarını araştırabilirsiniz. Bu sayede daha sağlam uygulamalara imza atmış olmuş olursunuz. Gelir modeli belirlerken uygulamanızın hangi amaca hizmet ettiğini, kullananların uygulamayı indirmesi haricinde neler için para ödeyeceklerini, uygulamanız için ücret ödeyecek kitleyi evvelinde düşünmeniz gerekiyor.

Freemium

Freemium bir gelir stratejisidir. Bu biçim uygulamalar parasızdır. Sadece hemen sonra geliştirilen sürümleri ya da özelliklerine haiz olan kullananların ücret ödemesi gerekmektedir. Freemium uygulamasını tecrübe etme süresi olan ürünler ile karıştırmamak gerekir. Bazı uygulamalar 15-20 günlük tecrübe etme sürümleri yayınlarlar. Bu tarz şeyleri sadece verilen süre dahilinde kullanırsınız. Süre bitiminde kullanmak için ise fazladan ücret ödemeniz gerekir. Freemium uygulamaya örnek olarak müzik dinleme programı olarak Spofity verilebilir. Seçtiğiniz albümden 3 şarkı dinlediğinizde 15 saniyelik bir reklam seyretmek zorunda kalırsınız. Ve reklam bitiminde kesintisiz müzik dinlemek için premium uygulamasını satın alın şeklinde bir uyarı ile karşı karşıya gelirsiniz. Bu işten para kazanmak için yenilikçi bir şahıs olmanız gerekiyor. Uygulamayı geliştirmeli, güncellemeli ve rakiplerinizi devamlı kovuşturmak zorundasınız.

Parasız Uygulamalarla Para Kazanılır mı?

Parasız uygulamalar ile para kazanmak fikri oldukca ütopik geldi değil mi? Reklamlar yardımıyla para elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Uygulamanızda yer alacak reklamlar hem size para kazandıracak hem de kullanıcılarınız için bir data deposu olacaktır. Uygulama indirirken tamamımız karşılaşmışızdır. Birden reklam penceresi açılır ve kimi zaman saniyelerce bu reklamları seyretmek zorunda kalırız. Reklam veren firmalar bu reklamların izlenmesi, reklama tıklanması, gönderi yapılması benzer biçimde durumlarda size para ödeyecektir. Oyun uygulamaları reklamlardan çokça faydalanmaktadır.

Ücretsiz Uygulamalarla Para Kazanılır mı? 
Parasız Uygulamalarla Para Kazanılır mı? 

Uygulamada Satış Yapmak

Uygulamanızda satış yaparak da para kazanmanız mümkündür. Mesela bir oyun uygulaması geliştirdiniz. Oyun için lüzumlu olan malzemelerin satışını yapabilirsiniz. Bir nevi yukarıdaki freemium stratejisine benzemektedir. Ya da bir mağazanız var. Bunun için bir uygulama geliştirebilir, ürünleri uygulamada yayınlayabilir ve ödeme seçenekleri de ilave ederek para kazanabilirsiniz.

Buraya kadar anlattıklarımız sıfırdan bir uygulama yapmış olup bunu mağazaya yüklemek üstüne kuruluydu. Sadece şimdi halı hazırda uygulamaları kullanarak iyi mi para elde edebileceğinizi anlatmaya çalışalım.

ESPN Streak For The Cash

Bu uygulama tahmin yürütme üstüne kurgulanmıştır. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey bu uygulamayı android cihazınıza indirmektir. Sisteme kayıtlı birçok ekip vardır. Maç tahminlerinde bulunarak para kazanabilirsiniz. Sistemde oldukca değişik spor dalları vardır. Hepsinden ayrı ayrı tahminde bulunbilirsiniz. Tahmini en oldukca doğru çıkan kişiler 50 bin dolar olan 1.’ lik ödülünün sahibi oluyor. İOS ve Android mağazalarından bu ürünü indirebilirsiniz. Ağustos ayı içinde en oldukca kazanan çizgileri birleştiren yarışmacılara büyük ödülleri Eylül ayında verilecektir. Büyük ödül 25 bin Dolar‘ dır. En oldukca winsi bir araya getiren yarışmacı ise 5 bin doların sahibi olacaktır. 3. yarışma ise Beat the expert isimlidir. Bu yarışmada bir ay sürecek ve uzman seçilecektir. Yarışmanın 5 birincisi olacak ve hepsi 1000 Dolar ödül kazanabilecektir. Detaylı data almak için tıklayınız.

Field Agent

Bu uygulamayı da telefonunuza parasız bir halde indirebilirsiniz. Play store ve IOS mağazalarında uygulama parasızdır. Uygulama vazife verme yöntemini kullanarak kullanıcılarına para kazandırmaktadır. Uygulama çoğu zaman konumunuza yakın olan avmsine gitmenizi ister. Size verilen görevleri maksimum 2 saat içinde yerine getirmeniz gerekiyor. Verilen sürede görevi tamamlamazsanız kazanmanız da mümkün olmaz. Her görevin tutarı farklılık gösteriyor.

Field Agent
Field Agent

2 dolardan 12 dolara kadar ücretlendirme yapılıyor. Göreviniz bir nevi saha ajanı olmaktır. Size sorularak sorulacak ve onları cevaplamanız beklenecektir. Gittiğiniz mekanların fotoğraflarını da çekebilirsiniz. Bu zamana kadar uygulamaya dahil olarak verilen görevleri yerine getirenlere toplamda 12 milyondan fazla para ödenmiştir. Uygulamayı indirerek telefonunuza kurduktan sonrasında bulunduğunuz muhitteki işlerin bir dökümanı size sunulacaktır. Kabul etmeniz durumunda verilen görevi tamamlayarak fotoğraflarını uygulama sahibine göndereceksiniz. Bu aşamadan sonrasında ödemeniz hesabınıza nakit olarak yatırılıcaktır. Google Play Store’ dan bu uygulamayı cihazınıza yüklemek için tıklayınız.

Bounty

Bounty ile kendinize zaman ayırsanız dahi para kazanmanız mümkün oluyor. Bundan dolayı size verilen görevleri oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz. Uygulamayı telefonunuza indirin ve üye olun. Uygulama tıpkı Field Agent benzer biçimde iş koşturmacasındadır. Konumunuza bakılırsa yerine getirebileceğiniz görevlere bakın. Size uygun olabileceğini düşünüyorsanız işi kabul edin ve görevi yerine getirin. Görevin uygulama sahibi tarafınca kabul edilmesinin peşinden alacağınız meblağ hesabınıza yatmaktadır. Hesaplara para yatırma işlemi cuma günü gerçekleşmektedir. Bazı görevler için belirlenen bölgelere gitmeniz gerekiyor. Uygulama kişisel bilgilerinizi  kimse ile paylaşmaz. Sadece görevleri yerine getirirken telefonunuzun GPS ayarlarının açık olması gerekmektedir. Uygulamanın sizden yerine getirmenizi isteyeceği görevler;

bounty
Bounty vazife verme üstüne kurgulanmış bir politikadır.
  1. Bulunduğun yerdeki mağazalara girerek telefon numaralarını istemek
  2. Bir cafede birşeyler yiyip içerek hizmeti yorumlamak
  3. İstenilen herhangi bir yerde fotoğraf çekmek
  4. Anket doldurmak
  5. Bir mağazadaki kalite kurallarına uygunluk denetimi yapmak
  6. İnsanlara yeni uygulamalardan söz etmektir. Bu görevleri size verilen sürede yerine getirerek para kazanmak oldukca kolay. Doğal olarak bu işlem için kafi vaktinizin olması gerekiyor.

Roamler

Roamler 2011 yılından beri mevcud bir uygulamadır. Bu uygulama da görevler üstüne kurulmuştur. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında uygulamanın oldukça güvenilir olduğu ve ödemelerin vaktinde yapıldığı gözlemlenmektedir. Birçok marka tarafınca görevler verilmektedir. Görevleri yerine getirmek için 2 saat zaman oluyor. Bu süreyi aşarsanız hiçbir şekilde ödeme yapılmıyor. Uygulama Google Play ve App Store’ da bulunuyor. Para kazanmak için telefonunuzun konum hususi durumunun açılması gerekiyor.

roamler
Roamler vazife usulü ile çalışan güvenilir bir uygulamadır.

Bu uygulamaların tamamı Google Play Store ve App Store’ da kolayca bulunabilir. Hepsi parasızdır. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey uygulamaları telefonunuza indirmek ve kaydolmaktır. Size verilen görevleri tamamlamanız durumunda kazandığınız meblağ hesabınıza yatırılacaktır. Sadece sıfırdan bir uygulama oluşturarak para kazanmanızın da mümkün bulunduğunu ihmal etmeyin.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir