Devlet Destekli Tohum Kredisi Nasıl Alınır?

Tohum kredisi almak için devlerin yapmış olduğu kredi yardımı çiftçilere rahat nefes aldıran müjdeli bir haber olmuştur. Bu müjdeli haber ile üretim yaparak ülke ekonomisine kıymetli katkılar elde eden çiftçilerimiz, üretimlerini daha rahat koşullarda yapabilmeleri için, devlet çiftçilere fidandan tutun buğday, arpa, yulafa kadar bu tohumlarda teşvik parası veriyor.

Devlet Destekli Kredi Nedir?

Devlet destekli kredi , devletin çiftçilere, hanımefendilere, esnaflara, KOBİ’lere vs. değişik sektörlerde çalışan değişik insanlara, avantajlı faiz oranları, vade imkanları, hibeler ve ödemeler ile, işlerini geliştirmeleri, işlerine yatırım yapmaları, üretimlerini daha kolay şekilde yapmaları, ekonomiyi canlandırmaları, istihdamı artırmaları şeklinde pek oldukca sebeplerle devletin yapmış olduğu yardımlara verilen isimdir.

Ziraat Bankası’nın Çiftçilere Verdiği Destek sunar Nedir?

Ziraat Bankası, tarımla uğraşan çiftçilere pek oldukca değişik sektörde hizmet vermektedir. Bu sektörler; hayvansal üretim kredileri ve su ürünleri kredileri olmak suretiyle hayvancılık ve su ürünleri kredisi, tarımsal mekanizasyon kredileri, minik ekipman kredileri, çağıl basınçlı sulama kredileri şeklinde mekanizasyon kredileri, nakliye aracı kredileri, hasat pazarlama kredileri, bitkisel üretim kredileri şeklinde oldukca çeşitli sektörlerde ve türlerde  kredilerdir. Peki bu sektörlerden herhangi birinde çalışıyor ve krediye ihtiyacınız var ise Ziraat Bankası kredi iyi mi alınır? Ilk olarak lüzumlu belgelerinizi tamamlamanız gerekir. Bunun için, gerçek şahıs olarak müracaat yapıyorsanız, nüfus cüzdanınız, Ziraatçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olunduğuna dair ÇKS belgesi, tarımsal işletmesinin bulunduğunu kanıtlar nitelikteki tapu kaydı, kira kontratı şeklinde belgeler, krediye karşılık gösterilecek teminatın belgeleri, son üç yıla ilişik olan bilanço ve gelir tablosu gereklidir.

Eğer tüzel kişilik olarak başvuruda bulunacaksanız, Çitçi Kayıt Sitemine kayıtlı olduğunuzu gösterir ÇKS belgeniz, etkinlik gösterdiğiniz odanın kayıt belgesi, vergi levhanız, krediye güvence olarak gösterebileceğiniz belgeleriniz, tapu kaydı kredi kontratı şeklinde tarımsal işletmesi bulunduğunu onaylama edici belgeler, minimum son üç yıla ilişik olmak şartı ile bilanço ve gelir belgesi, tüzel kişiliği her kim temsil ediyorsa o kişinin almış olduğu kararlar ve noter onaylı imza sirküleri.

Bireysel yada tüzel kişiler olarak başvurularınızı yapmanız için yukarıda belirtilen belgelerinizi tamamladıktan sonrasında, sizlere en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek yada 0850 220 00 00 hatlı parasız satın alan temsilciliği numarasını arayarak satın alan temsilciniz aracılığı ile başvurunuzu tamamlayabilir, kredinizi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ziraat Kredi Kooperatiflerinden Kredi Almak İsteyenler

Ziraat kredisi almak için başvurunuzu Ziraat Bankası’na yapmaktan başka Ziraat Kredi Kooperatiflerine yaparak da yardım alabilirsiniz. Peki, Ziraat Kredi den kredi iyi mi alınır? Ilk olarak bu kredi için ödeme gücü bulunan 2 ortak bulunması gerekmektedir. Bunun yanında açılacak olan kredinin miktarına nazaran değişen kefiller gerekmektedir.

  • Kredilere karşı olarak teminatlar istenir. Bu teminatlar mal ipoteği, vasıta rehini yada güvence mektubu olabilir.
  • Bir yıla kadar olan kredilerde yüzde 8 faiz oranı uygulanırken, 1 ve 4 yıl içinde kredilerde yüzde 10 faiz oranı uygulanır.
  • Eğer kullanacağınız kredi 20 bin TL’nin üstünde bir değerse, müteselsil kefaletin yanı sıra taşınmaz mal ipoteği istenir. Rehin alınabilecek öteki varlıklara ziraat taşıtları örnek verilebilir.
  • Kullanacağınız kredi 40.000 TL üstünde ise açılacak olan kredinin toplam iki katı tutarında güvence verilmesi gerekmektedir.

Diyelim bu kredilerden birisine başvurdunuz , kredi başvurunuz da onaylandı. Peki bu aşamadan sonrasında devlet destekli bağışlama kredi ve teşvik iyi mi temin edilir? Müracaat yaptığınız krediye nazaran, her ay tertipli olarak tanımlamış olduğunuz Ziraat Bankası hesabına ücretiniz tanımlanır.

Kaz Yetiştiriciliği İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

Besicilik Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

tıkla sorunu sor

Devlet Destekli Tohum Kredisi Iyi mi Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir