Bankacı Maaşları Ne Kadar? 2021

2021 Bankacı Maaşları hakkında genel bilgiler yazımızın devamındadır. Vatanımızda bankacılık sektörü oldukça gelişmiş bir sektördür. Bu sebepten dolayı bankacılık sektöründe çalışan sayısı da oldukça fazladır. Bankacı maaşları da kişilerin emek harcama potansiyeline nazaran değişmektedir.

Bankacı olarak kariyer yapmak isteyenler bankacı maaşları ortalamasını merak etmektedir. Bankaların çalışanlarına verdiği maaş averajı değişim göstermektedir. Her banka kendi politikalarına nazaran çalışanlarının maaşlarını belirlemektedir. Bunun yanı sıra kamu bankalarında çalışan personellerin maaşları genel olarak hususi sektöre nazaran daha çok olmaktadır.

Bankacılık sektöründe çalışmak isteyen ve bu sektörde yükselerek kariyer yapmak isteyenler ilk olarak bankaların maaşlarından dolayı tercihlerini belirlemeleri normaldir sadece bankaya ilk girişte maaşlar ilk sırada olmamalıdır. Bu sebeple bankalar çalışanlarının performansına nazaran değerlendirerek maaşlarında bazı ayarlamalar yapmaktadır. Bir personel çalışmalarında oldukça başarıya ulaşmış, öteki personellerle ilişkileri iyi ise maaşı da belirli aralıklarla bu performansına nazaran artacaktır. Bununla beraber terfi alma şansıda bulunmaktadır.

Bankalarda çalışan gişe görevlisi olarak vazife yapanlar averaj olarak 1.500 – 2000 TL averaj maaş almaktadır. Bu ücretin üstüne yiyecek parası, yol parası, kasa tazminatı şeklinde ücretler de eklenebilmektedir. Bankalarda uzman yardımcısı görevinde çalışanların ise maaşları daha da yüksek olmaktadır. Averaj olarak maaşları 2.000 TL’den başlamaktadır. Yukarıda belirtildiği şeklinde kişinin performansına nazaran maaşlarında daha da fazlaca artışlar olmaktadır. Bu durum müdür ve müdür yardımcıları için de geçerlidir.

Mühim!  En İyi Kobi Kredisi Veren Bankalar [EN UYGUN FAİZLİ]

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Asgari ücretin 2021 TL seviyesine gelmesinden sonrasında en alt düzey bankacının alacağı maaşta 2021 TL olarak belirlenmiştir.  Bu maaş kimi bankalar için 2500 TL seviyesine kadar çıkabilmektedir. Yeni yıl maaşların %10 şeklinde bir seviyede artmasını elde etmiştir. Hususi bankalarda çalışan kişilerden bazıları devlet bankalarına nazaran daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Kimi bankalar belli dönemlerdeki kazançlarını çalışanlarına bölüştürebilmektedir. Bu sayede 1800 TL seviyesinde olan bankacı maaşları 2021 yılı için 2400 TL seviyesine kadar çıkabilmektedir. Kısaca bunlarda hesaba katıldığında bankacı olan bir kişinin alacağı maaş 2100 TL şeklinde bir rakamdan başlayıp 50000 TL şeklinde bir rakama ulaşabilmektedir.

Bankalarda çalışan bazı kısımların maaşları şu şekildedir;

Bireysel Alan kişi Temsilcileri Maaşları

Gişe asistanı, gişe görevlisi maaşlarından bundan önceki bölümde bahsetmiştir. Genel anlamda bireysel satın alan temsilcileri gişe görevlilerinden 200-250 TL şeklinde daha yüksek maaş alabilmektedir. Kimi bankalarda bireysel satın alan temsilcileri gişe görevlilerinden fazlaca daha yüksek maaş alabilmektedir. Kısaca bu fark 600-800 TL içinde da olabilmektedir.

Müfettişlik, iç denetçilik, uzman yardımcılığı Maaşları

Bankalarda bu pozisyonlarda çalışan kişiler 3000 TL ile 7000 TL içinde maaş alabilmektedir. Normal olarak bu konuma ulaşmanız için ciddi bir çaba sarfetmeniz gerekecektir.

Banka Şube müdürü Maaşları

Bölge ve şube koordinatörlerinden sonrasında en yüksek maaş alan kişilerdir. Bu pozisyonda çalışan kişilerin 800o TL ile 20.200 TL içinde maaş almaktadır.

Bölge ve Şube Koordinatörü Maaşları

Bankacılık sektöründe en yüksek maaş alınan pozisyon bulunduğunu söylesek yanılmış olmayız. Bölge yada şube koordinatörü pozisyonunda çalışan bir şahıs 16.000 TL ile 50.000 TL içinde maaş alabilmektedir.

Bundan önceki yazımız olan Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralik Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir