Cafe Bistro Bayilik Veren 5 Firma

Sıfırdan bir cafe açmanın zorluklarına katlanmak istemeyenler bayilik veren cafe bistro firmalarına başvurabilir. Cafe franchise tutarları, firmalara gore değişim göstermektedir. Nargile cafe bayiliği açabilir ya da franchise hizmeti veren kahve zincirlerinden de bayilik alabilirsiniz. Bu sektör oldukça gelir getiricidir. Şirket isminin avantajlarından yararlanarak kısa süre içinde kendinizi sektörde tanıtmanız mümkün olmaktadır. Üstelik bu adların marka kıymeti olduğundan dolayı bu adlardan de istifade ederek ilk aylardaki bocalama sürecini yaşamamış olmuş olursunuz. Antalya, Konya, Ankara şeklinde birçok ilde bayilik veren firmalar bulunmaktadır.  Sizler için cafe bistro bayiliği veren firmaları araştırdık.

Cafe Bistro Açmak

Cafe açmak gelir getirici sektörlerden bir tanesidir. Sadece kar marjını etkileyecek olan en mühim husus lokasyon seçimidir. Açmak istediğiniz cafenin kimlere yönelik olacağına ehemmiyet göstermeniz gerekiyor. Öğrencilerin yoğun olduğu mekanlarda cafe açmak istiyorsanız üniversitelere ya da liselere daha yakın yerlerde konuşlanmanız gerekecektir. Ek olarak hedef kitlenize gore dekorasyon da belirlemelisiniz. Gençlere yönelik cafeler daha hareketli ve renkli olurken, orta yaş grubuna hitap eden bölgeler daha sakin ve daha klasik mobilyalar ile döşenmiş olmalıdır.

Kazanç getirmesinin yanı sıra ilk aşamada yüksek meblağlarda yatırım yapılması ihtiyaç duyulan iş kollarından biri bulunduğunu da derhal ekleyelim. Lüzumlu olan finansmanı cafe açma kredisi veren bankalara ve devlet desteklerine başvurarak elde edebilirsiniz. Ondan sonra cafeniz için ekipman almanız gerekmektedir. Masa, sandalyeden tutun, fincan takımına kadar hepsi birer detaydır. Çalışacak olan elemanlarınıza karar vermeniz, belediyeden iş yeri açma ve haftasonu emek verme ruhsatı ve vergi dairesinden vergi levhası almanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri tamamlamak uzun bir uğraşı sonrası mümkündür.

cafe-bistro-açmak
Cafe bistro açmak

Bu işlemleri tek tek yapmak için efor sarf etmek istemiyorsanız size bir önerimiz var, bayilik almak! Francshise hizmeti sunan pek oldukca cafe bulunmaktadır. Bu firmalar bir karşılık karşılığında kurumsal dekorasyonlarını kullanmanız ve ürünlerini satmanız şartı ile kurulum yapmaktadır. Firmaların bazıları isim bedeli, bazıları ise kardan hisse talep edebilir. Sizler için cafe bistro bayiliği veren firmaları derledik. Bu firmaların istediği şartları yerine getirmeniz ve belirlenmiş olan bayilik bedellerini ödemeniz durumunda yapılacak olan kurulum sonrası derhal faaliyete başlayabilirsiniz.

MADO Bayilik

Mado bayilik veren cafeler arasındadır. Hepimizin adını duyduğu, daha evvel kahve içip kim bilir pasta yediği mekanlardan bir tanesidir. Standardını yurt içinde olduğu şeklinde yurt haricinde da kanıtlamıştır. İlk konsept mağaza 1992 senesinde İstanbul’ da açılmıştır. Cafelerde dondurma satışının yapıldığı ilk şirket olarak gene karşımıza Mado çıkıyor. Ek olarak dondurmanın yanı sıra pek oldukca ürün satılmaktadır. Sunum olarak da varlıklı bir içeriğe haizdir. Açıldığı ilk 6 ayda 20 tane şubesi açılmıştır.

 Yurt haricinde da şubeleri bulunan Mado artık bir marka haline gelmiştir. Franchising hizmetini en iyi uygulan şirket ödülüne layık görülmüştür. Franschising hizmetleri bölümünde ise detaylı bilgilere yer verilmiş, marka şartlarını açık açık ifade etmiştir. Bu bile standardını kanıtlaması açısından yeterlidir. Mado’ dan bayilik almak için aranan şartlar;

 • Markanın gerektirdiği finansmana sahi olmak
 • Girişimci bir ruha haiz olmak
 • Başarı elde edileceğine dair inancın tam olması
 • Yönetim için lüzumlu dönemin olması
 • Finansman yönetimine hakim olunması
 • İnsani ilişkiler
 • İş yaşamında daha evvel başarı elde edilmiş olması gerekmektedir.
MADO Bayilik
MADO Bayilik

Firmadan bayilik almanın pek oldukca pozitif yanları bulunmaktadır. Ilk olarak kendi işinizin patronu olmuş olursunuz. Şirket verdiği eğitimler ile kişisel gelişiminize katkıda bulunur. Firmanın kalite ve tercübelerinden yararlanmış olmuş olursunuz. Bu büyük ailenin içinde siz de yer almak istemez misiniz? Ek olarak şirket bayilik verdikten sonrasında da gene elini üzerinizden çekmemekte ve pek oldukca mevzuda destek vermektedir. Bölge koruma sistemleri oluşturulmuştur. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri devamlı olarak yenilenir ve güncellenir. Doğru yer seçiminde şirket bir nevi danışmanlık hizmeti sağlar. Pazarlama desteği sağlanır. Ek olarak bayilik sonrası eğitim süreci bulunmaktadır. İşe alınacak olanların seçimi, açılış vb. mevzularda bilgiler verilir.

Şu an devletimizde 200′ ü aşkın bayiliği bulunmaktadır. Marka isminden yararlanarak reklam giderlerinizi de azaltabilirsiniz. Mado’ nun franchising bedeli 700 bin TL civarındadır. Başvuru formunu doldurarak bayilik almak için ilk adımı atabilirsiniz.

CEZVEDEN

Düşük maliyet ile yüksek gelir elde edebilecekler Cezveden firmasından bayilik alabilirler. Lüzumlu olan aksesuarlar, danışmanlık hizmeti, nakliye, kurulum vb. aşamaların hepsi tutara dahildir. Marka 25 yıla varan tecrübesi ile geniş bir alan kişi kitlesine hitap etmek isteyen kişilere bayilik şansı tanımaktadır. Franchising hizmeti kullanılarak bir karşılık karşılığında bir nevi şirket ortaklığı sağlanmaktadır. Şirket tecrübelerinden yararlanarak, ek olarak ticaretin riskli durumlarından kurtularak, itimat çerçevesinde işinizi kurabilirsiniz. Ticari  ve hukuki mevzularda da şirket tarafınca her türlü destek sağlanacaktır.

 • Şirket isim hakkı bedeli olarak 30 bin TL istiyor. Toplam maliyet ise lokasyona gore değişim arz ediyor. Sadece normal olarak ki belirlenen bir dükkan büyüklüğü şartı var.
 • İç bölümde bulunan alanın azca 70 metre kare, dış alanın ise 30 metre kare olması gerekiyor.
 • Dış alanın bulunması mecburi tutulmuştur.

cezveden
Cezveden

3 değişik dükkan konsepti bulunmaktadır. Mağaza, alışveriş merkez ve kiosk konsepti bulunmaktadır. Daha evvel şubenin açılacağı kent ile ilgili detaylı olarak araştırma yapılmaktadır. Ek olarak Cezveden şirketi aylık kar oranının %3‘ ünü talep etmektedir. Mağazada öteki firmalarda olduğu şeklinde bir metre kare üstünden kurulum bedeli bulunmamaktadır.

Proje emekleri şirket tarafınca yönetilmektedir. Bayi sahiplerine işletmeleri kurulum sonrası anahtar teslim olarak teslim edilmektedir. Bunun yanı sıra barista vee garsonlara eğitimler verilmektedir. Şirket çalışacak olan çalışanları de kendisi istihdam etmektedir. Yapılmış olan sözleşme 5 yıl süre itibari ile geçerlidir. Bu süreden sonrasında sözleşmenin yenilenmesi gerekiyor. Müracaat formunu doldurarak bayilik hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 100 bin TL yatırım ile Cezveden firmasından bayilik alabilirsiniz.

CAFE POINT

2013 senesinde Cafe Point adı ile Ayak Üstü kahve formatında ülkemizin neredeyse her noktasında bulunma hedefi ile kurulmuştur. Kiosk konsepti baz alınmıştır. Genel olarak işlek caddelerde ve üniversite kampüslerinde bulunmaktadır. İlk kampüs formatı Uludağ Üniversite Görükle Kampüsü’ nde açılmıştır. Menü oldukça geniştir. Çekirdek kahve ile yüzde 100 oranında süt karışımından kahve yapılmaktadır.

Üniversitelerde 12 kiosk konseptinde bayiliği bulunmaktadır. Denizli’ de 300 metre karelik bir bayilik açılmıştır. İstanbul’ da ise bir avmsinde 90 metre kare bir cafe olarak kurulmuştur. 2015 senesinde yeni konseptler ile marka yoluna devam etmiştir. Cafepoint Express ile beraber iş yoğunluğu olan noktalarda tüketicilere ulaşılmaktadır. Ek olarak kahvelerin sunumların da oldukça dikkat edilmektedir. Kahvenin yanı sıra waffle ve pasta da satılmaktadır. Şu an itibari ile 10 tane şubesi ver merkeze bağlı 4 şubesi daha bulunmaktadır.

cafe-point
Cafe Point

Girişimcide aranan özellikler içinde daha evvel ticari faaliyette bulunmasıdır. Genel olarak markaya bir kıymet katacağı kabul edilen girişimciler ile çalışılmaktadır. Plus, express ve kiosk formatlarında hizmet veren firmanın konseptlere gore bayilik tutarları da değişim göstermektedir. Cafe Açma kredisi veren bankalar ve devlet desteklerini içeriğimizden inceleyebilir, detaylı data alabilir ve sıfırdan bir cafe açabilirsiniz.

 • Kiosk Anahtar Teslimi : 75 bin TL (Aylık 500 TL gelirden hisse talep edilmektedir.)
 • Ekspress Anahtar Teslim: 2 bin ila 5 bin TL içinde
 • Plus Anahtar Teslim: 2.250 – 2.750 TL
 • Şube Anahtar Teslimi : 65 bin TL

Kurulum süreleri de farklılık göstermektedir. Kioskların kuruluşları 1 ay içinde tamamlanmaktadır. Öteki konseptler ise 2 ayda hazırlanmaktadır. Plus ve express konseptlerinde kar oranı oranı %3′ tür.

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Son yıllarda bir marka haline gelmiş ve ülkemizin her şehrinde rastlayabileceğimiz cafeler içinde yer verilmiştir. Bayilik almak, işe sıfırdan başlamaktan devamlı daha kolay olmaktadır. Araç-gereç, personel desteği, satın alma, reklam vb. mevzularda yola 1-0 galip başlayacaksınız. 72 ilde 180 bayisi bulunmuş olduğu bilgisine de buraya iliştirelim. Bayilik başvurusunda bulunan kişilerde dikkat edilecek olan hususlar; 

 • Girişimci bir ruha haiz olması
 • İş geçmişinde negatif herhangi bir durum olmaması
 • Finansman yönetimine hakim olmak
 • İnsani ilişkilerine dikkat edilmesi
 • İşine süre ayıracak durumda olması
 • Kendini geliştirmeye açık olması gerekmektedir.
bayramefendi-osmanlı-kahvecisi
Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Girişimci haricinde bir de konseptlere gore değişen dükkan metre kare şartları bulunmaktadır.

 • Açık alanda 200 metre kare dükkan büyüklüğü gerekmektedir.
 • Şubelere 57 bin TL değerinde besin gönderilmektedir.
 • 47 bin TL civarında da temizlik malzemesi ve lüzumlu olan ekipman gönderilecektir.

Bayilik bedeli 400 bin TL ila 700 bin TL içinde değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise tamamen bölgeseldir. Bunun yanı sıra aylık karınız üstünden %3 oranlarında hisse talep edilmektedir. Bayilik alanlara 1 haftalık eğitim verilmektedir. 20 bin TL sermaye ile bayilik veren firmaları inceleyerek bu sektörlerde de faaliyette bulunabilirsiniz.

LONDON CAFE

Yurt içi ve yurt haricinde etkinlik gösteren cafelerden bir tanesi de London Cafe’ dir. 100 bin ve üstünde nüfusa haiz olan iller bayilik vermek için uygun görülmektedir. Yatırım için uygun olan alanlar insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlar olacaktır. Bayilik açmak için minimum 100 metre kare kapalı alana haiz olunması gerekiyor. Açık alanların ise 40 metre kare olması gerekiyor. Aranan cephe genişliği ise 6 metre‘ dir. Genel olarak ise rakip işletmelere yakın bölgeler tercih edilmektedir.

london-cafe
London Cafe

Şirket tarafınca belirlenmiş olan Franchise giriş bedeli 60 bin TL‘ dir. Ek olarak yatırım yapmak için lüzumlu olan meblağ 350 bin TL olarak ifade edilmektedir. Kar marjı üründen ise %3 + KDV talep edilmektedir. Yatırım tutarınızın ise geri dönüş zamanı maksimum 2 yıl olmaktadır.

Siz de bayilik veren bu firmalardan franchise hizmeti alarak kurulum ile uğraşmamız ve firmaların marka isimlerini kullanarak sektöre süratli bir giriş yapmış olmuş olursunuz. İşletmeniz hayırlı olsun efendim. 🙂

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir