Dul, Yetim, Özürlü Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Kıymetli okuyucularım bu makalemizde dul maaşı, özürlü maaşı ve yetim maaşı alanlar kredi çekebilir mi, çekebilme şansı var ise üst limit nedir, hangi şartlar altında kredi kullandırımı yaptırılır bu tarz şeyleri inceleyeceğiz.

Dul Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Ilk olarak net bir halde söylemek gerekirse; eğer babasından maaş alan dul kızının bankalara yönelik herhangi bir borcu yoksa, kara listeye düşmemişse ve kredi notu da iyi seviyedeyse kredi almasında bir sakınca olmayacaktır. Sadece doğal ki bunun belli bir makul oranı olacaktır. Kısaca babasından maaş alan dul kızının çekebileceği kredi miktarı belli bir miktara kadar olacaktır. Bunun için de belirlenmiş sayı aylık almış olduğu maaşa gore belirlenecektir. Bu oran ise aylık gelirinin 1/3 ‘ü olarak belirlenmiştir. Kısaca babasından maaş alan dul kızının aylık maaşı 1000 TL olursa bu durumda, bu maaşa gore ödeyebileceği aylık taksit miktarı 330 TL civarında olacaktır. Bu aşamada kişinin çekebileceği krediyi hesaplarken aylık ödeme maksimum 330 TL baz alınmalıdır. İhtiyaç kredisinde vade süresi de en fazla 48 ay olduğundan; kolay bir matematik hesabıyla 330 TL x 48 = 15 840 TL çıkacaktır. Bunun da içinden faizi çıkardığımızda tahmini sayı 11.000 TL civarında olacaktır. Kısaca babasından maaş alan dul kızının aylığı 1000 TL ise çekebileceği maksimum kredi miktarı 11.000 TL civarında olacaktır.

Özürlü / Engelli Maaşı Alanlar Kredi Kullanabilir mi?

Özürlü maaşı alanlar da aynı dul maaşı alanlar şeklinde kredi kullanabilmesi mümkündür ve aynı prosedürler özürlü kardeşlerimiz içinde geçerlidir. Engelli maaşı / aylığı en düşük ortalama 1060 TL civarında olup yukarıdaki hesaplama neredeyse benzer olacaktır.

Yetim Aylığı Alanlar Kredi Kullanabilir mi?

Yetim aylığı alan kardeşlerimiz de aynı özürlü ve dul aylığı alan kişiler şeklinde kredi kullanabilmeleri mümkündür.Burada mühim olan unsur bu maaşların devamlılıklarını kredi kullanacağınız bankaya belgelerle ispatlamak ve lüzumlu tüm evrakları eksiksiz teslim etmektir.

Bundan önceki yazımız olan Boş Senet Nasıl Doldurulur? | Detaylı Videolu Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir