Araç Plaka Sorgulama

Günümüzde son yıllarda artan kişisel vasıta sahibi olma isteği her geçen gün daha da artış göstermektedir. Kalabalık şehirlerde ulaşım oldukça zor bir hale gelmiştir. Toplu taşıma araçları da bazı sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu sebeple her kişi kendi bütçesi doğrultultusunda bir vasıta seçer. Elbet ki bu araçların son olarak modellerini isteyemeyiz. Bu sebeple bunlar oldukça pahalıdır. Yeni alınan bir vasıta ondan sonra satılmak istendiğinde yalnız bir ay kullanılmış olsa bile ikinci el adı altında satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla tutarları da düşük olmaktadır. Bu yüzden vatandaşların ikinci el araçlara talebi oldukça artmıştır. Fakat bu ikinci el araçların bazı sıkıntıları da olabilmektedir. Mesela bir vasıta en küçük bir kaza dahi geçirse bu kaza o aracın geçmişinde görülecektir. Alacağımız aracın kaza geçmişini, kayıp-çalıntı ya da  herhangi bir hasar kaydının olup olmadığını öğrenmemiz gerekmektedir. Rahat bir vasıta plaka sorgulama işlemi ile istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu işlemi online işlemler yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sıfır vasıta alımında sorun olmasa da ikinci el vasıta alımında sorun yaşamamanız için aracı güvenilir bir yerden almaya dikkat etmeniz ve alacağınız vasıta ile ilgili vasıta plaka sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu sebeple piyasada bulunan araçlarla ilgili verilen bilgilerin doğruluğu kati değildir. Kendi güvenliğinizi bu tür sorgulamalarla sağlayabilirsiniz. Yazımızın devamında vasıta plaka sorgulama işleminin detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Vasıta Plaka Sorgulama İşlemi Iyi mi Gerçekleştirilir?

Vasıta plaka sorgulama işlemini E-Devlet sistemini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistemi kullanabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesine giderek kimliğiniz ile beraber başvuruda bulunmanız yeterlidir. 2 TL karşılığında şifrenizi kolaylıkla elde edebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Oluşturulan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

araç1

Karşınıza gelen sayfada ilgili kutucuklara T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Daha güvenli bir giriş için ekranda görülen sanal klavye kısmını kullanabilirsiniz. Bilgilerinizin doğruluğunu teyit ettikten sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak giriş işleminizi gerçekleştiriniz.

araç2

Sponsorlu Bağlantılar

Vasıta Plaka Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

tıkla sorunu sor

Vasıta Plaka Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir