BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama

BAĞ-KUR bağımsız çalışan işçilerin kurumu olarak vazife icra eden bir kurumdur. BAĞ-KUR himayesine almış olduğu çalışanların sıhhat güvencesini karşılar, bunun için çalışanlar belirli bir miktar prim tutarı ödemektedir. Bu primler yardımıyla ilerde emeklilik maaşı olarak kabul edilen bir tutarı her ay alma hakkına haiz olacaksınız.

BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi Ne İşe Yarar?

BAĞ-KUR emekli aylığı sorgulama işlemi ile emek harcama hayatınız süresince yatırdığınız primler ile ilerde alacağınız yada aldığınız emekli aylığını öğrenebilir ve bu sorgulama ile web üstünden kolayca takip edebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile günümüzde sorgulama işlemleri, belge çıktıları, devletle ilgili lüzumlu bilgiler ve bu benzer biçimde bir sürü işlemi web üstünden yapabilmekteyiz. Herhangi bir kurum kuruluşa gitmeden dakikalar içinde emekli aylığı takibinizi yapabilmeniz mümkündür.

BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

BAĞ-KUR emekli aylığı sorgulama işlemi daha önceleri iki değişik web site üstünden yapılabilmekteydi. Şifreli yada şifresiz olarak yapılabilen BAĞ-KUR emekli aylığı sorgulama işlemi şifresiz işlem sitesi olan E-SGM resmi sayfasının kapatılması ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üstünden yapılabilmektedir. Sadece E-Devlet sistemi üstünden şifreli için şifrenizi size yakın bir PTT şubesine giderek almanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa bu site üstünden işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem tutarı karşılığında teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonrasında işleme başlayabilirsiniz. İşleme adım atmak için yazımızın son bölümünde sizler için vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Bu linkten ulaşacağınız sayfayı aşağıda bulunan resimde sizlere göstermiş bulunmaktayız. Fotoğraf üstünde daire içine alarak işaretlediğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine oluşturulan sayfa üstünde tıklayınız.

4B Emeklilik Aylık Bilgisi

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonrasında açılacak sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. İşleminizi tamamlayıp bu sayfaya geçtiğinizde karşınıza çıkacak olan ve doldurmanız ihtiyaç duyulan alanları sizler için ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu alanları T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile doldurmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir halde yazdıktan sonrasında fotoğraf üstünde daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine sayfa üstünde tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle BAĞ-KUR emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üstünden başarı göstermiş bir halde tamamlamış olacaksınız.

BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir