Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, değişik bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızı tek bir bankada toplamanızı elde eden, bankaların kampanyalar ile pek destek vermediği bir kredidir.

İhtiyaç kredisi de denebilir. Başka bankalara olan borçlarınızın ödeme tablolarını alarak bu borçları aktarma etmek istediğiniz bankaya başvuruda bulunarak bu hizmetten faydalanabilmeniz mümkün. Ek olarak bu hizmeti kredi kartı borçlarınız için de kullanabilirsiniz. Kredi borçlarınız ya da kredi kartı borçlarınızın tamamı, borçlarınızı aktarma ettiğiniz banka tarafınca kapatılır.

Böylelikle size ilişik olan tüm borçları eşit taksitler halinde anlaştığınız bankaya ödersiniz.

Borç kapatma kredisini, içinde bulunduğunuz dönem ile krediyi kullanmış olduğunuz dönemdeki pozitif yönde faiz farklarından yararlanmak amacıyla kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi benzer biçimde görünen bu kredi müracaat aşamasında gereksinim kredisinden ayrılmaktadır. Kredi geçmişinizle ilgili notunuzun kesinlikle iyi olması gerekiyor. Doğrusu bankalar borç kapama kredisi için sizin KKB notu incelenmektedir. Ödeme performansında yaşanmış olan düzensizlikler ya da kara listeye girmeniz KKB sicilinize yansımıştır ve negatif sonuçlar çıkabilir.

Borç kapama kredisi alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta borç transferini gerçekleştireceğiniz bankanın sizden isteyeceği dosya ve öteki adlar altında alınan masraflardır. Son dönemlerde bankaların işlem yükünü arttıran borç kapama kredileri yerine, gereksinim kredilerine yönelik kampanyalar yapılmaktadır. Bilhassa yılbaşı ve bayram dönemlerinde cazip oranlardan gereksinim kredileri alabilirsiniz.

Borç Transferi Kredisi Veren 5 Banka Önerisi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir