Denizbank Eğitim Kredisi ve Öğrenci Kredi Kartları

Eğitim mevzusunda yaşanacak olan finansman sıkıntıları için bankaların geliştirdiği gereksinim kredisi ürünleri bulunmaktadır. Vakıfbank, Yapı Kredi şeklinde eğitim kredisi veren bankaların yanında Denizbank  da talebe kredisi vermektedir. Öğrenciler bankalar tarafınca riskli olarak kabul edilse ve bazı bankalar tarafınca kredi talepleri ve kredi kartı başvuruları reddedilse de Denizbank’ ın öğrencilere sunmuş olduğu kredi kartı ürünü de bulunmaktadır. Öğrencilere gereksinim kredisi sunan bankalar ise bunu belirli şartlar dahilinde yapmaktadır. Sizler için Denizbank tarafınca verilen eğitim kredilerini ve talebe kredi kartlarını araştırdık.

Öğrenciler İhtiyaç Kredisi Alabilir mi?

Öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması amacı ile gereksinim kredisi sunan pek fazlaca banka bulunmaktadır. Bu bankaların verdiği krediler eğitim kredisi olarak isimlendirilse de aslen bunlar birer gereksinim kredisi türüdür. Bu krediler birer gereksinim kredisi olduklarından dolayı vadeler genel anlamda 36 ay olabiliyor. Fakat bankaların kredi şartları değişim gösterebiliyor. Bankaların kredi vermek için müşterilerinde aradıkları bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların başlangıcında bir gelire haiz olmak gerekiyor. Öğrencilerin tertipli gelirleri olmadıklarından dolayı bankalar muhakkak kredi verme mevzusunda davranışlarında ölçülü yaklaşacaktır. Öteki husus ise yaş şartıdır. Kredi başvurularının kabul edilmesi için belirlenmiş olan yaş şartı 18‘ dir. Eğer kredi talebinde bulunacak olan öğrenciler belirlenen yaş şartına haiz değillerse kredi başvurularını velileri ya da kanuni vasileri aracılığı ile yapılması gerekmektedir.

Öğrenci İhtiyaç Kredisi
Talebe İhtiyaç Kredisi

Bankaların müracaat esnasında inceleyeceği öteki kriter ise kredi notudur. Kredi notu 5 senelik bankacılık geçmişinizi ifade etmektedir. Daha evvel almış olduğunuz krediler ve kredi kartları kredi skorunuzu da etkileyecektir. Sadece daha evvel bu bankacılık ürünlerinden herhangi birini kullanmadıysanız kredi notunuz yok anlamına gelir. Sadece öteki şartlara sahipseniz kredi talepleriniz kabul edilecektir. Gelir belgesi mevzusunda bankaların sorun çıkarması halinde ise yapmanız ihtiyaç duyulan şey e-kredilere başvurmaktır. Pek fazlaca bankanın tek bir sms ile ya da web bankacılığı üstünden başvurabileceğiniz kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu kredilere başvurarak da finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Lüzumlu şartları taşımanız durumunda eğer kredi talebiniz daha yüksek tutarlarda ise bu durumda bankaların gereksinim kredilerine başvurabilirsiniz. Sadece okul ve kurs harcamaları şeklinde tutarlarda kredi almak için eğitim kredilerine başvurmanız daha mantıklı olacaktır. Faizsiz eğitim kredisi veren bankaları inceleyebilir ve bu bankalardan alacağınız eğitim kredisi ile eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi 2021

Eğitim kredisi kampanyası bulunan bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Banka tarafınca uygun faiz oranları ve vadeler ile kredi sunulmaktadır. Eğitim masraflarınız işin içinden çıkılmaz bir hal alıyorsa Denizbank tarafınca sunulan eğitim kredilerine kolayca müracaat yapabilirsiniz.

Kredi özellikleri:

 • Vade 60 ay olmaktadır.
 • Üniversite, kurs tutarı, hususi okul tutarı şeklinde harcamalarınızda bu kredilerden yararlanabilirsiniz.
 • 12 aya varan vadelerde faiz oranı %2,65 olurken
 • 13 ay ve 60 ay (dahil) vadelerde faiz oranı %2,75 olmaktadır.
 • Kredi talebinde bulunacak olan kişinin reşit olması gerekiyor.
 • Talebe reşit değilse kredi başvurusunu velisi ya da vasisi yapabilir.
 • Veli müracaat yapıyorsa bankaya tertipli gelir sunmalıdır.
Denizbank Eğitim Kredisi
Denizbank Eğitim Kredisi 2021
 • Veli ya da vasinin kredi notları muntazam olmalıdır. Kara listede olanlara ya da kredi notları kredi çekmelerine engel teşkil edecek olanlara kredi verilmeyecektir.
 • Eğitim kurumlarından ödemeye ilişkin faturaların alınması ve çekilecek olan kredi tutarının bu faturalara bakılırsa verilmesi usulü uygulanmaktadır.
 • Kredi sahibine kredisi nakden verilmemekte olup okul hesaplarına aktarılmaktadır.

Kredi Başvurusunda Ihtiyaç duyulan Evraklar

Eğitim kredisi başvuruları yalnız Denizbank şubelerinden yapılmaktadır. Kredi talebi ile banka şubelerine gittiğinizde sizden talep edilecek olan evraklar vardır.

 • T.C. kimlik belgesinin aslı ve öteki nüshası
 • Talebe kabul belgesi
 • İkametgah belgesi ya da kredi çekecek olan şahıs adına düzenlenmiş son aya ilişkin satmaca
 • Gelir durumunu gösteren belge

Gelir belgesi maaş bordrosu olabileceği şeklinde, ustalık belgesine haiz olan çalışanlar için vergi levhası, maaş yazısı ile müracaat yapanlara ek olarak şirketlerinin imza sirküsü gerekmektedir. Bu evrakları eksiksiz olarak banka şubelerine teslim etmeniz durumunda banka tarafınca kredi başvuruları incelenecek olup şartlara haiz olmayanların başvuruları reddedilecektir. Öğrencilere kredi veren bankalardan kredi alabilirsiniz.

Örnek Kredi Hesaplamaları

60 aya varan vadeler ile siz de kredinizi Denizbank’ tan alabilirsiniz. Günümüzde faiz oranları oldukça yüksek olup, gereksinim kredilerinin faiz oranları da 2,5 ila 3 civarındadır.

denizbank-eğitim-kredisi
Denizbank eğitim kredisi

Denizbank, öğrencilerin eğitim hayatlarına aralıksız olarak devam etmelerinin sağlanması amacı ile uzun vadelerde ve uygun ödeme koşulları ile kredi sunan bankaların başlangıcında gelmektedir. Yukarıdaki tabloda yapılmış olan örnek kredi hesaplamaları gösterilmektedir.

12 ay vadeli olarak 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.015,45 TL olurken 60 ay vadeli olarak kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 384,86 TL olacaktır. Sadece vadelerin uzun tutulması durumunda toplam ödenecek olan sayı artış göstermektedir.12 ay vadeli olarak kredi çekmeniz durumunda yıl sonunda ödemiş olacağınız toplam meblağ 12,185,4 TL olurken, 60 ay vadeli olarak kredi kullanmanız durumunda ödeyeceğiniz toplam meblağ 23,091,6 TL olmaktadır. Bu fark vade kadar ödeyeceğiniz faizden meydana gelmektedir. Bu sebeple vadeleri düşük tutarak kredinizi bir an evvel bitirmeniz oldukça mantıklı olacaktır.

Hesaplama aracını kullanarak çekmek istediğiniz meblağ üstünden yapacağınız kredi hesaplamaları ile geri ödeme planı oluşturabilirsiniz. Üniversite öğrecilerine kredi kartı veren bankalar isminde içeriğimizden detaylı data alabilirsiniz.

Denizbank D-Şarj Bonus

Denizbank tarafınca gençlere yönelik olarak geliştirilmiş kredi kartı ürünü D-Şarj Bonus’ tur. Bu kredi kartı Denizbank’ ın klasik kredi kartı olan Bonus kart ile aynı özelliklere haizdir. Yurt içinde üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde bonus kazanırsınız. 1 Bonus 1 TL değerinde olmaktadır. Biriken bonuslarınız ile parasız alışveriş yapmanız mümkün olmaktadır. 6 ay süresince bankaya, her ay 200 TL tutarında harcama yapacağınızı taahhüt ederseniz otomatikman kartınıza 10 TL bonus eklenmektedir. Kartınızı ATM’ lerde banka kartı olarak da kullanmanız mümkün olmaktadır.

08502220800 numarasını arayarak, şubelerden, web bankacılığı ya da mobil bankacılık üstünden kolayca kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Kartınızdan taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Finansman ihtiyacınız olan şeyleri bu şekilde karşılayabilirsiniz. Ülke sınırları içinde yiyecek temalı harcamalarınızda 10 TL değerinde bonus kazanabilirsiniz. Beyaz perde ya da tiyatro biletlerini hafta sonu almanız durumunda da %10 değerinde indirim kazanırsınız. Kartınız ile web üstünden yapacağınız harcamalarda da %10 indirim kazanabilirsiniz.

Denizbank D-Şarj Bonus
Denizbank D-Şarj Bonus

D-Şarj bonus kartı için ek kart da çıkarabilirsiniz. Bu ek kartlar tamamen parasız olmakla beraber ilk yıl kart tutarı 3.5 TL olacaktır. Kartı kullanmaya başladığınız ikinci yıl ise 55.5 TL senelik kart aidatı ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartlarının alışveriş faiz oranları %2,25 olmakla birlikte yapacağınız taksitli ön ödeme çekimlerinde de bu faiz oranı uygulanacaktır. Gecikme faizi oranı ise %2,75 olarak belirlenmiştir.

Öğrencilerin de kullanabileceği bu kredi kartına haiz olmak isteyenlerin 18 yaşlarında olması gerekiyor. Sadece kredi kartları gelir durumuna bakılırsa belirlenmekte olup öğrenciler gelir belgesi sunamadıklarından dolayı kart limitleri maksimum 1000 TL civarında olmaktadır.

Denizbank Gençlik Hesabı

Denizbank tarafınca gençlere yönelik olarak geliştirilmiş bir hesap bulunmaktadır. Gelir ve giderlerinizi bu hesap üstünden takip edebilirsiniz. Ek olarak gençlere yönelik olarak verilen bu hizmet neticesinde hesap kullanım tutarı vb. ek ücretler alınmamaktadır. Bankacılık üstünden yapacağınız havale işlemleri şeklinde fazladan işlemler için herhangi bir işlem tutarı ödemezsiniz. Denizbank tarafınca oluşturulmuş öteki bankacılık hizmetleri ile ilgili detaylı data almak için tıklayınız.

Denizbank tarafınca öğrenciler için geliştirilmiş olan bir bankacılık sistemi bulunmaktadır. Gençlik Bankacılığı adında olan bu sistem dahilinde eğitim kredisi çekebilir ve şubelere giderek D-şarj kredi kartına haiz olabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir