ATM’de Unutulan Para Ne Olur?

Atm’de Unutulan Para Ne Olur?

ATM’de unutulan paralar için ürkü yapmanıza gerek yok. ATM’de paralar çeşitli nedenlerden dolayı unutulabilir. Bu bir sistem hatası olabilirken bazense dalgınlık dolayısıyla unutma vakaları yaşanabilir. Peki bu durumda ne yapmak lazım. Yapılacaklar oldukça rahat.

ATM’den para iyi mi alınır?

ATM’de unutulan para ne olur? sorusunun cevabı aslen teknik bilgiye dayanıyor. Eğer bir atm’de para unuttuğunuzun farkına vardıysanız ürkü olmayın. Unutulan para için ilgili ATM’ye bağlı olan bankaya telefon edin ve call center yardımı ile durumu izah edin. Derhal hesap bilgileriniz incelenecektir. Eğer para başkası tarafınca alınmadıysa para hesabınıza geri yatırılacaktır. Siz de böylece başka bir yerden paranızı yeniden çekebileceksiniz. Çoğu zaman banka kontakt merkezlerinde oldukca sıra beklemeden bu mevzuya hususi telefon hatları bulunmaktadır. Direk bu hatları arasanız sorununuz daha süratli bir halde çözülebilir.

ATM’de para unutmamak için ne yapılmalı, iyi mi yapmalı?

ATM’de unutulan para ne olur? diye bir sual ile karşılaşmamak için bilmenizde fayda olan bazı hususlar var. Ilk olarak atm işlemlerinizde işlem bitene kadar ATM başından ayrılmamanız önerilmektedir. İşlem bitince makbuzunuzu kesinlikle alın ve kartınızı aldıktan sonrasında dahi bir süre beklemeye devam edin. En önemlisi ekranda olan yönergelere harfiyen uyun. Böylece para unutma şeklinde vakalarla daha azca karşılaşmış olacaksınız. Tüm bunlara karşın paranızı unuttuysanız ürkü olmanıza gerek yok. Yazımızdaki yönergeleri takip ederek kolayca bu problemi da çözebilirsiniz.

Para unutma vakaları insan hatası kaynaklı olabilmekle birlikte bazı durumlarda sistemsel de olabilmektedir. Bankamatik size paranızı vermiş bulunduğunu söylemesine karşın vermemiş olabilmektedir. Tüm bu kayıtlar banka sisteminde tutulur. Bu sebeplerden dolayı müşteriler mağdur edilmemektedir. Yalnız bu durumu süratli bir halde bildirmeniz gerekmektedir. Böylece sorununuz kısa bir süre içinde çözülür.

Mühim!  Halkbank Paraf ile SHELL KAMPANYASI

ATM’de unutulan para kaç saniye bekliyor? sorusunun cevabı ise 10 sn bekledikten sonrasında parayı geri haznesine çekmektedir.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir