Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi (14 FİRMA)

Banka harici kredi almak isterim diyen yurttaşlarımıza 30 bankadan başka bazı kuruluşlarda bireysel kredi veriyor. Bunların içinde hususi firmalar, finans şirketleri buunuyor. Bilhassa bankalar ile aralarında hukuki sorun  bulunan kişiler ve zor durumda olanlar bu şirketlere yöneliyor.

Bankalara Haricinde Kredi Veren Firmalar ve Kuruluşlar

Türkiye’de BBDK kayıtlı olarak gerekseme, otomobil ve konut kredisi veren bankalar haricinde, bazı kuruluşlar tarafınca da kredi verilmektedir. BBDK’a finans kuruluşlarını şu şekilde kategorize etmektedir.

  1. Finansal kiralama kuruluşları; (Pamuk finans, Şeker finans vb.) TAM LİSTE
  2. 62 tane yasal kayıtlı faktoring kuruluşu
  3. 14 tane finans kuruluşu ve finansman şirketi
  4. Holdingler,
  5. Yabancı Bankaların Türkiye temsilcilikleri,
  6. Varlık Yönetim Şirketleri,
  7. Ödeme kuruluşlarıdır.

Bu içeriğimiz de, 3 ve 4. maddede yer almakta olan Bankalar Haricinde Kredi Veren Kuruluşları inceleyeceğiz. 3. madde de yer almakta olan her kişinin müracaat yaparak kredi alabileceği finansal kuruluşlar şunlardır.

  1. ALJ, DD, EVKUR, HEMENAL, KOÇ FİAT KREDİ,
  2. KOÇ FİNANSMAN, MERCEDENS BENZ, ORFİN,
  3. ŞEKER, TEB, TIRSAN, TURKCELL, VFS ve VOLKSWAGEN DOĞUŞ

4. maddemizde yer edinen BBDK Kayıtlı finans imkanı elde eden 2 kurum ise şunlardır;

Zor durumda olanlara kredi imkanı elde eden yasal firmalar haricinde piyasada tefeci olarak adlandırılan ve kabahat işleyen kişiler de bulunmaktadır. Lütfen bu kişilerden uzak durunuz. 

TEB Tüm ortaklık A.Ş. ve Koç Finans Hizmetleri A.Ş. 

Finans Holdingleri
Finans Holdingleri

Alj Finansman : Sıfır Kilometre otomobil alımlarında hizmet vermektedir. Mesela Toyota firmasından sıfır otomobil alıp kredi çekmek istediğinizi söylediğinizde sizi bu kuruluşa yönlendirirler.

DD Finansman Kuruluşu; Mortgage ve ev kredisi vermektedir. Yatırım yapmak isteyenler, daha ilkin çekmiş olduğu ev kredisini taşımak isteyenler için idealdir. Yurt haricinde yaşan yurttaşlarımızın Türkiye’den ev satın almaları içinde hizmet sağlamaktadır.

Evkur; Genel anlamda evkur adıyla malum mağazalardan meydana getirilen alışverişlerde müşterilere kredi imkanı sağlamaktadır.

Hemenal; Kurum anlaşmalı mağazalarında kredi kartında limiti bulunmayan ve senet imzalamak istemeyen tüm müşterilerine oluşturduğu sistemle anında finans imkanı sağlamaktadır. Birçok üründe anında kredi çıkmaktadır. Detaylı data için 0850 222 04 15 nolu numaradan data alabilirsiniz.

Koç Fiat Kredi; Adından da anlaşılabileceği benzer biçimde, sıfır kilometre fiat marka araç alımlarınızda Koç firmasının liderliğinde finansman imkanını elde eden kuruluştur. Otomobil alırken banka gezme derdine son.

Koç Finans; Bu şirket da gene otomobilini değişiklik yapmak isteyenler için sahibinden.com ilanlarında çoğunlukla adını gördüğümüz bir kuruluştur. Yapmanız ihtiyaç duyulan sahibinden.com sitesinden satın almak istediğiniz otomobili beğenmek ve derhal o esnada kredi başvurusu yapmaktır.  Firmanın yazışma telefonu ise;  0216 5563500’dır.

koç finans
sahibinden örneği (GÖRSEL)

Mercedes-Benz Finansman; İster otomobil, ister otobüs, ister kamyon satın alın, krediye gerekseme duyduğunuz anda paranız anında cebinizde! Firmanın ana deposu ise 27 senedir hizmet veren Financial Services AG adlı kuruluşa dayanmaktadır. Kurum ek olarak sigorta hizmeti de sağlamaktadır.

Paraya sıkışan vatandaşa, dar zamanınızda yüksek faizle kredi verdiğini söyleyen ve faktoring bulunduğunu ifade eden birçok dolandırıcı haberi duyulmaktadır. Faktoring şirketlerinin hepsi BBDK kayıtlıdır ve yasal olarak hizmet verirler. Sadece kendisinin ikrazatçı yada faktoring bulunduğunu öne devam eden bu kişilerin yasal firmalarla hiçbir alakası yoktur. Lütfen bankalar haricinde nereden kredi alabilirim aramanızın sonucun ulaştığınız şahıs yada kuruluşlara dikkat ediniz.

Orfin Finansman; Datca ve Renault marka otomobiller satın almak isteyen müşterilere sunulan kredi imkanıdır. Maxxi adlı ayrı bir hizmeti mevcuttur. Şuan itibariyle aylık faiz oranı %1,49 seviyesindedir.

Şeker Mortgage Finans; Bankalar haricinde kredi veren öteki bir kuruluşta Şeker Finansdır. Yeni ev satın almak isteyen müşterilerine Türkiye’de en uzun vadeli konut kredisi elde eden Şeker Mortgage 30 yıl vade olanağına haizdir. Bununla beraber eğitim, ev tadilatı, eski borçların transferi benzer biçimde krediler sunmuş olduğu benzer biçimde, kuruluşun en oldukça tercih edilen paketleri Ziraatçi ve Esnaflara hususi olarak verdiği ev kredileridir. Esnafın ve çiftçinin gelir belgesi olmadığı için öteki bankalardan kredi çekmekte yasal prosedürlere takılsa da, bu kuruluştan anında kredi alabilir. Şeker Finans ürünlerini bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

TEB Finans Kuruluşu;  Bu aslına bakarsan banka biliyoruz diyenler için şirket BBDK’nın bankalar sıralamasında yer almış olduğu benzer biçimde, ek olarak hem tüm ortaklık, hem finans A.ş. olarak kayıtlıdır. Firmanın yurt haricinde 30 ülkede PNB Parabis adıyla faaliyeti bulunmaktadır. Ne iş mi yapar? Bilhassa otomobil almak isteyen müşterilerine anında finans hizmeti sunar.

Tırsan Finansman; Satın almak istediğiniz sıfır yada ikinci el aracınızı tespit ettikten sonrasında Tırsan Finans şubelerinden herhangi birine başvurarak ödeme planınızı belirlemelisiniz. Bu işlem sonrasında başvurunuz onaylanacak hayalinizde ki araca haiz olacaksınız.

Öteki Kredi Veren Kuruluşlar

Turkcell Finansman; Bu şirket turkcell mağazalarından satın alacağınız cep telefonları için anında kredi imkanı sağlamaktadır. Kurum amacı kendi mağazalarının finansmanını sağlamaktır. İster web üstünden isterseniz Turkcell bayilerinden satın almak istediğiniz teknolojik ürünü seçin, başvurunuzu gerçekleştirin, yeni cihazınızın hayırlı uğurlu olsun. Cep telefonu almak için illa ki bankalara müracaat yapmak gerekmiyor.

VFS Finansman; Bu kuruluşun etkinlik alanı Volvo yada Renault kamyon, çekici, Volvo, SDLG marka iş makinalarının finansmanı içindir. Eğer hayaliniz de bir volvo marka kamyon almak var ise, VFS finansmana müracaat yapabilirsiniz.

Volkswagen Doğuş Finansman; Son kuruluşumuz hepimizin bilmiş olduğu alman otomobillerinin satışını gerçekleştiren Doğuş firmasıdır. Kurum, kredi, sigorta ve servis hizmeti sunmaktadır. Eşit, Balon, Kademeli, Değişken, Ara ödemeli krediler ve buna ilaveten çiftçilere hususi bir kredi paketi mevcuttur. Seat marka vasıta almak isteyenler içinse Seat Auto Credit adlı ayrı bir paketi mevcuttur.

Peşinatsız ticari araç satan galeriler hakkında data alabilir ve bu aracı satarak nakite çevirebilirsiniz. Yüksek meblağlarda finansman ihtiyacı olanlar bu yöntemi deniyor!

Bankalar haricinde kredi vermekte olan 14 değişik finans kuruluşunu ve etkinlik alanlarını sıraladık. Ev, otomobil, elektronik aygıt, iş makinesi, kamyon, otobüs alımlarınızda bu firmaların her biriyle çalışabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir