Borsa (İMKB) Yılbaşında Tatil mi?

Kıymetli okuyucularımız sizlere bu yazımızda; borsa yılbaşında açık mı, yılbaşında borsa tatile girecek mi, yılbaşında borsa düşer mi yada yükselir mi şeklinde özet detayları açıklayacağız. 1 Ocak 2021 günü Pazartesi olduğundan borsa ile ilgilenen her insanın aklındaki sual borsa yılbaşı günü açık olacak mı?

(İMKB) İstanbul Menkul Kıymetler Borsa‘sı her yıl olduğu şeklinde bu senede resmi dinlence olması sebebiyle tatildir. Resmi dinlence günlerinde borsa hep kapalıdır. Bunun sebebi bankaların çalışmayışı artı Merkez Bankası’ndan verilerin alınamayışı vs. 31 Aralık 2017 günü Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle esasen düzgüsel dinlence süresi içinde olduğundan borsa o gün de işlem görmeyecek.

Yılbaşında borsanın kapalı olmasının arkasından yeni senenin ilk günü olan 01.01.2021 tarihinden itibaren borsanın piyasa verilerine nazaran süratli yükselmesi planlanıyor.

Borsa yatırımcılarının 01.01.2021 tarihinden sonrasında hisse senetlerindeki olağan dışı spekülasyonlara aldanmaması icap ettiğini,yatırımlarını buna nazaran ayarlamaları icap ettiğini hatırlatmak istiyoruz.

 

Bundan önceki yazımız olan PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir