DHL Kargo Takip | DHL Kargom Nerede

İnsanlık tarihinde en eski işlerden birisi de taşımacılıktır. İnsanlar hayatları süresince bir şeyleri bir yerden başka bir yere devamlı taşımaktadır. Aynı şekilde ticari hayatta da ürettikleri bir ürünün satıldıktan sonrasında müşteriye erişmesi için taşınması gerekmektedir. Bu kimi zaman ufak bir kutu içinde olabilirken kimi zaman devasa gemileri bile doldurabilmektedir.

DHL Kargom Nerede Iyi mi Takip Edebilirim?

Bilhassa globalleşen dünyamız her geçen gün büyük bir köy haline gelmekteyken; lojistik sektörünün önemi de artmaya devam etmektedir. Hele hele e – ticaretin yayılması ile beraber lojistik ve kargo şirketleri kafalarını kaşıyacak vakti bile bulamamaktadır. Bugün Çin ‘den aldığınız 5 dolarlık bir parça evinize kadar gelebilmektedir. Bu de lojistik ve kargoculuğun ne aşama geliştiğine işarettir.

Lojistik ve kargo üstüne bu kadar konuştuktan sonrasında; bu sektörde dünya genelinde oldukca büyük bir şirket olan DHL Kargo hakkında da birkaç kelam edelim. DHL Kargo; tren, vapur, tır, tayyare taşımacılığı, Express teslim, depolama hizmeti şeklinde hizmetlerde, daha doğrusu nakliye üstüne akla gelebileceği bir çok mevzuda hizmet veren oldukca büyük bir şirkettir. Yakaladığı oldukca ciddi gelişme ivmesi ile beraber; bugün dünyada 220 ‘den fazla ülkeye kargo, lojistik ve nakliye işi meydana getiren global bir şirket haline gelmiştir. DHL ‘nin ilk kurum amacına baktığımızda; 1969’lu yıllarda belge teslim etmek için kurulduğunu görmekteyiz. DHL Express ’in hisselerinin büyük çoğunluğu günümüz itibariyle bir Alman şirketi olan Deutsche Post ‘ta bulunmaktadır. Şirket hisseleri Deutsche Post tarafınca 2002 senesinde satın alınmıştır. DHL Express ‘in merkezi ise ( küresel anlamda ) Almanya ülkesi Bonn şehrinde bulunmaktadır. Genel Müdürlük bazında; ABD ( Plantation, Florida ), Singapur, Malezya, Hong Kong, Çin, Almanya ( Leipzig ) vatanlarında genel müdürlükleri bulunmaktadır.

DHL kargo mevzusunda da her geçen gün teknolojiyi yakalayarak çıtasını yükselten, bununla beraber bu mevzuda devamlı yenilenmenin ve yeni projeler üretmenin arkasında koşan oldukca büyük bir kurumsal şirkettir. Yapmış olduğu teknolojik atılımlarla beraber kurmuş olduğu sistem sonrasında; müşterilerine kargoları ile anlık informasyon paylaşmakta, kargonun nerede olduğu mevzusunda informasyon paylaşımında bulunmaktadır. Kargo takip edeni için DHL Kargo ‘nun resmi internet sayfası olan www.dhl.com.tr adresi üstünden gireceğiniz sitede kargo takip kısmına girip ilgili sekmeleri doldurup sorgula butonuna tıklanması kafi olacaktır. DHL kargom nerede iyi mi takip edebilirim diyenler için direkt bağlantı paylaşacak olursak; http://www.dhl.com.tr/tr/express/tracking/monitor_shipments.html linkini tıklayarak direkt olarak sorgulama ekrarına yönlendirileceksiniz.

DHL Kargo Satın alan Hizmetleri Numarası

DHL Kargo ile ilgili her türlü tavsiye, yakınma ve problemleriniz için çekinmeden; DHL Genel Müdürlük telefonu olan + 90 212 692 50 50 nolu telefonu arayarak yetkililerden yardım isteyebilir ya da DHL Kargo ‘nun internet adresinden http://www.dhl.com.tr/tr/contact_center/contact_express.html linki vasıtasıyla yazışma formunu kullanarak irtibata geçebilirsiniz. Bu formu kullanmanız halinde de en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Bundan önceki yazımız olan PTT Kargo Takip Sorgulama | PTT Kargom Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir