Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021

Evlilik kredisi alma şartları, iyi mi alınır? 2021 evlilik kredisi başvurusu, düğün için kredi veren bankalar ve en uygun evlilik kredisi veren bankalar ile ilgili bilgilere ulaşmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. KOSGEB evlilik kredisi diye bir kredi çeşidi yoktur. 

Yurttaşlarımızın çeşitli gereksinimlerine çözümler sunma adına hükümette bulunan bakanlıklar toplumsal yaşama destek sağlama adına birçok hizmeti ortaya koymaktadır. Her bakanlığın kendi hizmet bölgesine gore ortaya koymuş olduğu bu hizmetler devlet eliyle yapıldığından dolayı birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Son yıllarda devlet eliyle meydana getirilen toplumsal hizmetlere bakıldığında genç nüfusun yetişmesine yönelik eğitim, toplumsal yaşam ve gelecekleri yönündeki planlar bazı alınmaktadır. Verilen bu hizmetler ile ilgili olarak Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı gençlerimiz için devlet destekli evlilik kredisinin mimarı olarak ön plana çıkmıştır.

10.000 TL Evlilik Desteği Şartları

Maliye ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığının da büyük katkıları ile hayata geçirilen bu proje yardımıyla 18 ile 24 yaş aralığında bulunan gençlerimize 10.000 TL’lik kredi desteği verilmektedir.

Meydana getirilen bu düzenleme ile beraber bundan bu şekilde gençlerimiz evlenirken zorlanmalarına gerek kalmayacaktır. Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığının belirlemiş olduğu şartları elde eden ve Türk Ceza Kanununda belirtilen ağır suçlar kapsamındaki cezaları siciline işletmeyen her bir gencimiz faydalanabilecektir. Devlet destekli evlilik kredisi 10.000 TL ile sınırlandırılmış olup ödeme noktasında 4 senelik bir süreyi kapsamaktadır. Geri ödeme süresinden öncesinde de bakanlık tarafınca 1 yıl geri ödemesiz olup toplamda 5 senelik bir geri ödeme süresi belirlenmiştir. Ertelemeli süre eğer evlenen gençlerimizin ilk yıl evlatlarının olması ile beraber 1 yıl daha ötelenerek, 2 yıl geri ödemesiz 4 yıl içinde bitirilmesi isteniyor. Ek olarak bu uygulama devlet yurtlarında kalan, yetim ve öksüz gençlerimiz içinde geçerlidir.

Mühim!  Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi 2021

Yurttaşlarımızın toplumsal yaşam standartlarını daha iyi hale getirebilmek için devlet eliyle birçok olanak sunulmaktadır. Bakanlıklar bünyesinde meydana getirilen emekler doğrultusunda birçok yenilik ortaya konulmaktadır. Son yıllarda toplumsal yaşam standartlarını düzenleme adına Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığınca devlet destekli evlilik kredisi ortaya atılmıştır. Buna gore bakanlığın belirlemiş olduğu şartlar dahilinde evlenmeyi düşünün gençlerimize maddi destek sağlaması adına faizsiz evlilik kredisi verilmektedir.

Düğün (Evlilik) Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredisi veren bankalar aşağıda sıralanmıştır.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Yapıkredi Bankası
 • Vakıfbank
 • Türkiye Iktisat Bankası (TEB)
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • Denizbank

Devlet destekli evlilik kredisi iyi mi alınır?

Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı tarafınca belirlenen aşağıdaki şartlar dahilinde devlet destekli faizsiz evlilik kredisi verilmektedir. Buna gore;

 • Evlenecek olan çiftlerimiz 18-24 yaş içinde olmalı.
 • Türk Ceza Kanununda yer edinen ağır suçlardan herhangi biri ile cezalandırılmamış olmak.
 • Maddi imkansızlıklar sebebiyle evlenemeyecek durumda olmak.

Tüm bu kriterleri elde etmiş olan bay hanımefendi her Türk vatandaşı devlet destekli faizsiz evlilik kredisinde faydalanabilmektedir. Bakanlığın belirlemiş olduğu şartları elde eden her vatandaşımıza faizsiz 1 yıl geri ödemeksizin 10.000 TL evlilik kredisi devletimiz tarafınca verilecektir. Kredinin toplamda geri ödeme süresi 4 yıl ile sınırlandırılmış olup verilecek olan kredi kamu bankası aracılığı ile vatandaşlara ulaştırılacaktır. Ek olarak evlenip ilk yıl çocuk sahibi olan ailelerin evlilik kredisi 1 yıl ötelenebilecektir.

Evlilik Kredisi 2021

Evlilik Kredisi Başvurusu

Devlet destekli evlilik kredisi iyi mi alınır ile ilgili olarak bilinmesi ihtiyaç duyulan bir öteki detay ise, üniversite mezunu olan yurttaşlarımız için yaş aralığı 26 yaşına kadar uzatılmıştır. Evlenecek olan çiftlerimizden herhangi biri yetim yada devlet yurtlarında kalmış ise, kredinin geri ödemesi gene bakanlık tarafınca minimum 2 yıl olarak ötelenmek şartıyla 4 yılda geri ödenmesi istenecektir.

Mühim!  Evleneceğim Param Yok Diyenlere Mühim Tavsiyeler

Evlilik kredisi bankalar aracılığı ile verileceği için evlenmeyi düşünen çiftlerimiz müracaat için bankaların şubelerini kullanmaları gerekecektir. Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı önderliğinde Maliye ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığının da destekleri ile yurttaşlarımızın toplumsal yaşam standartlarının arttırılması devletimiz eliyle planlanmıştır.

Vakıfbank, Halkbank yada Ziraat Bankası çeyiz hesabı açarak devlet destekli çeyiz parasına başvurusu yapabilir devlet desteği evlilik kredisi alabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Açan Bankalar

Kamu Mevduat Bankaları ; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank.
Hususi Mevduat Bankaları; DenizbankTürk Iktisat Bankası, Akbank, Şekerbank, Türkiye Güvence Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Turkısh Bank, Fibabanka, Anadolubank…
Kamu Katılım Bankası; Ziraat Bankası..
Hususi Katılım Bankaları; Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Ve Kredi Bankası, Turkısh Bank, Fibabanka, Anadolubank…

Daha detaylı detayları açıklamalar geldikçe buradan yazacağız.

Artık bankalardan çeyiz hesabı açabiliyorsunuz, bu tür fırsatları kaçırmayınız.

Ziraat Evlilik Kredisi makalesini okumanızı tavsiye ediyoruz.

Evleneceğim fakat param yok diyenlere tavsiyeler adlı makalemizi okuyun.

Bundan önceki yazımız olan 10.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir