Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçilere destek veren banka kuruluşları yaptıkları yardımlarla çiftçilere rahat bir nefes aldırıyor. Bizde çiftçilerimize ve merak edenlere müjdeli haberi vermek, onları meydana getirilen yardımlar mevzusunda bilgilendirmeler yapmak, yardım meydana getiren bankaları açıklamak, kefilsiz ziraatçi kredisi almak isteyenleri bu mevzuda aydınlatmak ve fazlaca daha fazlası için bu yazımızı hazırladık. Yukarıdaki mevzular ilginizi çektiyse yazımızı okumaya devam edin.

Çiftçiye Destek Nedir, Kimler Yapar?

Tarımsal kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen çiftçilerimiz için tarımsal kredi veren bankalar sıralaması’ni aşağıda belirttik. Bu bankalara başvuruda yaparak bankaların sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanabilirler. Bahsedilen bankalar;

  • Ziraat Bankası,
  • QNB Finanbank,
  • İş Bankası,
  • Yapı ve Kredi Bankası,
  • Güvence Bankası,
  • Denizbank,
  • TEB,
  • Şekerbank,
  • Halkbank bankalarıdır. Bu bankalar haricinde işlem yapılamaz.

Kefilsiz Ciftci Kredisi

TEB Bankası’ndan Çiftçiye Destek İmkanları

Türk Iktisat Kredisi Bankası, öteki adıyla TEB’de çiftçilere destek veren bankalardan bir tanesidir. Peki, Teb çiftçi kredisi nedir? Faiz oranları ne kadardır? En fazlaca ne kadar vade yapabilirim?

TEB, kurum zamanı 1 yılı geçmemiş olan tüm girişimcilere finansal destek sunuyor. Normalde krediler verilirken kredi notu şeklinde mali değerlere bakılarak verilirken, TEB, kredi desteğini verirken mali verilere dayanarak değil, girişimcinin bankaya göstereceği işin potansiyeline gore kredi vererek değişik bir yol izliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu doğrultuda girişimcilere değişik türlerde bazı kredi fırsatları sunuyor.  Bu kredi fırsatlarından bir tanesi taksitli ticari kredi. Bu kredi ile en başta yatırımcılara hizmet vermeyi planlayan banka, öteki tüm girişimcileri de bu krediyi kullanmaya çağrı ediyor. Bu kredi ile müşterilerine 50.000 TL’ye varan teminatsız kredi sunuyor, aldığınız krediyi de 36 aya kadar vadelendirme fırsatını elde ediyorsunuz. Geri ödemelerini yaparken ödemenizi isterseniz her ay eşit şekilde yapabiliyorsunuz isterseniz de firmanızın nakit akışına gore esnek bir ödeme planı ile ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.

TEB’in çiftçilere destek amaçlı verdiği kredi fırsatlardan diğeri KGF teminatlı ziraat girişimci kredisi. Bu kredi türü öteki kredi türü ile karşılaştırdığımız vakit fazlaca daha yüksek tutarda kredi çekmenize olanak sağlıyor. 250.000 TL’ye kadar kredi kullanabildiğiniz bu kredi türü aynı şekilde teminatsız olarak çekilebiliyor. Miktarının artması ile beraber yapabileceğiniz vade de 60 aya kadar uzatılabiliyor. Geri ödemesini ise aynı şekilde aylara eşit olarak böldürerek geri verebileceğiniz şeklinde, daha esnek ödeme planları ile ödeyerek uygun esnek geri ödeme imkanından faydalanabiliyorsunuz.

TEB yalnızca sağlamış olduğu kredi çeşitleri ile değil, hesap türlerine de yardımlar yaparak çiftçilerinin arkasında bulunduğunu gösteriyor. Hesap açtıran çiftçilere tüm kanallardan havale, EFT, kredi kartı aidatı, hesap kesim tutarı, ergonomik haberci için 6 ay süre ile tüm sayılan hizmetlerden 15 TL karşılığında faydalanmalarını sağlıyor. Bu hizmetlerden 30 tane yada sınırsız olarak, 6 ay yada 12 ay olarak sürelerle faydalanılması mümkün.

ÇKS Hesaplaması Iyi mi Yapılır?

Çks kredi hesaplaması yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankasının resmi web adresine ulaştıktan sonra, ana sayfadan hesaplama araçlarını bulun, hesaplama araçlarından sonrasında kredi hesaplama sekmesine tıklayın. Karşınıza kredi hesaplama aracı çıkacak, bu vasıta size kullanmak istediğiniz tutarı ve vadeyi sormuş olacaktır, o andaki güncel faiz oranıyla da size kredinizin toplam tutarını verecek. Bu tür hesap makinelerinin bir tek data amaçlı hazırlandığını ve %100 gerçekliği olan hesaplar için bankanızın en yakın şubelerini ziyaret etmeniz icap ettiğini ihmal etmeyin. Krediye bağlı olarak herhangi bir işlem yapmadan, bankanızdan aslolan fiyatı aldıktan sonrasında hareket edin.

Devlet Destekli Tohum Kredisi Nasıl Alınır?

Kaz Yetiştiriciliği İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

tıkla sorunu sor

Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir