Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir 2021 (10 15 Yaşa Veren Bankalar)

2008, 2009, 2010, 2011 model otomobile kredi çıkar mı, 10 yaş vasıta kredisi veren bankalar var mı, 2. el taşıt kredisi yaş sınırı kaçtır soruları üstüne vasıta kredilerinin kaç yaşa kadar verildiğini araştırdık. Haberimizde 5 yaşa kadar vasıta kredisi veren bankalardan, 15 yaşlarında olan otomobillere finansman elde eden  en kolay taşıt kredisi veren bankaları bulabilirsiniz. Güvence Bankası, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası benzer biçimde bankalar 2. el taşıt kredisini belirli bir yaşa kadar vermektedir. Bankaların yaş sınırlarını içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

10 15 Yaşa Kadar Vasıta Kredisi Veren Bankalar Var mı?

İkinci elde 10 yaşa kadar vasıta kredisi veren bankalar isminde haberimizde, size 3-5 banka sunmayı istesekte şuan bir tek bir banka 10 yaşına kadar olan araçlara taşıt finansmanı sağlamaktadır. Öteki yönden bakıldığında, tüm bankalar 10 yaş ve üstü araçlar için müşterilerine bireysel tüketici finansmanı sağlarlar. 10 yaşından büyük vasıta alabilmek için bireysel gerekseme kredileri sunan bankalar şunlardır;

 1. Ziraat Bankası,
 2. Akbank,
 3. TEB,
 4. INGBank
 5. Denizbank
 6. Qnb Finansbank
 7. İş Bankası
 8. Halk Bankası,
 9. Vakıfbank
 10. Odeabank

Yukarıda sayılan 10 banka haricinde iki banka var ki, ikinci el otomobillerde 10 yaşa kadar vasıta kredisi vermektedir. Bu bankalar Güvence Bankası ve Yapı Kredi Bankasıdır. Güvence ve Yapı Kredi Bankasına müracaat meydana getiren müşteriler 10 yaşına kadar ikinci el otomobiller için düşük faizli en uygun vasıta kredisi kullanabilirler. Garantinin ve Yapı Kredinin başvurularda talep etmiş olduğu belge ve evraklar ise şunlardır;

 1. Bankada doldurulacak olan müracaat formu,
 2. Kefil talep edilmiş ise, kefile ve müracaat sahibine ilişik kimler,
 3. Esnaflar için vergi levhası, son 3 senelik bilançolar (KOBİ bankacılığında istendiği benzer biçimde) ve gelir belgeleri,
 4. Eğer kefil de özgür çalışan yada esnaf ise yukarıda ki belgeler kefil içinde istenir.
 5. Gelir belgeli çalışanlar için maaş bordrosu,
 6. Firmalar için gelir belgeleri,
 7. Ortaklık yapısını gösteren evraklar
 8. Yapı Kredi bankasının ikinci el otomobil finansmanı ve hesaplama tablosuna Yapı Kredi Bireysel Taşıt Kredisi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Vasıta Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Yukarıda ki bankalar 10 yaşına kadar araçlar için bireysel gerekseme finansmanı kullandırsalar da, bazı bankaların vasıta kredisi yaş sınırları aşağıda ki gibidir;

 • Vakıflar Bankasının ikinci elde vasıta yaş sınırı 5 yaştır. (2012 modele kadar)
 • INGBank 8 yaşa kadar kredi verir. (2009 modele kadar)
 • Qnb Finansbank 5 yaşa kadar kredi verirken (2009 model ve üstü), 6 yaş ve 8 yaş aralığında ki ikinci el araçlar için ise yapılacak vade ile beraber 10 seneyi aşmama şartı aranmaktadır. Mesela vasıta 6 yaşlarında + 4 yılda vade yapılır ve 10 yıl aşılmadan alınabilir. 
 • Şekerbank 15 yaşına kadar olan araçlara vasıta kredisi vermektedir. Doğrusu ikinci el otomobil almak isteyen bir alan kişi 2017 senesinde olduğumuza gore, 2002 model bir vasıta için (15 yaşlarında) Şekerbank taşıt kredisi kullanabilir.

Aracın Tamamına Kredi İmkanı Sağlanır mı?

Sıfır bir otomobil alacaksınız sadece cebinizde asla sermayeniz yok. Üzülerek söylüyorum ki işiniz zor. Eğer ticari bir şirket iseniz ve şirketiniz için ticari vasıta kredisi çekecekseniz, o vakit Ford, Totoya, Opel benzer biçimde bayiilerin herhangi birinden yüzde yüz ticari araç kredileri için görüşme sağlayabilirsiniz. Sadece bireysel kullanıcıysanız BBDK’nın belirlediği şartları yerine getirmek zorundasınız. Sıfır kilometre otomobillerde, aracın kaçta kaçına kredi çıkar, ne kadar peşinat lüzumlu, yüzde yüzüne kredi alınır mı, işte cevaplar;

Aracın Tamamına Kredi İmkanı Sağlanır mı?
Aracın Tamamına Kredi İmkanı Sağlanır mı?

Satın almak istediğiniz otomobil için şirket bir satmaca kesmektedir. Bu faturaya proforma satmaca da denilebilir. Bankalar proforma faturada yazılı olan aracın fiyatının ilk 50 bin liralık kısmı için %70 oranında kredi verirler.

Eğer aracın fiyatı 50 bin liradan pahalı ise (ne olursa olsun pahalıdır) geriye kalan kısmı içinse %50 oranında vasıta finansmanı sağlarlar.

AKLINIZDA BULUNSUN; Kooperatiflerin sürücü finansmanlarında yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Esnaf ve Sanatkarlar Koooperatifi bundn sonrasında esnaflara 500 bin TL. ticari araç kredisi verecek.

Kısa bir hesaplama yaparak bu durumu şu şekilde açıklayalım;

Mesela 100 bin lira değerinde sıfır kilometre bir otomobil satın aldınız. Banka 100 bin liralık aracın ilk 50 bini için yüzde yetmiş kredi verecektir. 50 bin lira için /%70 35 bin tl. vasıta kredisi kullanacaksınız. 50 bin liradan fazlası olan ikinci elli bin lira içinse  banka size maksimum %50 oranında finansman sağlayabilir. Bu durumda 50 bin liranın yüzde ellisi için 25.000 TL. daha alacaksınız. Bu hesaba gore;

 • İlk 50 bin lik oran için %70 = 35.000 TL.
 • İkinci 50 bin için %50 = 25.000 TL.

35.000+25.000 = 60 bin lira otomobil kredisi kullanmış olacaksınız. Eğer cebinizde peşinat olarak 40 bin liranız yok ise, bu otomobili alamazsınız. (40 bin lira için de bireysel tüketici kredisi çekebilirsiniz, bu yöntem yardımıyla aracın tamamına kredi imkanı sağlayabilirsiniz.) 

Peşinatsız ticari araç satan galerilerden vasıta almak ister misiniz? Bilinmiş olduğu benzer biçimde bankalar kredilerini alınacak olan aracın proforma faturası üstünden vermektedir. Nihai satmaca değerinin tamamına kredi verilmediğinden dolayı peşinat yatıramayacak durumda olanların bu yöntemi tercih etmesi mantıklı olacaktır.

10 yaş vasıta kredisi veren bankalar

Otomotiv Firmalarının Kampanyalarını Araştırın

Taşıt kredisi çekeceğiniz vakit en oldukca dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan durum, bayiler tarafınca meydana getirilen sıfır faiz kampanyalarıdır. Bayiiler bilhassa yıl sonlarında kafi satış sayısına yetişebilmek için çeşitli kampanyalar düzenlerler.

 • 24 aya sıfır faiz,
 • 48 ay %0,50 faiz,
 • Yarısı peşin, yarısı seneye faizsiz ödemeli vb.

Bu sebeple aracın fiyatını web sitesinden öğrenerek direkt bankaya başvurmak yerine ne olursa olsun otomotiv firmalarını ve kampanyalarını araştırınız. Sıfır faizli otomobil kampanyalarını incelemek için de bağlantıya tıklayarak içeriğimize göz atabilirsiniz.

Loading…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir