AÖF Kayıt Yenileme

Açıköğretim Sistemi lise eğitiminden sonrasında örgün ya da ikinci öğretim olarak okumak istemeyen öğrencilerin başvurduğu bir yöntemdir. Gerek derslerin uzaktan olması gerekse sınavlar zamanındaki kolaylık açısından öğrenciler tarafınca açıköğretim sistemi oldukça tercih edilmektedir ve her geçen gün talebe sayısı hızla artmaktadır. Ortalama 1 milyon 400 bin talebe Açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim elde eden Açıköğretim Fakültesi 17 lisans ve 34 önlisans programıyla her yıl olduğu şeklinde bu yıl de öğrencilere eğitim sağlamaktadır.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2016-2017 Öğretim Yılı Sonbahar Süreci AÖF Kayıt Yenileme işlemleri kayıt yenileme, ders ekle-sil işlemi ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşmiştir.

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başladı ve 7 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sonlanmış oldu. Kayıt yenileme esnasında mazeretli olanlar ise 7 Ekim 2016 tarihinde kayıtlarını yeniletme imkânı buldular. Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafınca yapılacaktır. Öğrenciler yeniden alacakları dersler hariç, Fakülte tarafınca atanan dersleri eksiltebilir yada toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

Açıköğretim Fakültesi’nde Ders Ekleme ve Çıkarma İşlemleri

Açıköğretim Fakültesi’nde kayıt yenileme esnasında yapılacak olan Ders ekleme ve silme işlemleri ise aşağıda vermiş olduğumuz adresten Ders Ekle – Sil Otomasyonu bölümünden yapılmaktadır ve öğrencilerin problem yaşamamaları için harç ödemesini yapmadan ilkin dönem içinde almak istedikleri dersleri ne olursa olsun incelemeleri gerekmektedir. AÖF kayıt yenileme işlemleri de bu sayfadan gerçekleştirilebilir.

Ek olarak AÖF kayıt yenileme hakkında öğrenmek istediklerinizi resmi web sitesindeki Kayıt Yenileme Kılavuzunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2016 – 2017 Imtihan Takvimi

Sonbahar Süreci Ara Imtihanı: 26 – 27 Kasım 2016
Sonbahar Süreci Dönem Sonu Imtihanı: 14 – 15 Ocak 2017
Bahar Süreci Ara Imtihanı: 15 – 16 Nisan 2017
Bahar Süreci Dönem Sonu Imtihanı: 27 – 28 Mayıs 2017
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Imtihanı: 15 Temmuz 2017

AÖF Ders Ekleme-Çıkarma İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Kayıt Yenileme Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ!

Açıköğretim Fakültesi Kayıt Yenileme Ücretleri ve Yatırılmış olduğu Bankalar

AÖF Kayıt Yenileme’de bilgilerin yenilenmesinin yanı sıra Açıköğretim Fakültesi’nde kayıt yenileme işlemleri esnasında ödenecek harç ücretlerinin ödenmesi için, aşağıda yazılan dört yöntem haricinde posta havalesi, banka havalesi ve EFT şeklinde yollarla yapılması kabul edilmemektedir.

Vakıfbank

Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numarası ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü – program belirterek AÖF kayıt yenileme kapsamında ya da yeni kayıt olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı İle Ödeme

Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın web sitesi üstünden harç paranızı yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığı kısmından lüzumlu adımları izleyerek imtihan ödemeleri ve harç işlemleri sırasıyla ödeme yapılabilir. Çıkan ekranda ödeme yaptıktan sonrasında onaylayıp dekontu kaydedebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’leri Üstünden Ödeme

Kartsız Ödeme

Vakıfbank ATM’lerinden de harç ödemesi yapabilirsiniz. Harç ödeme esnasında Açıköğretim Fakültesi kodunuzu ve TC kimlik numaranıza ihtiyacınız olacaktır.

Kartla Ödeme

Aynı banka üstünden AÖF kayıt yenilemek ya da yeni kayıt için vereceğinin harcınızı kartla ödemeniz de mümkün. Kartınızla ATM’de lüzumlu işlemleri yaptıktan sonrasında Açıköğretim Fakültesi kodunuzu yazıp parayı yatırdıktan sonrasında harç yatırma makbuzunuzu alıp saklayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar 444 0 724 Vakıfbank Telefon Bankacılığı’nı arayarak sırasıyla Bankacılık Hizmetleri’ni, 12 haneli Vakıfbank satın alan numarasını, 8 haneli İnternet şifresini tuşlayıp, satın alan temsilcisine bağlanarak ödemenizi yapabilirsiniz.

tıkla sorunu sor

AÖF Kayıt Yenileme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir