Bankada Unutulan Paraları Sorgulama

Artık para çekme ve gönderme sıkıntısı yaşatmayan bankaların bir de hazır atmleri bulunmaktadır. Saat kaç olursa olsun para çekme yada yollama şansına haiz olabiliyorsunuz.Bankada milyonlarca insanoğlunun para yatırdıklarını biliriz. Hatta birçok bankaya yatırım yapanlar paralarını unutmuş olabilirler. Bunlardan birisi siz olabilirsiniz. Bankada çekmediğiniz paranız var olabilir fakat sizin haberiniz olmayabilir. Peki bunun öğrenmenin en mühim yolu nedir ? Bu mevzuda ne yapmanız gerekir isterseniz sizlere bu mevzu hakkında merak ettiğiniz detayları aktaralım. Bankada unutulan paraları sorgulama işleminiz için bunlara dikkat etmeniz gerekiyor ? Bunlar neler mi ? hep beraber bilgilenelim.

Bankada Unutmuş Paranız Olabilir !

Kimi zaman yaşamın yoğunluğu yüzünden işlerimizi tam olarak muntazam yapmış olup yapmadığımızı kestiremeyiz. Oysa banka ve benzeri mühim mevduatlarda işinizin tam olarak ehli olmayabilirsiniz. Bir anlık dalgınlığınız ile paranızın büyük bir kısmını bankada senelerce unutmuş olabilirsiniz. Bunun öğrenmenin tek alternatif yolu var.Vakit aşımına uğramış bir hesabınız mı var bunun için paranızın hala durup durmadığı hakkında informasyon almak için ilk olarak müracaat kimlik kartınızı alarak genel müdürlüğe başvurmanızdır. Bu mevzu hakkında detayları detaylı bir halde A’dan Z’ye alabileceksiniz.Bankalarda işlem yapılmamış ve unutulmuş paralar var.

Bunun örneklerini de duyuyoruz. Bu örneklerden biri de eğer siz iseniz bankada para unuttuğunuza dair bilgilerinizi sorgulatabilirsiniz. Eğer o şekilde bir durum söz mevzusu ise mevla ne olursa olsun banka bunu itiraz etmeden size geri aide etme hakkına haizdir. Paranızın daha çok süre aşımına uğramasını istemiyorsanız bunu öğrenin ve derhal harekete geçin. Aksi takdirde bu mevzuda kafi hakka haiz olmayabilir paranızın kıymetini telef edebilirsiniz. Ihmal etmeyin uzun seneler geçmesine karşın bankada unutmuş paranız olabilir. Derhal işlemleri yaparak en kısa sürede ne yapmanız gerektiği hakkında bilgilere haiz olunuz.

Unutkan Bankalar Kaç Milyon Lira Bıraktı ?

Bugüne dek neredeyse 529 bin unutkan bankalarda toplamda 115 milyon Türk lirası bıraktı.31 aralık 2016 senesi itibari ile bu unutulan paralar süre aşımına uğradı ve son tarih olarak 15 Haziran 2017 süresi açıklandı. Bu süre zarfında sizlerin de geçmişe dayalı bir unuttuğunuz para söz mevzusu ise derhal bunu öğrenebilir bu süreyi doldurmadan derhal para çekme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için genel müdürlüklere başvurmanız gerekir. Lüzumlu kimlik kartı ve bilgiler ele alınarak sorgulama işleminiz başlatılacak ve size kati bilgiler sunulacaktır.Sizlerde hakkınıza düşen paranızı geri almak için başvuruda bulunun.

tıkla sorunu sor

Bankada Unutulan Paraları Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir