Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Siberbank tarafınca satın alınması akabinde her geçen gün şubesiz bankacılık işlemleri ile ilgili yepyeni çalışmalara imza atan Denizbank; bununla birlikte geliştirdiği Açık Deniz adlı web bankacılığı ile de müşterilerinin tüm gereksinimlerine yanıt vermeye iş koşturmacasındadır. Bunlar içinde EFT – havale işlemleri, hesap açma kapama, yatırım hesabı, kredi kartı başvurusu – ödemesi – detaylı görüntüleme, kredi başvurusu, vs. daha birçok işlem mevcuttur.

Bugünkü yazımızda bu işlemlerden birisi olan EFT işlemi ile ilgili olarak; Denizbank EFT iptali nasıl yapılır sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

EFT iptalinde izlenecek yol birazcık da paranın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı ya da EFT iptali için ne kadar acele hareket geçildiğine nazaran değişecektir. EFT işleminin iptalinin gerçekleştirilebilmesi için en süratli şekilde Denizbank Alan kişi Hizmetleri numarası olan 0 850 222 08 00 nolu telefonu aramak gerekiyor. Şubelere gitmeye ya da başka bir platform üstünden bank yetkilileri ile irtibata geçmeye gerek kalmamıştır. En kısa çözüm satın alan hizmetleridir. Acil etmemizin sebebi ise; EFT işlemlerinin gelişen teknoloji yardımıyla artık yalnız 15 – 20 dk içinde tamamlanan bir para transferi olmasıdır. EFT iptali yapmak istediğimizde satın alan hizmetleri ile en kısa içinde irtibata geçmek; para iade süremizin en aza inmesi anlamına gelecektir. Şimdi sırasıyla EFT iptalinde karşılaşabileceğimiz senaryolara bakalım.

Karşı Hesaba Ulaştıysa

Bu durumda maalesef işler daha zorlaşacak ve süreç daha da uzayacaktır. Bunun sebebi ise; bankanın karşı hesap sahibinden teyit almak istemesidir. Bu senaryo; EFT iptali işlemi için karşılaşılabilecek son olarak senaryodur. Bu durumda Denizbank ‘ı arayıp EFT iptal talebi açmak gerekir. Karşı taraftaki hesap sahibi ile bankası görüşecek, bu kişinin teyit etmesi sonrasında bankasının da uygun görmesi üstüne Denizbank ‘a haber vererek para iade işlemini yapmış olacaktır.

Karşı Bankanın EFT Havuzundaysa

Bu durumda işler birazcık daha kolaylaşıyor. Şu sebeple para herhangi bir kişiye hemen hemen ulaşmadığı için iadesi daha kolay gerçekleştiriliyor. Bu durumda gene Denizbank satın alan hizmetlerini aramak gerekiyor. Önlem amaçlı karşı bankanın satın alan hizmetlerini de bir arayarak durumu aktarmanız faydanıza olacaktır.

Denizbank EFT Havuzundaysa

En kolay EFT iptali burada olacaktır. Şu sebeple para sizin hesabınızdan çıkmış ve hemen hemen Denizbank EFT havuzunda bulunmaktadır. Buradan da paranın iadesi için ise; oldukca kısa bir süreniz vardır. Bundan dolayı Denizbank EFT havuzundan çıkmadan muhakkak satın alan hizmetlerine ulaşmalı ve EFT iptal işlemi için talep açtırmalısınız.

İleri Tarihindeki ve Mesai Dışı verilen EFT Emirleri Değişik

Bu tarzda vermiş olduğunuz EFT emirlerinizin iptali için gene ister Denizbank satın alan hizmetlerini 0 850 222 08 00 nolu telefonu arayabilir, isterseniz de Açık Deniz İnternet Bankacılığı ya da mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonrasında Para Transferleri menüsü altından, hemen hemen gönderilmemiş olan EFT ‘nizin iptalini sağlayabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir