Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran Hesap, Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu kredili mevduat ürünüdür. Kurtaran hesap ile hesabınızda para olmasa bile, gelir belgeniz doğrultusunda size tanımlanmış olan limitler dahilinde daima hesabınızda paranız vardır.

Kurtaran Hesap ile otomatik satmaca ödemeleri dahil daha ilkin Denizbank’tan çekmiş olduğunuz kredili ürünlerin taksitlerini gecikmeye girmeden ödeyebilirsiniz. Denizbank’ın siz kıymetli müşterilerine sunmuş olduğu bu kredili mevduat hesabı ürünü için aylık faiz işletilmektedir. Mesela 500 lira kullandıysanız ay sonu 530-550 lira içinde bir ödeme yaparsınız. Kısaca 30-50 ile arası bir faiz ile 500 lirayı bir ay kullanmış olmuş olursunuz ve haricinde herhangi bir çekim tutarı de ödemezsiniz.

Kurtaran Hesabınızı DenizBank Banka kartınız var ise Electron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Denizbank kurtaran hesaba müracaat yapmak için  cep telefonunuzdan büyük harflerle ” KURTARAN” yazın ve 3280’e SMS yollayınız. 5 dk içinde pozitif yönde yada negatif bir dönüş mesajı gelecektir. Gelen bildiri pozitif yönde ise size limit bilgisi gelir ve artık yapmanız ihtiyaç duyulan tek birşey kalır o da bankaya gidip kimlik ve ikametgah ile ibrazın tamamlanmasıdır.

Denizbank Kurtaran Hesap açmak için öteki bir yolda size en yakın Denizbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kurtaran hesap açmak için lüzumlu belgeler: kimlik aslı, gelir belgeniz yeterlidir.

Denizbank kurtaran hesap tanımlamasında Findeks kredi notunuz büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Findeks kredi notunuz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım Özellikleri
  • Kurtaran Hesabın taksitli kullanımı için ayrı bir limit tesis edilmez. Mevcut Kurtaran Hesap limiti dahilinde kullanım yapılabilir.
  • DenizBank şubelerinden, AçıkDeniz İnternet Bankacılığından, AçıkDeniz Telefon Bankacılığından ve 7/24 tüm AçıkDeniz ATM’lerinden taksitli kullanım yapılabilir.
  • Minimum kullanım tutarı 200 TL dir.
  • 3, 6, 9 ya da 12 ay taksit seçenekleri ile geri ödenebilir.
  • İlk taksit zamanı bir sonraki ayın son iş günü olur
  • Hesabınızda para olsa bile Kurtaran Hesap limitinizden taksitli kullanım yapılabilir
  • Taksit tutarının ödenmemesi durumunda taksit tutarı içindeki anaparaya Kurtaran Hesap faizi işletilir.

Ay içindeki kullanımlarınızı ve asgari ödeme tutarınızı gösteren ekstreniz bir sonraki ayın ilk haftasında gönderilir. Ekstredeki asgari ödeme tutarının son ödeme evveliyatına kadar ödenmesi gerekmektedir.

*Bankamızda e-mail adresiniz tanımlıysa Kurtaran Hesap ekstreniz e-mail adresinize gönderilecektir.

 

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir