Çiğ Köfteci Açmak İçin Devlet Destekleri 2021

İş oluşturmak isteyenlere önerimiz bir pişmeden köfteci açmak olabilir. Bu sebeple pişmeden köfte oldukca tercih edilen bir aperatif türüdür. Güzel bir dükkan dekorasyonu ile oldukca para kazanabilir ve kar marjı elde edebilirsiniz. Pişmeden köfteci dükkanınızı sıfırdan açabileceğiniz şeklinde bayilik veren firmalar ile de yazışma kurmanız mümkündür. Bu firmalar isim bedeli ve kar oranından hisse istemeden makul fiyatlarda bayilik vermektedir. Pişmeden köfte dükkanı açmak oldukça kazandırmaktadır. Çiğköfte projesi ile kuruma başvurabilir ve devlet  tarafınca verilen desteklerden yararlanabilirsiniz.

Pişmeden Köfteci Açmak

Girişimciler yatırım yaparken çok da fazla risk almak istemezler. Esasen doğru olan da budur. Yatırım ve sektör uyumu ticaretin eğer olmazsa olmazıdır. Doğrusu mantıklı işlere mantıklı oranlarda yatırım yapılması gerekir. Pişmeden köfte sektörü tam da bahsettiğimiz şartlara uygundur. Etsiz pişmeden köfte üretiminin yaygınlaşması ile dükkanlar büyüyerek şirket oldular ve hatta bayilik vermeye başladılar. Türkiye’ nin belirli bölgelerinde yaygın olan pişmeden köfte tüm ülkeye yayıldı. 2021 yılı itibari ile sokak aralarında bile pişmeden köfteci dükkanı bulmak mümkündür. Pişmeden köfte hem doyurucu hem de fiyat olarak uygun olduğundan tercih edilmektedir. Bu sayede bu sektöre atılmak karlı olacaktır. Sadece bayilik veren firmalar yardımıyla daha oldukca kazanabilirsiniz. Bu sebeple onların marka değerleri size de pozitif dönüş yapmış olacaktır. Azca ana para ile oldukca iş meydana getirilen bir sektör olmasından dolayı pişmeden köfteci açmayı sizlere tavsiye edebiliriz. Sadece lokanta açarak da devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz.

çiğ-köfte
Pişmeden köfteci açmak kar elde edilebilecek bir iş koludur.

Pişmeden köfteci açmanın birçok pozitif yanları vardır. Ilk olarak kar marjı yüksek olan bir iş koludur. Bayilik veren firmalar sektör ile ilgili eğitim de vermektedir. Dükkan boyutunun çok da fazla mühim olmadığı bir sektör. Bu sebeple paket servis hizmetinin de verilmesi gerekiyor. Telefon ile sipariş çokça tercih edilmektedir. Kurulumun bayilere ilişkin olması da bir avantajdır. Siz bir tek finansal kısmı karşılar ve kalan hiçbir şeye karışmazsınız.

Ek olarak pişmeden köfteci açmak için ilk olarak bağlı bulunduğunuz Vergi Dairesi’ ne, sonrasında da belediyeye gitmeniz gerekiyor. Vergi Dairesi‘nden alınacak olan vergi levhası müracaat için istenmektedir. Vergi mükellefi olduğunuz için de vergi ödemek durumundasınız. Bayilik alacaksınız müracaat evraklarının içine sözleşmeyi de eklemeniz gerekiyor. Sadece sıfırdan kurulum gerçekleştireceksiniz şu evrakları hazırlamanız gerekmektedir;

 1. İşe başlama bildirim belgesi
 2. T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 3. 3 tane vesikalık fotoğraf
 4. Dükkan kira ise kira kontratı
 5. Dükkan size aitse tapu belgesinin fotokopisi
 6. Vergi Levhasının fotokopisi
 7. Adres bildirim belgesi ile ilgili kurumlara başvurmak gerekmektedir. Ek olarak esnaf ve sanatkarlar odasına da kayıt olunmalıdır.

Oto yıkama açarak da devlet desteklerinden faydalanabilir ve kendinize iş kurabilirsiniz.

çiğ-köfteci
Dükkan açmak için belediyelerden ruhsat almanız gerekmektedir.

Pişmeden Köfte Dükkanı Aylık Kazancı

Ticarette kazancı etkileyen ilk etken mekandır. İşlek caddeler devamlı daha avantajlıdır. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgeleri tercih etmenin her anlamda pozitif getirileri vardır. Her ana caddede kesinlikle bir pişmeden köfte dükkanı olduğundan rekabet unsurunu da ikinci plana atmayın. Eğer kendi markanızı oluşturmayı düşünüyorsanız ilk etapta işe minik yatırımlar ile başlayın. Menüleri de kısıtlı yapmayın. Genel olarak pişmeden köftenin yanında ayran ve şalgam satılır. Sadece içecek çeşitliliğine de ehemmiyet verin. Dürümün yanı sıra değişik ürün satışları da yapabilirsiniz. Nar ekşisi vb. satışları yaparak da gelir elde edebilirsiniz.

Dürüm ayran tutarları 5 TL civarındadır. Pişmeden köfteyi kendiniz hazırlarsanız kar elde etmeniz daha kolay olur. Kilosu fabrikalarda 3,5 TL’ ye üretilmektedir. Bir pişmeden köfteden 2.5 lira kazansanız ve günde 100 tane pişmeden köfte satsanız 250 lira, ayda 7,500 TL kazanırsınız. Giderlerin 4 bin TL tuttuğunu varsayarsak en fena cebinize 3,500 TL kalacaktır. Doğrusu pişmeden köfteci açmak lüzumlu şartların sağlanması dahilinde kar etmeniz, kısa sürede yatırımınızı kara dönüştürmeniz mümkündür.

Dükkan Açmak İstiyorum Diyenlere

Lokasyon ticaretin en mühim unsurudur. Dükkan açmak istediğiniz bölgenin yiyecek kültürünü iyi bilmeli ve orada pişmeden köfte satışı yapılıp yapılmayacağını çözümleme etmelisiniz. İlk olarak makul kira gideri olan dükkanlar tercih etmelisiniz. Dükkan metre karesinin çok da fazla mühim olmadığından söz ettik. Mühim olan kendinizi tanıtmanız ve satın alan memnuniyeti elde etmenizdir. Ucuz sadece kullanışlı bir dükkan tercih edin. Doğal olarak çok da fazla kuytu sokaklarda olmamasına itina gösterin. Gelen geçenin olmadığı bir sokakta dükkan açarsanız sinek avlarsınız. Ticarette mühim olan siyaset satın alan memnuniyetidir. İnsan ilişkilerinize itina gösterin ve nazik olun. Paket servisiniz kesinlikle olsun. Ek olarak toplumsal medya ortamında da bulunarak kendinizi kanıtlayın. İndirim günleri belirleyin ve kampanyalarınızı toplumsal medyada duyurun.

1 dürüm alana ayran parasız şeklinde kampanyalar büyük olmasalar  tüketici nezdinde oldukca cazip karşılanmaktadır. Üretimi kendiniz yapıyorsanız kaliteli malzemeler kullanmaya itina gösterin. Pişmeden köfte yapmayı bilmiyorsanız eğitim alın ya da araştırın. Sadece bayilik veren firmalar pişmeden köfteleri hazır olarak bayilerine göndermektedir. Burada da mühim olan nokta gizleme koşulları olacaktır. Oldukca minik bir dükkana bile haiz olsanız  hijyen kurallarına dikkat edin. Bir caddede 5 tane pişmeden köfteci var ise orayı seçmeyin. Bu sebeple onların bir satın alan çevresi ve tanınmışlığı var. Sadece siz sektöre yeni giriyorsunuz. Oldukca fırın ekmek yemeniz icap ettiğini ihmal etmeyin. Yasal prosedürlere de riayet edin. Lüzumlu makamlardan lüzumlu izinleri almanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Pişmeden köfteci haricinde bir iş fikri arıyorsanız cafe açarak gelir elde edebilir, lüzumlu finansal deposu iş planı hazırlamak dahilinde Kosgeb’ den sağlayabilirsiniz.

çiğ-köfte-dükkanı
Tecim kurallarını bilmeniz gerekiyor.

Bayilik Veren Firmalar

Pişmeden köfte işine girmek istiyorsanız kesinlikle pişmeden köfte firmalarının bayilik hizmetlerinden destek almanızı tavsiye ederiz. Bu firmalar ile iletişime geçerek bir tek ücret ödersiniz. Dükkan dekorasyonu kurumsal renklere uygun olarak şirket tarafınca hazırlanmış olur. Üstelik bu firmalar isim bedeli şeklinde herhangi bir fazladan maliyet de çıkarmazlar. Bu firmalar;

 • Ziyafet Çiğköfte
 • Pişmeden Köfte Miss
 • Komagene Çiğköfte
 • Erkan Usta
 • Adıyaman Pişmeden Köfte Ömer Aybak
 • Pişmeden Köfteci Sait
 • Battalbey Çiğköfte
 • Çiğ Köftem
 • Adı Yörem Çiğköfte
 • O Ses Çiğköfte
 • Tatlıses Pişmeden Köfte
 • Hacıoğlu Pişmeden Köfte şeklinde firmalardır. Bu firmaların Türkiye genelinde toplamda 25 bini aşkın şubesi bulunmaktadır.

Bu firmalardan bayilik almanız durumunda 1 ay içinde dükkanınız lüzumlu ekipmanlar sağlanarak kurulmaktadır.

Pişmeden Köfteci Dekorasyonu ve Lüzumlu Ekipmanlar

Bayilik veren firmaların lüzumlu olan ekipmanları paket halinde sunduğunu belirtelim. Bunların toplam maliyetleri 20-25 bin TL olmakta ve bu firmalar kuruluma hususi kampanyalar düzenlemektedir. Mesela kurulum paketlerinin içinde parasız 100 kilogram pişmeden köfte olmaktadır.

 • Pişmeden köfte bankosunu 1500-3000 TL içinde bir fiyata satın alabilirsiniz. sahibinden.com‘ daki bankoloru inceleyebilirsiniz.
 • İçecek soğutma dolabı 2000 TL’ ye alabilirsiniz. Sadece anlaşmalı firmaların içeceklerini satmanız dahilinde size soğutucu hizmeti verebilirler.
 • Dükkanınız için masa ve iskemle almalısınız. 250 TL’ ye 1 masa ve 4 iskemle alabilirsiniz.
 • Paket servisleri için motosiklet almanız gerekmektedir. 5 bin TL’ ye bir motosiklet alabilirsiniz.
 • İsminize uygun bir tabela yaptırmanız gerekmektedir. 96*160 Led tabela 30 açık oturum 1400 TL, renkli olanlar ise 3100 TL’ dir.
 • Ek olarak servis için tabak, sini, paket pişmeden köfteleri sarmak için streç film, masalara koymak için peçetelik, nar ekşisi kabı, kesme tahtası, bıçak, çöp kovası, eldiven şeklinde malzemeleri de almanız gerekmektedir.
 • Ek olarak isminizin yer almış olduğu magnet, ıslak mendil, dürüm kapları şeklinde uygulamalar ile de isminizi duyurabilirsiniz.
 • Tüm bu ekipmanların maliyetleri 10-15 bin TL tutarında olacaktır.
çiğ-köfte-yapımı
Pişmeden köfte dükkanı açmak için lüzumlu olan ekipmanlar hakkında fiyat araştırması yapmanız gerekmektedir.

Bunlara haiz olmanız için lüzumlu finansal deposu bankalar aracılığı ile elde edebileceğiniz şeklinde KOSGEB’ in verdiği desteklerden de faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Destekleri

Girişimci olmak isteyenlere KOSGEB bir iş planı hazırlamaları dahilinde destek vermektedir. Yiyecek imalatı temalı kod ile destek almanız mümkündür. Sadece bayilik almak istiyorsanız banka kredilerini tercih etmelisiniz. Bu sebeple üretimi sizin yapmanız ve bunu iş planında detaylı olarak anlatmanız durumunda destekleme ödemesi alabileceksiniz. Ilk olarak KOSGEB’ in belirli dönemlerde düzenlemiş olduğu kurslara kayıt yaptırmanız gerekiyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı altındaki kurslara hepimiz kayıt yaptırabilir sadece katılım zorunludur. Eğitim 32 saatten oluşmaktadır. Kurs sonrası verilecek olan sertifika ile desteğe başvurulabilmektedir.

İş planında niçin pişmeden köfte sektörünü tercih ettiğinize, mevzu ile ilgili almış olduğunuz herhangi bir eğitim olup olmadığına, mekan tercihine, fiyat politikasına yer vermeniz gerekmektedir. Kendinize uzun solukta hedefler koymalısınız. Bu bağlamda KOSGEB iş planını kabul etmiş olduğu girişimcilere 50 bin TL geri ödemesiz, 100 bin TL de geri ödemeli olmak suretiyle toplamda 150 bin TL destek vermektedir. Girişimcilik destekleri hakkında informasyon alabilirsiniz. İş planınız kabul edildiğinde;

 • Kosgeb veri tabanına kayıt olmalı
 • Taahhütname imzalanmalı
 • Finansal deposu almak için müracaat yapılmalıdır.

İş planı hazırlarken örneksiz olmaya itina gösterin. Fikirlerinizi açık bir halde beyan edin. Bu sebeple girişimci demek ötekilerden değişik anlamına gelir. Bu sebeple farkınızı ortaya koymalısınız. 2021 senesinde Kosgeb tarafınca verilen destek sunar ile işinizi kurabilirsiniz. Yeni işinizin hayırlı olmasını diliyoruz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir