Denizbank ve Türk Traktör İşbirliği ile Çiftçinin Yüzü Gülüyor

Ülkemiz bildiğimiz suretiyle dünya genelinde ziraat üstüne bir sıralama yapıldığında epeyce üst sıralarda bulunan ülkelerden birisidir. Doğal ki ziraat sektörü de gelişen teknolojiden nasibini alarak her geçen gün makineleşmeye devam etmekte, ister istemez bu da çiftçiye bir maliyet getirmektedir. Bu maliyetler ise kimi vakit yüksek meblağlara karşılık edebilmekte olup, çiftçinin belini bükebilmektedir. Üstelik yalnız belli dönemlerde para kazanabilen çiftçiler ise bu makineleşmeye geçişte ve makine tedarikinde zorlanabilmektedir. İşte tam da bu aşamada bankalar devreye girerek, çiftçinin nakit ihtiyacının çözülmesi adına krediler sağlamaktadır.

Denizbank da bu bankalardan birisi olup cazip kredi kampanyaları ile çiftçiye nakit desteği sağlıyor. Son olarak kapmanyalara baktığımızda; Denizbank ve Türk Traktör ortaklık ile çiftçinin yüzü gülüyor. Şimdi size bu anlaşmanın detaylarını aktaralım.

Traktör ister istemez çiftçinin eli kolu kadar mühim bir makine olduğundan Denizbank bilhassa bu traktör kampanyası ile çiftçiler tarafınca tercih edilen bankalardan birisi olmuştur.

% 0,99 ‘dan Başlamış olan Faiz Oranları

Kampanyanın detaylarına baktığımızda; Türk Traktör ‘den sıfır km traktör almak isteyen çiftçileri kapsadığını görmekteyiz. Bu kampanyada 0 km New Holland ve Case marka traktör almak isteyen çiftçiler için faiz oranları % 0,99 ‘dan başlamakta olup, öteki markalar için de kredilendirme yapılmakta ve bu markalar için ise kredi faiz oranı ise % 1,05 olarak belirlenmiştir.

Esnek Ödeme Koşulları ve 7 Yıl Vade

Kredinin en dikkat çekici noktalarından birisi de ödeme dönemlerinin çiftçinin hasat tarihlerine nazaran birazcık daha esnek olabilmesi. Vade süresine baktığımızda da 7 yıla kadar kısaca 84 aya kadar uzadığını görmekteyiz. Normalde taşıt kredilerinde en fazla % 85 ‘lere kadar çıkabilen finansman oranı ise Denizbank tarafınca traktör almak isteyen çiftçiler için % 100 olarak belirlenmiş durumda. Şu demek oluyor ki alacağınız traktörün değerinin tamamı için Denizbank çiftçilere kredi verebiliyor. Bu krediden yararlanmak isteyen çiftçilerden ise yalnız 450 TL kredi harcaması alınıyor.

% 0,99 Faiz İçin Şartlar

Çiftçilerin Denizbank ‘tan çekecekleri traktör kredisinde % 0,99 faiz oranından yararlanabilmeleri için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartları da derhal sizlere aktaralım. Ilk olarak Denizbank ‘tan minimum 15 bin TL limitli üretici kart almak gerekiyor. Bunun yanı sıra alınacak traktör için kasko ve gene krediyi çeken şahıs için de ferdi kaza sigortası yapılması koşul koşuluyor. Ek olarak bir de otomatik satmaca ödeme talimatı verilmesi gerekiyor.

İkinci El İçin de Kredi Veriliyor

Eğer 0 km traktör alacak gücünüz yoksa üzülmenize gerek yok. Bu sebeple Denizbank ‘ta New Holland ve Case marka traktörlerin ikinci el olanları için de kredi imkanı bulunuyor. Üstelik faiz oranları da % 1,09 ‘dan başlıyor.

Lüzumlu Belgeler

Krediye başvurmayı düşünenler için lüzumlu belgeleri de izah edelim. ÇKS belgesi, çiftçilik belgesi,  kimlik ile en yakın Denizbank şubesine gitmeniz kafi.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir