Dilerbank Kimin? Hangi Tür Krediler Veriyor?

Finans sektöründe hizmet veren kuruluşlar içinde vatanımızda ilk sırada her daim bankalar gelmektedir. Kuruldukları ilk yıllardan günümüze birçok isim ve çeşitli teşebbüsler ile kurulan bankalarımız kendi vizyon ve misyon programları çerçevesinde bireysel ve ticari müşterilerine lüzumlu desteği sunmaktadırlar. Bilhassa bireysel müşterilere yönelik hizmet veren hususi ve kamusal girişim destekli bankalarımızın ticari müşterilere hizmet veren kuruluşlara nazaran daha çok olduğu bir gerçektir.

Bu bağlamda vatanımızda yatırım alanında hizmet veren bankaların azca olduğu şeklinde adını asla duymadığımız fakat uzun süredir çeşitli vesileler ile yatırım yapmak isteyen kuruluşlara lüzumlu destekleri sunduklarını bilmekteyiz.

Bu bağlamda 1998 yılından bu yana hizmet veren ve tek banka şubesi ve 19 mensubu ile bu hizmetlerini devam ettiren Diler Yatırım Bankası ilk sırada gelmektedir.

İsmini kim bilir asla duymadığımız lakin 18 senedir çeşitli ana para kuruluşları, büyük firmalar, minik ve orta ölçekli birçok kuruma leasing desteğini verdiğini bilmekteyiz. Her insanın merak etmiş olduğu konulardan bir diğeri de Dilerbank kimin olduğu mevzusudur. Bankanın sahipliğini ve yönetimini elinde bulunduran kuvvetli grubumuz Diler Holdingdir. Diler Grup 5 milyonluk ana para ile kurmuş oldukları bu bankanın her geçen gün yatırım alanında destek isteyen müşterilerine çeşitli kredi desteğini sunduğunu söylemek gerekir. Yatırım noktasında çeşitli desteğe gerekseme duyan firmaların Diler Bank aracılığı ile Leasing yatırım ürünlerini düşük faiz oranları ile kullanabilmeleri mümkündür.

Dilerbank hangi tür krediler veriyor,sorusuna yönelik olarak yatırım bankacılığı uygulamaları ile “Finansal kiralama, finansman ve faktöring şirketlerin müessese ve faaliyetleri hakkında yönetmelik” kapsamında finansal kiralama sözleşmesi şeklinde yetkilere haiz bulunduğunu söylemek gerekir. Yatırımcı desteği bakımında sunulan Leasing desteğini yalnız yerli yatırımcıların değil hem de yabancı yatırımcılarında Dilerbank üstünden aldığını söylemek gerekir. Yatırım bankacılığı noktasında hizmet veren banka bu bağlamda mevduat kabul etmemektedir. Bireysel müşterilerine herhangi bir halde hizmet vermeyen Dilerbank kurumsal ve ticari müşterilerinin taleplerine karşılık vermektedir. 16 yılı aşkın bir süredir hizmetlerine asla hız kesmeden devam eden banka kurulduğu ilk günden bu yana halen tek banka şubesi ile müşterilerinin taleplerine karşılık vermektedir.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir