E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-Devlet vasıta sorgulama işlemi de aynı öteki sorgulama işlemleri şeklinde web üstünden yapılabilmektedir. www.turkiye.gov.tr üstünden de vasıta sorgulaması yapabilmektesiniz. Bu adresi girdiğinizde karşınıza gelecek bölgeler;

  • Ilk olarak girmeniz ihtiyaç duyulan sorgulama ekranına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız yada E-Devlet şifresi ile giriş yapabilmektesiniz. (E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız yada unuttuysanız PTT şubesine gidip 2 TL’lik işlem tutarı karşılığında alabilirsiniz) şifrenizi girdikten ve doğrulattıktan sonrasında sisteme girişiniz gerçekleşmiş olacaktır.
  • Ondan sonra www.turkiye.gov.tr adresine girdiğinizde Güvenlik Genel Müdürlüğü başılığını tıkladıktan sonrasında trafik şube- vasıta sorgulama kısmını tıkladığınız karşınıza plaka sorgulama çıkacak yalnız plaka numarası ile raca ilişkin bilgilere ulaşılabilmektedir.
  • Plakanızı girip sorgulama butonuna bastığınız vakit E-Devlet vasıta sorgulama işleminde karşınıza aracınız ilgili tüm bilgiler çıkacaktır bu bilgiler,
  • Aracınızın plaka numarası, model, tescil birimi, renk 2, çalıntı olup olmadığı, markası, iyelik belge zamanı, renk 1, eşeysel ve hak mahrumiyeti şeklinde bilgilerini bu ekranda görmüş olacaksınız.
  • E-Devlet vasıta sorgulama ile plaka numarası ile sorgulama yaptığınız yerde vasıta üstüne haciz var mı var ise kim tarafınca yapılmış yada kaç kere haciz konduğunu da öğrenebilirsiniz.

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

  • E-Devlet kapısından içeri girdiğinizde vasıta sorgu, vasıta sorgulaması, plaka sorgulama, yeterlik sorgulama, ceza puanı sorgulama, trafik güvenlik sorgulamaları işlemlerini E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile yukarıda yazmış olduğumuz yönlendirmeler doğrultusunda oldukca kolay ve parasız bir halde yapmış olacaksınız.

E-DEVLET KAPISI VE E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

tıkla sorunu sor

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir