Aras Kargo Takip | Aras Kargom Nerede

Aras Kargo Takip

Dünya genelinde her geçen gün e – tecim  hacminin büyümesi ile beraber lojistik sektörüne olan ihtiyaçta o oranda artış göstermektedir. Kargo şirketlerinin son dönemdeki atılımları ve büyümelerinin altındaki nedenlerden birisi de budur.

Ülkemizdeki mühim kargo firmalarından birisi olan Aras Kargo; 1979 yılından itibaren etkinlik gösteren Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketinin bir iştiraki olarak 1989 senesinde hayata geçirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana her geçen kendini sektörde geliştiren ve büyüyen Aras Kargo bugün baktığımızda; 13 bölge müdürlüğü, 825 şubesi, 3 binden fazla araca haiz vasıta filosu, 12 binden fazla mensubu ve 28 tane geçirme merkezi ile lojistik sektörünün mühim oyuncularının arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine hizmet götürmektedir. 1994 yılı itibariyle yurt dışı taşımacılığa da el atan Aras Kargo; büyüyüşü ile beraber yabancı yatırımcının da ilgisini çekmiş ve İş Yatırım ‘da bulunan % 20 ‘lik oranı ile beraber % 5 ‘lik oranı olmak suretiyle toplam % 25 ‘lik hissesi Austrian Post adlı şirket tarafınca satın alınmıştır.

Aras Kargo kurduğu kargo takip sistemi ile Aras kargom nerede nasıl takip edebilirim diyenlere anında informasyon sahibi olma imkanı sağlamaktadır. Bunun için Aras Kargo ‘nun resmi internet sayfası www.araskargo.com.tr adresi üstünden “Gönderi Takip” kısmına tıklamanız yeterlidir.  Buraya ilgili gönderi kodunu ve güvenlik kodunu girdikten sonrasında sorgula butonuna basmanız yeterlidir. Açılacak ekranda kargonuzun şu an nerede olduğu bilgisine ulaşabilmekle beraber, hangi saatlerde hangi işlemleri görmüş olduğu bilgisine de ulaşabilirsiniz. Gene son olarak ulaşacağı noktaya ne süre ulaşacağı ve size ne süre teslim edileceği mevzusunda da informasyon verilecektir.

Aras Gönderi Takip edeni Iyi mi Yapılır?

Ek olarak kargo göndermeden ilkin kargo süreleri, ücretleri, vs. şeklinde mevzularda informasyon sahibi olmak istiyorsanız; bu mevzuda da Aras Kargo ‘nun www.araskargo.com.tr adresindeki internet sayfası üstünden Aras Kargo gönderi kaç güne gider, kargo ücret hesaplama şeklinde bölümlerini de kullanabilirsiniz. En güzeli ise; hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan internet sayfası üstünden kurye çağırabilir, kargonuzu teslim edebilirsiniz. Bir hatırlatma daha Aras Kargo sorgulama yaparken e tecim sitesi bazında da sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için sorgulama esnasında e tecim şirketinizi seçmeniz gerekecektir.

Aras Kargo bununla beraber düzenlemiş olduğu dönemsel kampanyalarla birçok yeniliğe de imza atmaktadır. Mevcut kampanyalarından bir tanesi için örnek verecek olursak; şu anda Aras Kargo Vodafone Freezone İndirimi adı altında Vodafone Freezone kullanıcılarına kargo ücretlerinde % 30 indirim uygulanmaktadır.

Aras Kargo Alan kişi Hizmetleri Numarası

Aras Kargo ile ilgili kafanız takılan her türlü talep, tavsiye ve şikayetleriniz için Aras Kargo ‘nun web sitesi www.araskargo.com.tr adresinde bulunan kontakt bölümündeki kontakt formundan isterseniz de Aras Kargo müşteri hizmetleri numarası 444 25 52 nolu telefondan görüşeceğiniz alan kişi temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

https://www.araskargo.com.tr/index.aspx?cargo=1 bu linkten Aras kargoda bulunan gönderinizin takibini yapabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan PTT Kargo Takip Sorgulama | PTT Kargom Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir