Burganbank Kredi Başvurusu

Burganbank Kredi Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar

Günlük hayatta en oldukça ihtiyacımız olan nesne muhtemelen paradır. Şu sebeple ev, otomobil, mutfak harcaması, kira gideri ve benzeri benzer biçimde durumlarda hep para ihtiyacımı vardır. Bu yazımızda sizlere Burganbank Kredi Başvurusu hakkında informasyon vereceğiz. Öncelikli olarak kredi başvurusu için lüzumlu evraklar nedir sorusuna yanıt arayalım. Kredi türlerine nazaran belgeler çeşitlense de genel olarak istenen belgelerden bahsettikten sonrasında hususi evraklara da değineceğiz. Kredi başvurusunda kimlik belgesi, nüfus cüzdanı, yeterlik ya da geçişlik eğer olmazsa olmazdır. İkinci mühim belge gelir belgesidir. Bu da müracaat sahibi olup da hangi sektörde çalıştığına nazaran değişim göstermektedir. Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu ya da şirket yetkililerince imzalanan imza sirküleri ile beraber haciz / kesinti olup olmadığına dair informasyon veren maaş yazısı, özgür meslek sahipleri için güncel vergi levhası ve senelik gelir vergi beyannamesi / güncel işletme hesap özeti, emekliler için maaşlarını gösteren banka hesap cüzdanları, ana para şirketi ortakları için güncel vergi levhası ve senelik kurumlar vergisi beyannamesi, kira geliri sahipleri için kiraya verdikleri gayrimenkul tapusu, kira kontratı ve bir tane kira tahsilatına ilişkin belge ibraz edilmelidir. Ek olarak elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerine ilişkin ve işlem tarihinden önceki 3 ay içinde adınıza düzenlenmiş faturanın aslı ya da gene son 3 ayda alınmış ikametgah belgesi, kredi teminatı için Bireysel Kredi Sözleşmesi (BKS) imzalanarak yaşam sigortası yaptırılacaktır. Eğer banka kefil de talep ederse yukarıdaki belgelerin aynısı kefil için de istenmektedir.

Kimler Müracaat Yapabilir?

Yukarıda bahsedilen müracaat şartlarına haiz ücretli çalışanlar, memurlar, özgür meslek sahipleri, emekliler, ana para şirketi ortakları ve kira geliri olanlar Burganbank Kredi Başvurusu için müracaat hakkına sahiptirler. Yukarıda sayılan belgeler eksiksiz bir halde temin edilmiş olduğu takdirde fazladan istenen bir belge eğer olmazsa kredi başvurunuz onaylanacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Burganbank Kredi Başvurusu için isterseniz size en yakın banka şubesine gidersiniz, isterseniz banka web sitesinden çevirimiçi müracaat yaparak banka yetkililerinin size geri dönüşünü beklersiniz. Her iki durumda da yukarıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir